Napinacz czy co ?

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Napinacz czy co ?

Postprzez Naznaczony » 7 maja 2008, o 22:27

Witam. Jak silnik idzie na wolnych obrotach to zauwazlem ze pomiedzy alternatorem a pompą jest tak isrebrny element z niego wychodzi pret ktory idzie do paska i troche sie t otrzesie a na tym elemencie rusza sie w lewo i w prawo taka blaszka nie wiem cyz tak ma byc i co to jest ?
VW GOLF III 1.9 GTD-"Alfredzik Project"
Avatar użytkownika
Naznaczony
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 29 kwi 2008, o 23:18
Lokalizacja: Siemianowice

Napinacz czy co ?

 

Postprzez opolanin » 11 maja 2008, o 13:44

Naznaczony, daj fotkę
opolanin
 

Postprzez piwko*! » 11 maja 2008, o 14:07

witam jest napinacz do wymiany odrazu wymień tulejki w podstawie ,pasek i rolke koszt i przy tym sprawć czy ten pret nie jest powycierany

nadmieniam że cały koszt to około 300zł plus robocizna
piwko*!
Czytacz
 
Posty: 87
Dołączył(a): 11 lis 2007, o 22:41
Lokalizacja: wlkp

Postprzez Naznaczony » 11 maja 2008, o 15:26

znowu wydatek ehh zdjecia ponizej

Obrazek

na tym srebrnym to kolo mniejwiecej o szerokosci centymetra sobei chodzi w przod tyl

a tu

Obrazek

gdzie ten pret idzie do kolka to tez sobie chodzi do gory i na dol

niestety nei umiem okreslic jakie jest wychylenie tego i tamtego
VW GOLF III 1.9 GTD-"Alfredzik Project"
Avatar użytkownika
Naznaczony
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 29 kwi 2008, o 23:18
Lokalizacja: Siemianowice

Postprzez mat » 12 maja 2008, o 01:12

i tak przy okazji z tego co widzialem na zdjeciach najprawdopodobniej waz odmy przy wejsciu do bloku na dole jest pekniety, tez wymien, jakies 50 zl a silnik bedziesz mial czysty i dolewek oleju nie bedzie. a odnosnie napinacza to tak jak piwko: napinacz, tuleje i sprawdz rolke, jak szumi to tez wymien, pasek w sumie nie koniecznie. do zrobienia samemu.
mat
Czytacz
 
Posty: 55
Dołączył(a): 31 gru 2007, o 15:19
Lokalizacja: TSK

Postprzez opolanin » 12 maja 2008, o 09:59

Naznaczony, ta jak chłopaki piszą z tym że sądzę że to nie wąż od odmy tylko sama uszczelka ale trzeba sprawdzić a propo paska to bym go wymienił jak i pozostałe elementy, bo na oko ciężko powiedzieć w jakim stanie jest pasek, zrobisz i będziesz miał spokuj na jakieś 60 tys. km ale decyzja należy do Ciebie, pozdrawiam
opolanin
 

Postprzez Naznaczony » 12 maja 2008, o 11:03

no zrobic to na pewno zrobie nie ma bata a silnika szkoda a o waz od odmy to o co ci chodzi bo ja pisalem o tej rolce z tym pretem co wchodzi kolo altka i idzie to tego pod silownikiem linki gazu takie metalowe cos
VW GOLF III 1.9 GTD-"Alfredzik Project"
Avatar użytkownika
Naznaczony
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 29 kwi 2008, o 23:18
Lokalizacja: Siemianowice

Postprzez opolanin » 12 maja 2008, o 11:31

Naznaczony, na 1 fotce masz mokre za bagnetem od oleju, idzie tam taka plastikowa rurka od bloku silnikado gory, otwórz maskę to zobaczysz, jest przykręcony do bloku 2 śrubami
opolanin
 

Postprzez Naznaczony » 12 maja 2008, o 13:28

no to przy okazji tez sie zrobi :)

[ Dodano: 2008-05-12, 13:28 ]
a mozecie mi zrobic liste rzeczy do kompletnej wymiany rozrzadu
VW GOLF III 1.9 GTD-"Alfredzik Project"
Avatar użytkownika
Naznaczony
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 29 kwi 2008, o 23:18
Lokalizacja: Siemianowice

Postprzez mat » 12 maja 2008, o 23:31

tak juz nie chce odjezdzac od tematu ale odnosnie odmy to najczesciej jest tak ze jak tam zacznie cieknac, a cieknie bo plastik sie starzeje i peka, to ludzie to jeszcze bardziej dokrecaja zeby nie cieklo i nie cieknie przez troche a potem znowu. obowiazkowo do wymiany, sam orig nie poradzi.
mat
Czytacz
 
Posty: 55
Dołączył(a): 31 gru 2007, o 15:19
Lokalizacja: TSK

Postprzez kajtek » 12 maja 2008, o 23:42

Naznaczony napisał(a):a mozecie mi zrobic liste rzeczy do kompletnej wymiany rozrzadu
1.9 td czyli pasek normalny jak w TDi-ku koszt 60 zł i napinacz starego typu kupisz w sklepie za 50 zł, to sa koszta rozrządu, teraz zależy jeszcze kto Ci wymieni, i ile krzyknie , ja taki rorząd u kolegi wymieniam za 30 zł....
Avatar użytkownika
kajtek
Members
 
Posty: 1559
Dołączył(a): 14 lis 2007, o 12:49
Lokalizacja: ONY Opolskie, NYsa
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez przemekd2vip » 13 maja 2008, o 09:55

Kolego wydaje mi sie żę ten napinacz jest wychylony w drugą strone u Ciebie. Mam dwa golfy w dieslu i w obu jest odwrotnie.
Avatar użytkownika
przemekd2vip
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 18 kwi 2008, o 11:00
Lokalizacja: stg

Następna strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości