Zmiękczanie zawieszenia

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Postprzez Krystian1986x » 18 kwi 2013, o 20:52

Nie, to nie zalatwia sprawy, chyba nigdy nie jechales na miekkim zawieszeniu.
Krystian1986x
Czytacz
 
Posty: 75
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 22:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

 

Postprzez prezesik » 18 kwi 2013, o 21:10

Włóż sprężyny od opla. Będzie miękko, ale jak wiadomo jaka jest trwałość sprężyn w oplach - często pękają te najmniejsze zwoje.

Golf niestety ma taką zawiechę i nic z tym nie zrobisz. Golfy słyną z twardego zawieszenia. Jedyne wyjście to sprzedaż lub zalanie podłogi posadzką betonową, a na to terakota.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez Opik » 18 kwi 2013, o 21:26

Krystian1986x, niestety nikt na forum nie jest na tyle kompetentny żeby Cię zadowolić :roll: jak oczekujesz że ktoś krok po kroku z dokładnością do każdej śrubki opisze jak przerzucić zawiechę z ukochanej cytryny, albo ba ! przyjedzie, sam to zrobi i jeszcze zapłaci że mógł podłubać przy samochodzie to nie to forum, tylko tutaj - www.jezdzetapczanem.pl
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Grzesiek2507 » 18 kwi 2013, o 22:08

Krystian1986x, ach nie zalatwia? Chcesz zrobic z golfa ponton? No sory, ale z zalami to do konstruktow z wolfsburga ;-)
kup sobie francuza...potem placz ze zawiecha konczy sie wczesniej niz w golfie :zdziwko:
Avatar użytkownika
Grzesiek2507
Members
 
Posty: 3684
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 15:12
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postprzez Paweu » 18 kwi 2013, o 22:14

Nic konstruktywnego już chyba w tym temacie się nie znajdzie więc Zamykam.

Edit:

Otwarty na prośbę autora.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Krystian1986x » 23 kwi 2013, o 05:46

Chciałem na wstępie podziękować modowi za ponowne otwarcie tego ciekawego tematu. Ciekawego bo jesli chodzi o zawieszenie to wiekszosc jest tematów o utwardzaniu a nie ma prawie nic o zwiekszeniu komfortu.
Proszę też o udzielanie sensownych odpowiedzi, a nie pełnych ironi np tak jak to zrobił w ostatnim poście użytkownik opik. cytuje :

,,jak oczekujesz że ktoś krok po kroku z dokładnością do każdej śrubki opisze jak przerzucić zawiechę z ukochanej cytryny, albo ba ! przyjedzie, sam to zrobi i jeszcze zapłaci że mógł podłubać przy samochodzie to nie to forum, tylko tutaj - www.jezdzetapczanem.pl''

Dlaczego niby wszyscy mogą pisac o tym jak utwardzac zawieszenie a nie jak go zmiękczać. To tak jakbym ludzi którzy interesuja się utwardzeniem wysłał ironicznie jak to zrobił opik na strone www.jezdzetaczka.pl

Zachęcam do ciekawej dyskusji.
Krystian1986x
Czytacz
 
Posty: 75
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 22:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Radi » 23 kwi 2013, o 19:18

Nie dziw sie że jedzie tu ironią wymyśliłeś sobie jakieś cudo a jak już ktoś powie ci co trzeba zrobić to nagle okazuje sie ze chcesz na to wydac 5 zł. Wszystko da sie zrobić ale wszystko tez kosztuje.
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Krystian1986x » 28 kwi 2013, o 06:07

No i znowu odpowiedz pełna ironi..czy tu da sie normalnie rozmawiac?
,,Nie dziw sie że jedzie tu ironią wymyśliłeś sobie jakieś cudo'' - cudo? to ze chce miec wygodniej w samochodzie to jest cudo?!

,,o nagle okazuje sie ze chcesz na to wydac 5 zł'' - znowu ironia...nie chce wydawac niewiadomo ile pieniedzy, tylko w miare rozsądku, widac bedę musial z tym tematem zgłosić się na inne jakies profesionalne forum bo tu chyba nie uzyskam stosownej odpowiedzi tylko same ironiczne gadki...spoko utwardzajcie , miłej ,,komfortowej jazdy'' w takim razie.
Krystian1986x
Czytacz
 
Posty: 75
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 22:44
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez marcinkazimierz » 28 kwi 2013, o 08:44

kolego konstrukcja golfa jest jaka jest u mnie jest bardziej miekko ale ja mam z tyłu zawieszenie niezalezne . golf ma wygode furmanki , golfiarze maja manie utwardzania zawieszenie w golfie jest ani sportowe anie wygodne . chcesz wygody zmien samochod i wyjdz z grupy AVG bo nawet audi a6 niema wygodnego zawieszenia bardziej projektuja samochody na niemieckie autostrady to samo tyczy sie BMW

najtanszym bedzie zwiekszenie wysokosci profilu opony ja w bmw zrezygnowalem z 17 calowych na 16 bo na dolach latal jak zyd po pustym sklepie
marcinkazimierz
Gaduła
 
Posty: 530
Dołączył(a): 27 kwi 2012, o 20:54
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Radi » 28 kwi 2013, o 10:24

Krystian1986x napisał(a):No i znowu odpowiedz pełna ironi..czy tu da sie normalnie rozmawiac?
,,Nie dziw sie że jedzie tu ironią wymyśliłeś sobie jakieś cudo'' - cudo? to ze chce miec wygodniej w samochodzie to jest cudo?!

Dla mnie to właśnie cudo bo panowie z VW nie z przypadku dobrali taką a nie inną twardosc zawieszenia w golfie. Słuchaj możesz poszukać spreżyn które podejda do golfa z jakiegoś mniejszego lzejszego autka będzie bardziej miękko ale pamiętaj że szybsze wejście w zakręt może być twoim ostatnim.

Krystian1986x napisał(a):,,o nagle okazuje sie ze chcesz na to wydac 5 zł'' - znowu ironia

Widze ze czytasz tylko te najmniej potrzebne rzeczy napisałem tez że wszystko sie da ale jakim kosztem.

Krystian1986x napisał(a):widac bedę musial z tym tematem zgłosić się na inne jakies profesionalne forum bo tu chyba nie uzyskam stosownej odpowiedzi tylko same ironiczne gadki...

Wiele razy słyszałem ten tekst Szczęścia życze ;-)
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron