sprężyny

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

Postprzez MakaKam » 28 lut 2008, o 19:34

Kupilem sprezyny 40/40 a po zalozeniu mechanior mi powiedzial ze wymierzyl i obnizyly o 20/20 Czy to wina sprezyn czy amorow (seryjne sa)?
MakaKam
Czytacz

Postprzez Snikers » 29 lut 2008, o 01:00

ja jak bylem na zlomie powiedzieli mi ze mam najprawdopodobnie przyciete przednie sprezyny. dlatego auto mam obnizone ale jednak na dziurach czy wybojach jest strasznie miekkie. z tylu jest twarde zawieszenie i dobrze twardo sie trzyma a z przodu sie buja, chociaz jest niskie... co mam zrobic? wymienic sprezyny na sportwe? znajomy powiedzial ze to nic nie da... ze lepiej jakies gumki zalozyc ktore to utwardza?! o co chodzi? co mam zrobic? doradzcie... zgory dziekuje :cry:
Snikers
Czytacz

Postprzez piotr0488 » 29 lut 2008, o 01:03

Snikers, jezeli masz troche oszczednosci i niechcesz miec problemu z zawieszeniem i chcesz miec twardego i obnizonego---- kup sportowe sprezyny i amortyzatory.... to bedzie najlepsze rozwiazanie
piotr0488
Members

Sprezyny -40/40 na seryjnych amorach

Postprzez MakaKam » 2 mar 2008, o 23:27

Witam
Zakupilem sprezyny -40/40 i zostaly one zalozone na seryjne amory. Mechanik po zalozeniu mowil ze wymierzyl i ze poszlo tylko -20. Slyszalem ze jak sprezyny sie uloza to jeszcze pojdzie w dol ale nie wiem czy tak faktycznie jest. Ogolnie to z tylu jest nizej niz z przodu ale dwa przednie seryjne amory musialy zostac wymienione bo jeden byl wylany i tak mysle ze to dlatego. Ktos cos moze mi powiedziec na ten temat? Tzn czy pojdzie jeszcze na dol i czy przez nowe amory stoi troche wyzej przod? Dzieki z gory i pozdro :)
MakaKam
Czytacz

Postprzez PiJey88 » 3 mar 2008, o 08:30

jak pojeździsz troche to amorki się zbiją i bedzie troszke niżej, ale nie wiem ile to potrwa, w zależności od tego czy są nowe czy stare
PiJey88
Administrator

Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez MakaKam » 3 mar 2008, o 17:55

A jesli chodzi o sprezyny? Uloza sie czy nie bo mi sie wydaje ze nie ma sie tam co ukladac za bardzo :/
MakaKam
Czytacz

gumki do sprezyn

Postprzez Snikers » 5 mar 2008, o 00:54

mam pytanko. Mam golfika ktory jest obnizany. jak sie dowiedzialem z sprzodu sa tylko przyciete sprezyny... i mimo ze jest on niski jest troszke za bardzo miekki. i na wybojach czy dziurach za bardzo buja i bije. znajomy doradzil mi abym kupil takie specjalne gumki do sprezyn. podobno one barrdziej utwardzaja i przy okazji zawieszenie jest sztywniejsze i juz tak nie bije na dziurach. Czy to prawda? Co tak naprawde to daje? narazie brak finansow na nowe zawieszenie a koszt takich gumek to zaledwie 12zl komplet, ale czy warto? prosze o dorade... z gory dzieki ;-)
Snikers
Czytacz

Postprzez Imper » 5 mar 2008, o 01:09

owszem gumki te zabezpieczaja przed ocieraniem o nadkola i podnosza cos tam zawsze to zawiesznie delikatnie je utwardzajac bo zmiejszaja pole pracy sprezynny... wszystko jest ok tylko wiadomo ze to ma swoja trwalosc ale mysle ze za ta cene to jest dobre rozwiaznei przynajmniej na jakis czas a zalozenie jest banalnie proste
Imper
Members

Postprzez Snikers » 5 mar 2008, o 01:29

a jest taka mozliwosc aby zamienis sprezyny z przodu na tyl, z tylu mam normalne niskie (nie przycinane) bo jesli te gumki maja mi podniesc przod to chyba nie bardzo bedzie wygladalo... juz lepiej jak tyl bedzie troche podniesiony, chyba ze nie bedzie widac roznicy po tych gumkach...
Snikers
Czytacz

Postprzez buli84gt » 5 mar 2008, o 01:35

Snikers napisał(a):jak sie dowiedzialem z sprzodu sa tylko przyciete sprezyny...
każda sprężyna ma soją twardość itd. przycięta nie spełnia już tych norm i zawieszenie ci siądzie :-)
buli84gt
Czytacz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zawieszenie