zwrot samochodu po kupnie

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

Postprzez mkkay » 4 lut 2014, o 18:46

teoretycznie można gościa wyśmiać pozostaje jeszcze problem, jaki to gość,
jak cwaniak albo jakiś dres czy kibol to może nawet chatę spalić,
wystarczy cwany handlarz, a szkody tez może narobić,

musisz sam wiedzieć jaki to typ , jak zwykły normalny człek to niech się buja, a jak jakiś cwaniak to odkręć sprawę dla świętego spokoju tylko pamiętaj ze jak by tak przyjechał to pewno nie sam tylko z kumplami bo tacy tylko w kupie są silni i pewni a pojedynczo to trzęsą kalesonami

ja kilka lat temu sprzedałem autko i po 2 dniach gość zadzwonił że jedzie z kolesiami że zwraca bo mu nie pasuje,
ale akurat w tym samym czasie zjechało się do mnie kilkanaście motocykli i jak gość wysiadł z auta i zobaczył kilkunastu chłopa w czarnych skórach to prawie zlał się w gacie a koledzy nawet z auta nie wysiedli :mrgreen: i nagle auto się mu zaczęło podobać hehehe :mrgreen: :mrgreen:

i wrócił nim do domu :mrgreen:
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

 

Postprzez VfrymarW » 4 lut 2014, o 20:01

Mówiąc cwaniaczek miałem na mysli to ze jakiego on nie udaje ważniaka, znawcy, i jaki jest w gadce i próbuje naciagnac na kase. na chwile obecna bede go olewał.
Avatar użytkownika
VfrymarW
Gaduła
 
Posty: 484
Dołączył(a): 16 lip 2010, o 17:59
Lokalizacja: Skępe

Postprzez chomik » 4 lut 2014, o 20:36

Ale o czym tu jest mowa ... W umowie którą zawarliście pisze jednoznacznie :
"Kupujący oświadcza , że stan techniczny pojazdu jest mu znany " i pozamiatane .
Podpisując umowę akceptuje wszystkie ale to wszystkie wady ukryte nieukryte itd . Gdybyś napisał w jakiejs aukcji ze auto jest bezwypadkowe itd to jest kwestia , że ukryleś prawde przed klientem jednak gdy klient usłyszal ze auto jst takie jakie jest .... i ma sobie wszystko sprawdzić ... i podpisał .. to nie ma żadnego haczyka . Auto zostało sprzedane i koniec kropka .Zgłoś sprzedaż w Urzędzie komunikacji i u ubezpieczyciela żeby mieć czyste sumienie i po temacie . Ty wywiązałeś się w 100% z umowy .
Avatar użytkownika
chomik
Fanatyk
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 29 lis 2010, o 01:26
Lokalizacja: Toruń
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez karol MAŁY » 5 lut 2014, o 08:41

dokładnie tak jak pisze mój przedmówca zgłoś sprzedaż w urzędzie i w ubezpieczalni handlarzem nie jesteś więc kolo może ci skoczyć z tego co wiem to tylko komisy-auto handle obejmuje rękojmia skąd wiesz że koleś kogoś nie potrącił albo zarąbał paliwo ty go przyjmiesz z powrotem i możesz tym sobie narobić smrodu w każdej umowie kupna-sprzedaży jest formułka"Stan techniczny pojazdu jest znany kupującemu i nie wnosi zastrzeżeń"czy jakoś
Ostatnio edytowano 5 lut 2014, o 08:50 przez karol MAŁY, łącznie edytowano 1 raz
diesel musi dymić ;-)
Avatar użytkownika
karol MAŁY
Czytacz
 
Posty: 98
Dołączył(a): 29 gru 2013, o 15:48
Lokalizacja: SH

Postprzez Opik » 5 lut 2014, o 18:12

wróciłem do domu i szukam Ci tego artykułu :)

edit:

tutaj masz jedną rzecz, ale to jeszcze nie jest to, o co mi chodziło: http://www.e-kiosk.pl/pdf/752/26567-toc.pdf
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez k-m-r1 » 5 lut 2014, o 18:28

skoro zna stan techniczny to jedynie sądownie może dochodzi zwrotu

druga sprawa jeśli jest zapis na umowie to każdy sąd przyzna Twoją racje

kolejna sprawa załorzenie sprawy to koszt zakłądając sprawe trzeba zapłacic jeśłi on przegra zapłaci jeszcze raz koszty sądowe ....

co by nie zrobił jego strata auta nie zwróci

nawet jeśli jakiś radca zerknie na umowę to zobaczy odrazu facetowi odpowie że przegra

taką sytuacje przerabiał mój kolega a jest mechanikiem


powiedz facetowi żę jak chce to w sądzie spotkacie sie zacznie załatwiać to zorientuje sie żę jest w czarnej D....E
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez KAMNILEK » 6 lut 2014, o 00:23

handluje troche i powiem ci że może sobie nagwizdać!!! nic mu nie oddawaj, a po drugie naprawy blacharskie nie śą dla mnie wadą ukrytą tylko po prostu naprawą blacharską... samochód z tego co piszesz miał naprawiane nadkola z tyłu a nie 2 rysy po pociągu.... a po drugie koleś miał wykrywacz takich przekrętów... a po trzecie to jak już wszyscy ci piszą ... kupującemu jest znany stan techniczny... podpisał się pod tym i amba!!!!! najgorsze co może ci zrobić to pofatygować się owe 370 km i sprawić ci łomot!!!! powodzenia
KAMNILEK
Czytacz
 
Posty: 129
Dołączył(a): 10 mar 2011, o 18:40
Lokalizacja: NIDZICA

Postprzez Golf Maniak » 8 lut 2014, o 22:32

Nie chcę Ciebie straszyć ale ... znam sytuację gdzie znajomy sprzedał samochód.Została spisana stosowna umowa K-S.W drodze powrotnej kupującemu zapalił się samochód od turbosprężarki(znajomy regenerował ją chwilę przed sprzedaniem miał wszystkie papiery które dał kupującemu itd).Gość oskarżył znajomego o oszustwo (zrobił swoją opinię z rzeczoznawcą samochodowym pewnie któremu dał łapówkę) założył sprawę w sądzie i wygrał!Kumpel do dnia dzisiejszego spłaca swój sprzedany samochód.
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez k-m-r1 » 9 lut 2014, o 20:14

Golf Maniak napisał(a):Nie chcę Ciebie straszyć ale ... znam sytuację gdzie znajomy sprzedał samochód.Została spisana stosowna umowa K-S.W drodze powrotnej kupującemu zapalił się samochód od turbosprężarki(znajomy regenerował ją chwilę przed sprzedaniem miał wszystkie papiery które dał kupującemu itd).Gość oskarżył znajomego o oszustwo (zrobił swoją opinię z rzeczoznawcą samochodowym pewnie któremu dał łapówkę) założył sprawę w sądzie i wygrał!Kumpel do dnia dzisiejszego spłaca swój sprzedany samochód.


trzeba miec jaja by sie odwołac od takiego pozwu jest na to 14 dni
Oskarzęnie o oszustwo to szerokie pojecie pewnie okaże sie że znów będziemy mieli do czynienia z " lub gazeta" i po frytach wienc nieznając konkretnej sprawy można wnioskować że pozew był o nieumiejetną naprawę bład w sztuce itp...
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez mkkay » 9 lut 2014, o 21:12

jak tam w temacie? dzieje się coś? kolo dalej szumi czy dał sobie spokój??
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez VfrymarW » 9 lut 2014, o 21:45

No jak na razie po powiedzeniu że nie ma opcji o zwrocie i gótówce, powiedział "zgaszonym" głosem "aha, no dobra, to się jeszcze zastanowie i albo przyprowadze samochod (w tym momencie sie zazcalem smiac sam w sobie ze zrobi sobie tylko wycieczke) albo ze zalozy sprawe z powudztwa cywilnego" ale kolesia olałem całkowicie, na razie cisza, nikt sie nie odzywa, list zadne jak na razie nie przyszedł.
Avatar użytkownika
VfrymarW
Gaduła
 
Posty: 484
Dołączył(a): 16 lip 2010, o 17:59
Lokalizacja: Skępe

Postprzez Opik » 9 lut 2014, o 21:51

VfrymarW, podejdź sobie do jakiegoś kiosku i kup najnowszy numer poradnika auto świata, akurat jest o "Twoim" przypadku, przeczytaj sobie żeby wiedzieć co zrobić w razie czego
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości