Wybór Pierwszego Ubezpieczyciela

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

Wybór Pierwszego Ubezpieczyciela

Postprzez netka22 » 8 maja 2013, o 18:55

Witam.
Chciałabym sięgnąć porady od kogoś bardziej doświadczonego w tej kwestii, bo mam pewien problem. W tamtym roku zakupiłam auto i do tej pory zaliczyłam nim już jednego dzwona na ubezpieczeniu poprzedniego właściciela ze swojej winy. Aktualnie, dlatego, że nie minął od niej jeszcze rok- ubezpieczalnie proponują mi najniższą kwotę polisy w wysokości 2 tysięcy w porywach do 4 za samo OC ( dodatkowo za wiek- 20 lat ).. Miły pan z porównywarki zaproponował mi kwotę 2063 zł w YouCanDrive, natomiast dzwoniąc do Axy dwa tygodnie temu konsultant wyliczył składkę 1600-1800zł co było dla mnie w miarę do przełknięcia. Dzwoniąc dziś nie wiedzą jakim cudem taką kwotę mi zaproponowano, ale wyliczyli mi nową- 4 tysiące. Nie mam niestety nikogo ze zniżkami, kogo mogłabym wpisać w dowód, a jest to dla mnie duża kwota i jeśli można by było wynegocjować, byłoby mi lżej. Wiem, że wypadek jest wypadkiem i za błędy się płaci, jednak chyba mnie rozumiecie.. W końcu trzeba uczyć się na swoich błędach i mnie już to dość "głęboko" otrząsnęło, mimo, że nic takiego się nie stało. Jeśli ktoś byłby chętny doradzić, byłabym bardzo wdzięczna. Z góry dzięki. ;)
Avatar użytkownika
netka22
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 23:17
Lokalizacja: kraków

Wybór Pierwszego Ubezpieczyciela

 

Postprzez trojeczkaGT » 8 maja 2013, o 19:24

luknij mtu ja u nich na poczatku mialem 2000 z groszami. mtu jest chyba najtansze

nie masz dziadka lub cos w ten desen ? nawet znajomy ?
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez netka22 » 8 maja 2013, o 19:51

Dzięki za propozycję, zaraz oblukam.
Mam brata ze zniżkami, ale czasem na rodzinę nie ma co liczyć. Niestety. Ojciec prawka nie posiada, a dziadek nie ubezpieczał nic od kilku lat. A głupio mi znajomych pytać, dlatego jestem w kropce...
Avatar użytkownika
netka22
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 23:17
Lokalizacja: kraków

Postprzez trojeczkaGT » 8 maja 2013, o 21:23

ale dziadek chociaz ma wiek i bedzie znizki troche sama na siebie to masakra przerabialem to
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Paweu » 9 maja 2013, o 19:51

trojeczkaGT napisał(a):luknij mtu ja u nich na poczatku mialem 2000 z groszami


Nie strasz kobiety...

netka22 napisał(a):Dzięki za propozycję, zaraz oblukam.
Mam brata ze zniżkami, ale czasem na rodzinę nie ma co liczyć. Niestety. Ojciec prawka nie posiada, a dziadek nie ubezpieczał nic od kilku lat. A głupio mi znajomych pytać, dlatego jestem w kropce...


Też mam 1.4 .. po kupnie mk3 udałem się do multiagencji i miła pani wyliczyła mi ubezpieczenie na coś ok 1.200 zł .. tak więc nie tak drogo w tym mtu... teraz po niecałych 4 latach płacę ratę w wysokości 156 zł.

Tak więc Pani pójdzie do multiagencji i tam już znajdą możliwie najtańsze ubezpieczenie. Co do internetowych kalkulatorów... z góry bym sobie podarował. Proponuje udać się do wyżej wymienionej placówki i przeprowadzać rozmowę z żywym człowiekiem. ;-)
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez netka22 » 9 maja 2013, o 21:14

Zapomniałam dodać, że generalnie w każdej sytuacji podawałam ojca jako głównego właściciela bez prawka, więc to ceny liczone już z nim. Gdyby nie ta stłuczka, byłoby o wiele, wiele taniej bo jakieś 1100 z tego co pamiętam, kiedy się nie przyznawałam, bo nie wiedziałam, jeśli to było na de facto nie moim ubezpieczeniu, czy się liczy. Aktualnie staram się załatwić sobie po znajomości, ale dodatkowo przejadę się do multiagencji jak radzisz, zobaczymy, może coś podratują. Wielkie dzięki !
Avatar użytkownika
netka22
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 23:17
Lokalizacja: kraków

Postprzez k-m-r1 » 10 maja 2013, o 23:27

ja bym zrobił tak
wypowiedział umowe
i nową wzioł
ale u pani muwisz że dopiero co kupiłes auto i pierwszy raz ubezpieczasz
ale nie licz że bedzie tanio 1500 minimum 20 lat i swieże prawko

ja pierwsze Oc płąciłem 700 zł
ja + ojciec ze zniżką 60%
ja prawko od 2 tyg ojciec ponad 25 lat
teraz płące około 480zł

możesz popytać czy ktośma ciagnik czy przyczepke do auta z OC to teżsie liczy

jak masz chałpe ubezpieczoną gdzieś
czy w pracy opłącasz ubezpieczenie zdrowotne to możęsz kombinowac wspomniec że masz konto w ING to chyba a Axie zniżki jest 10% nie pamietam...

można kombinowac i kogos dopisac do dowodu kto ma 60% zniżek
i pierwsze ubezieczenie robi on
potem Ty przejmujesz zniżki automatycznie po nim czyli masz 60%
ale brak wieku swieze prawko to zapłącisz w kolejnym roku z 800 zł

kombinuj i daj znac co wyszło
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez Nati712 » 11 maja 2013, o 13:42

Netka mam ten sam problem zrobilam prawko w grudniu 2011 roku mimo wieku 25 lat nie mam znizek, auto stoi na dzadka ktory ma pelne znizki i stoi w MTU, za mojego mk3 place przy pelnych znizkach 500 zł. rocznie, MTU wyliczylo mi skladke 2500 zł a to najgorsza ubezpieczalnia jaka moze byc z kolei LINK 4 bez znizek bez niczego wyliczylo mi kwote 1150 zł jesli zas wezme dziadka na wspolwlasciciela bede placila tylko 700 zł wiec o 200 wiecej niz w MTU gdzie nie mam nawet wspolwlasciciela a tu jestem wlascicielem majac wspolwlasciciela jednak boje sie ze jak w cos pukne i stukne to mojemu dziadkowi poleca znizki, nie daj sie namowic na MTU poniewaz nie sa wcale kozystni, teraz moj dziadek ma na siebie moje auto i swoje jak pukne leci mu ubezpieczenie z obu na raz nie wazne ze pukne golfem, warta z kolei ma rodzielnosc polis ktorym pukne z tego leca znizki drugie posiada je nadal pełne w chwili obecjen polecam ci skontaktowac sie z PROAMA i LINK 4 to najkozystniejsze w lipcu bede brala auto na siebie i tez bede stala przed trudnym wyborem jednak juz odkladam kase na wziecie odpowiedzialnosci na siebie i obdzwonilam chyba wszystkie ubezpieczalnie najdrozsze z kolei jest PZU
Avatar użytkownika
Nati712
Badacz tematu
 
Posty: 213
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 01:52
Lokalizacja: kłodzko, bystrzyca DKL

Postprzez k-m-r1 » 12 maja 2013, o 12:22

Nati712, wez w pierwszym roku dopisz sie jako wspułwłasciciel do auta
a w kolejnym jak przejmiesz zniżki wykresl dziadka tak bedzie najkorzytniej
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez Nati712 » 12 maja 2013, o 16:33

Mowisz ????? A moze i masz racje rok szybko zleci bede musiala strasznie uwazac zeby nie popelnic bledu i w nic nie puknac.... Hmmmm wiesz co chyba tak zrobie albo wezme za te 700 zl auto na siebie i dziadka jako wspolwlasciciela to tylko 200 zł roznicy jak teraz place kiedy caly stoi na dziadka, a tak potem moge go poprostu wykreslic sobie ???? tak po prostu ????????
czy musi spisac jakas darowizne ?????
Avatar użytkownika
Nati712
Badacz tematu
 
Posty: 213
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 01:52
Lokalizacja: kłodzko, bystrzyca DKL

Postprzez netka22 » 13 maja 2013, o 21:17

Tak, musi spisać z Tobą darowiznę i wtedy w Urzędzie Skarbowym musisz "zapłacić podatek", ale jeśli to dziadek to będzie wynosił on 0zł, chyba, że się mylę, ale wydaje mi się, że stopień pokrewieństwa jest wystarczający. I wtedy sobie przerejestrujesz już na siebie. Ja też będę musiała tak z ojcem zrobić, bo niepotrzebnie wstawiłam w dowodzie, myślałam, że coś pomoże wiek, bo prawka nie ma.

A jeśli chodzi o ubezpieczenie- ostatecznie brat skierował mnie do znajomej agentki od ubezpieczeń i udało mi się załatwić pakiet LUX (OC+NNW kierowcy i pasażerów, szyby, assistance podstawowy i assistance plus) w Gothaer za 1400zł. Jednak dzięki wszystkim za pomoc ! ;)
Avatar użytkownika
netka22
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 23:17
Lokalizacja: kraków


- - -



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości