Ubezpieczenie - nowy bez zniżek

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

Postprzez GrZeChU91 » 10 sty 2012, o 14:51

trojeczkaGT, idziesz do widzialu komunikacji i mowisz ze chcesz dopisac wlasciciela.....(ale musisz isc z ta osoba)
Avatar użytkownika
GrZeChU91
Members
 
Posty: 919
Dołączył(a): 24 lip 2011, o 22:02
Lokalizacja: Gniezno

 

Postprzez BartheZz_3 » 10 sty 2012, o 14:51

Hmm musisz napisac umowe darowizny chyba czy cos... i zaplacic od tego podatek... Wiem bo sam to przerabialem ale inaczej to zrobilem bo nie mialem go zarejestrowanego :ok:
Ale na pewno to nie wszystko bo Ty juz masz zarejestrowanego...
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez trojeczkaGT » 10 sty 2012, o 15:05

czyli musze wypelnic druk na darowizne miec dowod oc i przeglad i trzeba z ta osoba bo na necie niby pisza ze dowod jej wystarczy. ktos przechodzil taka rzecz ?

ze ma dowod na siebie i chce np tate dodac by mniejsze oc bylo :D
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez BartheZz_3 » 10 sty 2012, o 15:11

trojeczkaGT napisał(a):na necie niby pisza ze dowod jej wystarczy

Zalezy jaki urzednik Ci sie trafi, mialem sytuacje taka:
Pani z urzedu wszystkie papiery mi dala plus dodatkowy z upowaznieniem, ze moge sie za wspolwlasciciela podpisac itd itp.
W dzien kiedy odbieralem wszystko i dalem jej to upowaznienie, obok przyszedl gosc w takiej samej sprawie co ja, koles mu powiedzial ze ma przyniesc upowaznienie i do widzenia :-P
Bez tego nie ma sie pokazywac, wiec w razie cos to sobie to przygotuj tez :ok:
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez GrZeChU91 » 10 sty 2012, o 18:20

No tez prawda zalezy na kogo natrafisz..... Ja sie spotkalem z tym ze gosc przyszedl i chcial dopisac swojego ojca.... to powiedzieli ze bez problemu i dlugopisem wpisali w dowod i podbili pieczatke....
Avatar użytkownika
GrZeChU91
Members
 
Posty: 919
Dołączył(a): 24 lip 2011, o 22:02
Lokalizacja: Gniezno

Postprzez k-m-r1 » 11 sty 2012, o 16:06

Wpisz w daroweizne 1% auta tego nikt nie sprawdza a muszą dopisac tą osobe

jak ktos z rodziny bliskiej ojciec brat to nie płącisz nic chyba do wartosci darowizny 9 czy 17 tys nie pamiętam podatek jest od wartosci darowizny wienc jak auto warte 10 tys to sobie policz te złotówki :P
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez sebik85 » 14 maja 2013, o 21:44

Postanowiłem podpiąć się pod temat, choć nie jest to moje pierwsze ubezpieczenie ;-) Sprawa wygląda następująco: mam PZU które wychodzi nie tanio, w maju muszę zapłacić oc, natknąłem się na dużo tańsze You can drive z Ergo Hestii, tak wynika z obliczeń na ich stronie internetowej. Tutaj pytanie czy ktoś jest w tym ubezpieczony albo był i może się wypowiedzieć na ten temat? Za wszelkie opinie z góry dziękuję, nie należę do osób które na szybko chcą coś brać w afekcie bo niby dużo taniej a później żałować bo się okazuje że coś gdzieś jest na maksa okrojone i suma sumarum nie wychodzi tak jak pisało. Stąd prośba, pozdrawiam :-)
Avatar użytkownika
sebik85
Badacz tematu
 
Posty: 377
Dołączył(a): 12 gru 2007, o 23:45
Lokalizacja: Rybnik

Postprzez k-m-r1 » 15 maja 2013, o 20:54

sebik85, przeczytaj umowe i warunki swiadczenia OC w You can drive

i przeczytaj swoją umowe z PZU a bedziesz wiedział czy warto zmieniac czy nie

można sie natknąc na kruczki że oc jest wazne jeśli prowadzi własciciel pojazdu
jesli inna osoba spowoduje wypadek Ciebie pociagną do odpowiedzialnosci finansowej ...
sprawdz czy możęsz autem podrużowac za granicami państwa i takie inne
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez rasta95 » 2 lis 2013, o 21:40

Panowie jest pytanie.

Czy jeśli golfika zarejestruje na siebie a wpół będzie powiedzmy dziadek to leca jego zniżki czy to tak nie działa? :(
rasta95
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 16 wrz 2013, o 19:42
Lokalizacja: Rz

Postprzez k-m-r1 » 2 lis 2013, o 22:53

a to zależy od ubezpieczalni i sytuacji

bo jak dziadek ma jeszcze zarejstrowaną przyczepke to można kąbinowac :)
lub dziadek jak ma OC w innej ubezpieczalninp inne auto
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez rasta95 » 5 lis 2013, o 10:16

no dziadek ma ubespieczone auto w ubezpieczalni XX, wiec czy jeśli będzie wspolwlascicielem to dostane jego zniżki ? i czy tylko w tej ubezpieczalni w której on ma ubezpieczone swoje ?
rasta95
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 16 wrz 2013, o 19:42
Lokalizacja: Rz

Postprzez cineek25 » 5 lis 2013, o 20:15

Ty nie dostaniesz, zostanie wyliczona skladka na niego plus zwyzka za twoj wiek i za prawko ponizej 3 lat
Dzieki bogu mnie juz takie tematy nie dotycza... :cwaniak:
cineek25
Czytacz
 
Posty: 55
Dołączył(a): 15 wrz 2013, o 08:16
Lokalizacja: Siedlce

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości