Ubezpieczenie - nowy bez zniżek

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

Postprzez k-m-r1 » 26 mar 2011, o 13:29

a ja porade tak skoro chcesz miec na siebie tylko to niestety opłaty ponad 1300 za 1.4
ja dopisałem ojca zrobiłem swistek zdarowizną na 49% auta ty daj na to 1% mniejsza o to ile byle by było i w razie sprzedazy ty masz ten papierek i tatus nie ma nic do gadanie przy sprzedaży
ja jestem z ojcem w pierszym roku ubezpieczenie w compensie ja nie mam zniżek ojciec miał w PZU 60% + 25% jakosciowej .... mniejsza o to
w pierwszym roku za 1.4 placiłem w całosc w 1 racie 550 zł kolejny rok szukałem innegoubezpieczyciela teraz mam w PZU płace 370 +50 NW też w 1 razie taniej jest i spauj nie trzeba pamietac
dostałałem 60% zniżki bo na poprzednim OC było wpisane zniżka 60% ale wiekunie mam i krótko prawko
teraz policzyli mi te 60% zniżki ale za niepełny wiek podniesli bo nie mam 25 mam 21 lat
popytaj znajomych może ktos ma ubezpieczenia to za browar policzy taniej i marze obniży
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

 

Postprzez Snejk18 » 26 mar 2011, o 15:43

Głównym właścicielem mojego golfika, jest mój tata (:p) bo ma pełen pakiet zniżek. Ja jestem współwłaścicielem i mi cały czas zniżki lecą, w zeszłym roku zapłaciłem 625 zł (nie mam jeszcze 25 lat). Gdybym miał go zarejestrowanego tylko na siebie, płaciłbym 1827 zł...
Avatar użytkownika
Snejk18
Fanatyk
 
Posty: 1105
Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 22:19
Lokalizacja: Nasielsk

Postprzez czaro » 26 mar 2011, o 16:59

Snejk18 napisał(a): Gdybym miał go zarejestrowanego tylko na siebie, płaciłbym 1827 zł...

To gdzie Ty masz to ubezpieczenie, że aż tyle liczą? Ja nie miałem 25 lat i tak jak pisałem płaciłem 1200 z groszami.
Avatar użytkownika
czaro
Members
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 17 lis 2009, o 16:37
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Snejk18 » 26 mar 2011, o 17:12

Sory pomyliłem się , 1400 zł bez zniżek...
Avatar użytkownika
Snejk18
Fanatyk
 
Posty: 1105
Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 22:19
Lokalizacja: Nasielsk

Postprzez pajero21 » 26 mar 2011, o 19:37

Lobus napisał(a):pajero21, czytamy ze zrozumieniem.
Kupujesz auto i rejestrujesz je na kogoś kto ma pełny pakiet zniżek i cieszysz się niską składką. Tylko nie rób siebie jako współwłaściciela bo pójdą zwyżki za Twój wiek.
Kończysz Ty 25 lat czy tam 27 (zależnie gdzie auto ubezpieczysz) i wtedy robisz tak:
przerejestrowujesz auto na siebie jako właściciel i bierzesz osobę która ma pełny pakiet zniżek jako współwłaściciela.
Wtedy Tobie przysługuje te 60% zniżek współwłaściciela i już nie ma zwyżek za Twój wiek.
Twojemu tacie zajęło tyle lat zbieranie zniżek i Tobie też zajmie to długo jeśli sam jesteś właścicielem auta i nie masz nikogo z pełnymi zniżkami jako współwłaściciela.


Widzisz kolego, to tak samo jak bym jeździł autem ojca. Ojciec kupuje BMW ma na siebie ale ja zawsze mogę jeździć, niby też moje.
Mi chodziło o to, że ja kupuje Golfa i ja chce być właścicielem jego, nie żaden ojciec czy ktoś.
Bo równie dobrze ojciec kupi sobie BMW, Audi, Mercedesa to ja też nimi będę jeżdził bo rodzina i też moje auta.

Czyli tak czy siak płacić gigantyczne sumy nie chce, więc nic innego jak kupienie Golfa i danie ojcowi go jako właściciela to troszkę dla mnie nie halo i dopiero przy 25 latach skończonych przerejestrowuje auto na siebie...

Nic coś się wykombinuje, dziękuje Panowie jak coś za rady :)

Ps. niektóre ubezpieczalnie liczyły mi nawet 2200 zł za rok. Najmniej chyba 1200 na siebie bez zniżek gdzieś znalazłem, ale tak to 1400-1800 zł to standard.
Ostatnio edytowano 26 mar 2011, o 19:42 przez pajero21, łącznie edytowano 1 raz
pajero21
 

Postprzez K@mil » 26 mar 2011, o 19:41

pajero21 napisał(a): chodziło o to, że ja kupuje Golfa i ja chce być właścicielem jego, nie żaden ojciec czy ktoś.


pajero21 napisał(a):Czyli tak czy siak płacić gigantyczne sumy nie chce, więc nic innego jak kupienie Golfa i danie ojcowi go jako właściciela to troszkę dla mnie nie halo i dopiero przy 25 latach skończonych przerejestrowuje auto na siebie...


To tylko dowód rejestracyjny a w nim inne imię i pesel a zawsze kasa jest w kieszeni i to duza kasa takie moje zdanie. No chyba ze ....

Ze chcesz chwalisz sie kolegom dowodem rejestracyjnym, no to wtedy nie hallo mieć auto na tatę to prawda, wtedy spada szacunek na dzielni :lol: Respect -5pkt.

Po co płacić za coś komuś jak nic z tego nie masz ?

Gdyby mozna było to ja dopisałbym jeszcze dziadka do OC zeby płacić mniej :mrgreen:
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez Lobus » 26 mar 2011, o 19:59

Widzę, że sam nie wiesz czego chcesz.
Chcesz mieć auto na siebie to płać za wysokie OC.
Chcesz niskie składki za OC, to już Ci podałem rozwiązanie.
Ubezpieczenie raczej musi być na osobę która widnieje w dowodzie rej.
:cisza:
Lobus
Ekspert
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 7 paź 2010, o 10:55
Lokalizacja: Wrocław/Bogatynia

Postprzez pajero21 » 26 mar 2011, o 20:45

No bo gdybym miał auto na ojca to nie mógłbym wyjechać poza granice PL, chodzi mi dokładnie Ukraina i Białoruś. Więc dlatego chce mieć autko na siebie zarejestrowane.
Nie wiesz nawet jak ruski celnik dba czy to Twoje auto czy nie Twoje...
Chyba, że masz pozwolenie jakieś z podpisem ojca i potwierdzone to przez kogoś, nie wiem.

Ale fakt, macie rację, lepiej mniej płacić i żeby ktoś miał OC ze zniżkami, niż bulić te 1800 zł.

A jeszcze mam pytanko. Jak to by wyglądało z 2 samochodami?
Przykładowo ojciec ma wszystkie zniżki i opłaca np, teraz za jeden 340zł, a jak kupię Golfa to będzie 2 razy tyle, czyli 680zł? Czy jak to się liczy?
pajero21
 

Postprzez K@mil » 26 mar 2011, o 20:51

pajero21 napisał(a):Przykładowo ojciec ma wszystkie zniżki i opłaca np, teraz za jeden 340zł, a jak kupię Golfa to będzie 2 razy tyle, czyli 680zł? Czy jak to się liczy?


Na każde auto jest wyliczna oddzielna kalkulacja cen. Na wyskokość stawki ma wpływ wiele czynników od roku auta do miejsca zamieszkania Twojego :)

Nie patrz się tez na to że np kolega placi za takie same auto np 300zl OC to Ty tez bedziesz płacił w tej samej ubezpieczalni tyle samo :p bo tak nie jest :p


pajero21 napisał(a):Nie wiesz nawet jak ruski celnik dba czy to Twoje auto czy nie Twoje...


Nie miałem takiego problemu...
Współwłaściciel auta ma takie same prawa do auta jak właściciel stosunek 50:50
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez czaro » 26 mar 2011, o 20:52

pajero21, zadzwoń najlepiej do jakiegoś ubezpieczyciela bo widać że jesteś zielony w tym temacie. Jest pełno kryteriów do wyliczenia składki. Na pewno nie będzie razy dwa z innego auta. Składkę wylicza się m.in. biorąc pod uwagę wiek auta, pojemność silnika, gdzie stoi nocą, wieku właściciela itd, itp.
Avatar użytkownika
czaro
Members
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 17 lis 2009, o 16:37
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez pajero21 » 26 mar 2011, o 22:21

Wiem i dziękuje.
Wczoraj zerkałem na różne strony i tam mieli kalkulatory.

Dziwne jest jedno, tam się deklaruje, że dana osoba nie będzie kierowała autem tylko właściciel, no ok. A jak będę po piwku? I do kolegi powiem chodz podwieź mnie w dane miejsce. I co łamię prawo czy jak?
Już nie raz jeździłem wujka autem, kolegów... I widziałem właśnie taką deklarację w pewnym ubezpieczycielu.
Tak samo z parkowaniem. Zadeklaruje, że parkuje w garażu, a tu nagły przypadek i musiałem garaż rozbierać, czy mi się zawalił.

Bzdurne to jest w niektórych ubezpieczycielach.

Jeżdzę już sporo czasu, wsiadałem do każdego samochodu do którego mi pozwolono, ale czym więcej o tym czytam tym mam wrażenie, że gdybym go rozbił i to nawet nie z własnej winy miałby po dupie właściciel auta, który mi dawał je :/
pajero21
 

Postprzez K@mil » 26 mar 2011, o 22:47

pajero21 napisał(a):Wiem i dziękuje.
Wczoraj zerkałem na różne strony i tam mieli kalkulatory.

Dziwne jest jedno, tam się deklaruje, że dana osoba nie będzie kierowała autem tylko właściciel, no ok. A jak będę po piwku? I do kolegi powiem chodz podwieź mnie w dane miejsce. I co łamię prawo czy jak?
Już nie raz jeździłem wujka autem, kolegów... I widziałem właśnie taką deklarację w pewnym ubezpieczycielu.
Tak samo z parkowaniem. Zadeklaruje, że parkuje w garażu, a tu nagły przypadek i musiałem garaż rozbierać, czy mi się zawalił.

Bzdurne to jest w niektórych ubezpieczycielach.

Jeżdzę już sporo czasu, wsiadałem do każdego samochodu do którego mi pozwolono, ale czym więcej o tym czytam tym mam wrażenie, że gdybym go rozbił i to nawet nie z własnej winy miałby po dupie właściciel auta, który mi dawał je :/



Nie wiem czy dalej jest to aktualne ale chyba tak...
Co do deklaracji kto prowadzi auto to chodzi o to, że jeśli OC jest TYLKO na Twojego tate (i brak wspolwlasciela w dowodzie), a auto podczas wypadku bedzie prowadziła osoba mająca wiek poniżej 25 (badz mialo sie zmienic 27) lat wtedy niektóre ubezpieczalnie nie chcą wypłacać kasy...
Jak wspolwlasciciel jest w dowodze to się nie pytają bo wtedy automatycznie widzi wiek i daje zwyżkę.

Ja jak płace za OC to zawsze kobietka sie mnie pyta czy auto bedzie prowadziła inna osoba nie będąca w dowodzie ,która ma wiek mniejszy niz 25/27...
Zawsze mówie ze tak, że ja jeżdzę nim wiecej i mnie dopisuje na OC i dostaje zwyzke za mój wiek...

Tak samo jest z AC kiedys pieknie ładnie wyliczyła mi kobietka AC ja juz sie zgodziłem a ona czy autem bedzie jezdzic tez inna osoba :) a ja że tak :) no i cena AC troszkę mi podskoczyła w górę :P
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości