Sprawa ubezpieczenia

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

Sprawa ubezpieczenia

Postprzez maniak1994 » 28 paź 2013, o 08:07

Witam serdecznie, za niedługo bd właścicielem starego golfa 3 ;). Jest to moje pierwsze auto, z racji tego ze mam 19 lat ubezpieczenie wyniesie mnie sporo... Dlatego mam do Was pytanie, jeżeli np zarejestruje samochód na mame, która nie posiada prawa jazdy, ani żadnych zniżek, to czy cena oc wyniesie mnie mniej ?

Z góry dziękuje za odp.
maniak1994
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 18 paź 2013, o 12:05
Lokalizacja: Śląsk

Sprawa ubezpieczenia

 

Re: Sprawa ubezpieczenia

Postprzez killah » 28 paź 2013, o 09:00

maniak1994 napisał(a):Witam serdecznie, za niedługo bd właścicielem starego golfa 3 ;). Jest to moje pierwsze auto, z racji tego ze mam 19 lat ubezpieczenie wyniesie mnie sporo... Dlatego mam do Was pytanie, jeżeli np zarejestruje samochód na mame, która nie posiada prawa jazdy, ani żadnych zniżek, to czy cena oc wyniesie mnie mniej ?

Z góry dziękuje za odp.


Niestety osoba na którą zarejestrujesz auto musi mieć prawko. Inaczej to nic nie da.

Ja mam ten sam problem... 1200 zł rocznie OC
killah
 

Postprzez maniak1994 » 28 paź 2013, o 09:32

Aha, bo właśnie widzę, że na rankomat.pl jest możliwość wybrania właściciela bez prawa jazdy, w tym przypadku moja mama, która go nie posiada :). I wyliczyło mi oc o połowe taniej..

Więc już nie wiem co mam myśleć :/
maniak1994
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 18 paź 2013, o 12:05
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez killah » 28 paź 2013, o 09:47

maniak1994 napisał(a):Aha, bo właśnie widzę, że na rankomat.pl jest możliwość wybrania właściciela bez prawa jazdy, w tym przypadku moja mama, która go nie posiada :). I wyliczyło mi oc o połowe taniej..

Więc już nie wiem co mam myśleć :/


Jeśli tak jest to korzystaj i daj mi cynk gdzie ubezpieczyłeś. :D

Jesteś pewny że to tylko to jest powodem obniżki ceny? Może wybrałeś axę która ma mega zniżki dla nowych.
killah
 

Postprzez maniak1994 » 28 paź 2013, o 14:41

Jutro jade do warty się dokładnie dopytać jak to wygląda :). Więc jak by co to dam znać :)..
Tym czasem dzięki za pomoc ;).
maniak1994
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 18 paź 2013, o 12:05
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez K@mil » 28 paź 2013, o 19:06

Mozna to zalatwić ale musisz dać darowizne mamie :) czyli oddac jej 50% wartości auta... Wtedy w wydziale komunikacji dopiszą ją jako współwłasciel ...
Niby OC bedzie tańsze ale i tak dostaniesz zwyzke za swój wiek.
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez k-m-r1 » 28 paź 2013, o 21:36

po pierwsze znajdz 1-2 godz czasu
miej dane auta
znajdz osobe któa ma prawko i auto najlepiej jakies zniżki

i teraz kup auto
dopisz lub odrazu rejestruj sie jako włąsciciel auta i drugą osobe jako wspuułwłasciciel

po orku warto zmienic ubezpieczyciela bo w niektóych jest tak że przejmujesz aniżki z drugiej osoby chyba PZU tak ma
ale dalej nie będziesz miał 25 lat wienc mniej jak 700 zł nie licz

druga sprawa nie warto rejsrowac auta na kogoś kto nie ma zniżek lub prawka mniej jak 2-3 lata zalerzy od ubezpieczyciela bo za to idzie wszystko w góre


ja zrobiłem tak
kupiłęm auto
zarejstrowałem na siebie
Pani z OC powiedziałą mi żę warto dopisac kogoś kto ma zniżki bo bede płącił nie 1500 a 600 zł

dopisałem ojca
czyli zrobiłem darowizne na 49% auta
w odwodzie jestem włąscicielem
ojciec jest wspułwłąscicielem

jak cos sie dzieje to wszystko jest na mnie

po roku zmieniłem ubezpieczyciela dlatego żę PZU było tansze już 480 zł
ale dalej nie mam ani 25 lat ani prawka wiecej jak 2 lata
a za to żę jestem nowym klijentem PZU dostałęm extra 30% zniżek bonus malus takie ich wewnętrzne

a tym roku po 3 latach ubezpieczania auta w PZU zmieniłem ubezpieczyciela
dlatego że co rok zniżka bonus malus malała ażdo 0% i poprostu oferta PZU nie była konkurencyjna

teraz jestem w Unica albo warta bo wyszło 50 zł taniej jak PZU
50 zł niewiele
ale to na przykład dla mnie nowe kloci do auta
bądz ponad 200 km przejechane :D

tak żę jak widac po mnie nie cackam sie i jak jest taniej to wybieram
jest ubezpieczyciel Drive for u czy jakos tak
tanio majądo 30 lat
i fakt dla mnie wyszło 300 zł OC
no ale nie podobały mi sie warunki oraz to że nie mogłem z przedstawicielem porozmawiac


poszukaj na necie jest mnustwo kalkulatorów
ale jak będziesz u kogoś kto ma multi ubezpieczycieli to wyliczy i do cos taniej

tylko nie ograniczaj sie do jednej osoby
sprawdz pare osób bo czasem niby pzu a jest rużnica
no i nie przyznawaj sie że liczyłes skłądke gdzies indziej
jak pan pani policzy to zaptaj sie grzecznie oferta troche wysoka a na budowie słąbo płacą albo cos takiego i czy można zniżke na dobry początek
będziesz miał rozeznanie i zdecysujesz lub wezmiesz tam gdzie dobrze doradzą bo to dla nich też pieniądz 15-25% z Twojego OC to zysk dla nich
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez DB » 29 paź 2013, o 20:59

Możesz sprawdzić jeszcze ofertę mBanku, który dla
klientów eKONTA oferuje OC z gwarancją najniższej
ceny.

eKONTO to darmowe konto bankowe w mBanku.
Dodatkowo można znaleźć promocję eKONTA,
w której są darmowe gadżety i zarabiać na zakupach
z mOKAZJAMI :)
DB
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29 paź 2013, o 20:45
Lokalizacja: Polska

Postprzez maniak1994 » 30 paź 2013, o 00:17

Witajcie, dzisiaj rozmawiałem z przedstawicielem z PZU, który wyjaśnił mi co i jak :).
Wychodzi na to, że mogę zarejestrować samochód na mamę, która nie ma prawa jazdy i wyjdzie mi tańsze ubezpiecznie o całe 700zł.

Teraz będę płacil 980zł + 10% bo na 2 raty, więc tak tragicznie nie jest, bo jak bym brał na siebie to powiedział mi, że wyjdzie mi 1730 zł czy jakoś tak. Więc to jest połowa zaoszczędzona..

Dziękuje wszystkim za informacje i odpowiedzi, pozdrawiam ;)
maniak1994
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 18 paź 2013, o 12:05
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Norb86 » 30 paź 2013, o 17:23

A byłeś tylko u jednego ubezpieczyciela? Bo ja jak mi mój stary ubezpieczyciel zaproponował "korzystną " polisę to podzwoniłem po kilku i jeszcze na kalkulatorze z CUk - u przeliczyłem i się okazało,że wcale takiej okazji mi nie zaproponował.
Norb86
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 30 paź 2013, o 16:48
Lokalizacja: Ostrów

Postprzez killah » 31 paź 2013, o 20:02

Norb86 napisał(a):A byłeś tylko u jednego ubezpieczyciela? Bo ja jak mi mój stary ubezpieczyciel zaproponował "korzystną " polisę to podzwoniłem po kilku i jeszcze na kalkulatorze z CUk - u przeliczyłem i się okazało,że wcale takiej okazji mi nie zaproponował.


Dokładnie,

sprawdź jeszcze axe ale na mamę zarejestrować auto zawsze spoko :D
killah
 

Postprzez k-m-r1 » 3 lis 2013, o 19:49

tak jest trzeba szukac i znajdziesz taniej

Oc to nie wyrok i zmienia sie ubezpieczyciela i kombinuje bo OC nie płącisz dla siebie a dla Kogoś w razie wypadku ...

tak że jeden przedstawiciel PZ/u policzy swoje drugi też PZU policzy taniej i da zniżke co by zachęcic :)

naprawde z własnego doświadczenia polecam poszukac bo nikt na kasie nie śpi
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Następna strona

- - - Samochód zastępczy z OC sprawcy, zobacz warunki na https://samochod-zastepczy.org



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość