LINK4 zniżki OC? prawda czy mit?

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

Postprzez radomiak » 13 gru 2011, o 21:41

k-m-r1 napisał(a): i nie patrz żedzis kupujesz jutro oc sie konczy to jutro musisz miec je taki jest przepis masz 30dni na załatwienie formalnosci


Z tego co wiem to auto nie moze sie poruszac bez OC po drogach mandat cos ok 3000 jak cie zlapia. Na 99% nie ma czegos takiego ze jezdzisz 30 dni bez OC bo taki masz termin na przerejestrowanie auta to tak ale na OC :!: . Jak sie skonczy czy tobie czy sprzedajacemu to auto wedle prawa nie moze jezdzic.
VW GOLF 1,9TDI 1z GT 66KW/90KM 95r
Yaesu FT-857D/President Texas/HF-P1/HV-10
Avatar użytkownika
radomiak
Gaduła
 
Posty: 464
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 12:10
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

 

Postprzez k-m-r1 » 13 gru 2011, o 22:12

radomiak, nie chodzi o to że jezdzisz ez oc bo jak tak jest to sporządzajątobie miski fundusz gwarancyjny to kwota 2 tys a nie 3000 plus 50 ł za brak dokumętu

miałem kilka aut w rodzinie i nijak sie ma twoje stwiedzenie z
30 dni masz na złorzenie dokumętów zapłacenie podatku wzbogacenia i potwiedzenie <pieczątka>na umowie


30 dni czyli miesiąc masz na znalezienie nowego ubezpieczyciela zawarcie umowy z nim wypowiedzenie poprzedniej
taki przepis istnieje z racji tej że auta nie wszedzie ubezpieczysz na podstawie umowy zakupu nie każdy honoruje te 30 dni jest też by stary ubezpieczyciel dowiedział sie o wypowiedzeniu umowyzwrocie nadpłaconych kosztów poprzedniemu włascicielowi i formalnosci
rzeczą niemożliwą było by gdybyś w chwili zakupu musiał mieec oc OC idzie za autem które w danej chwili jest innych rękach a oc identyfikujemy jedynie po wiv że to to auto
zauwarz że na każdym blakiecie jest wyraznie zaznaczony numer VIN

być morze każdy inaczej interpretuje
u mnie na wyrejstrowanie auta na szrocie nie pytają czy masz ważne oc w wieluniu ten sam szrot ten sam własciciel tylko inny oddział już potrzebne jest
u mnie w urzedzie sprawdzają czy masz oc jak przerejstrowywujesz czy jest ważne
w kłodzku pytają czy w dniu zakupi oc jest ważne
każda jednostka organiza po swojemu tłumaczy

być może coś zmieniło się ale staram sie być na bierząco
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez radomiak » 13 gru 2011, o 22:29

VW GOLF 1,9TDI 1z GT 66KW/90KM 95r
Yaesu FT-857D/President Texas/HF-P1/HV-10
Avatar użytkownika
radomiak
Gaduła
 
Posty: 464
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 12:10
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Postprzez starscream » 14 gru 2011, o 11:24

GrZeChU91 niestety masz rację to że Kraków i wypadkowość duża wpływa też na wysokość stawki - potwierdziłem informacje o znajomego od ubezpieczeń. :(

k-m-r1 niestety nie było chętnego na współwłasność ciotka nie bo coś tam, wujek zawodowy kierowca nie bo sie boi itd..

Finalnie z racji że wczoraj był ostatni dzień załatwiłem OC w PZU.
Koszt razem z NNW 1198 zł no niestety taniej o jakies pare złotych było w PTU ale w Krakowie czynny oddział do 16!!!???
Na rok na razie spokój. Znajomy u którego pisałem umowę powiedział że niestety ten pierwszy rok trzeba przebidować ale po roku już coś będzie w stanie pokombinować więcej.

radomiak dzięki za linka do fachowej strony naprawdę spoko info. polecam wszystkim dużo konkretów.
Avatar użytkownika
starscream
Czytacz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 9 gru 2011, o 14:40
Lokalizacja: Kraków

Re: LINK4 zniżki OC? prawda czy mit?

Postprzez Ekspert_Link4 » 14 gru 2011, o 12:41

starscream napisał(a):Witam
Kupiłem pierwsze autko. Przychodzi czas na zakup OC (stare OC kończy mi się za 5 dni - poprzedniego właściciela) mam tu pytanie, może ktoś będzie wiedział dotyczy ubezpieczyciela LINK 4.
Prawko zrobiłem w tym roku będzie to moje pierwsze OC, dla Golfa III 1.4. Teraz zaczyna się polowanie gdzie jest najtaniej bo nie mam żadnych zniżek.
Do rzeczy.
W kalkulatorze OC na stronie LINK 4 jest pozycja "Doświadczenie w prowadzeniu pojazdów , nie jest jednoznaczne z posiadaniem prawa jazdy". Dzwoniłem na infolinię pytam co tu wpisać a kobieta pyta,
ile pan ma lat doświadczenia w prowadzeniu pojazdów?
odpowiwdam że dopiero co zrobiłem prawo jazdy
kobieta pyta ponwonie ale czy jeżdził pan wcześniej?
Mówię ze jak mogłem jeżdzić skoro nie miałem uprawnien?
Opowiada że ją to nie interesuje czy jeżdziłem?
Odpowiadam tak 3 lata
Kobieta odpowiada to ma Pan 30% znizki...

W następnej rozmowie powidziałem że mam 6 lat doświadczenia i znowu wyszło jeszcze taniej

Czy ktoś wie o co tu chodzi? można sobie byle co wymyślić i powiedzieć? o co chodzi z tym punktem? Bardzo tania wychodzi mi u nich oferta z tym niby doświadczeniem tak mi 2 razy wyliczyli na infolini około 750zł

Czy ktoś się spotkał z czymś takim ?

Post może trochę długi ale chciałem to jasno przedstawić .

ps. jeśli coś gdzieś napisałem nie tak prosże o wyrozumiałość, to mój pierwszy post.

Pozdrawiam.


Starscream, chciałbym ustosunkować się do tego co piszesz i zapoznać się z dokładnymi informacjami przekazanymi Tobie przez naszego konsultanta.
Skontaktuj się ze mną za pośrednictwem oficjalnego bloga Link4 i podeślij proszę numer telefonu, którego używałeś podczas rozmowy. Sprawdzę szczegóły i wrócę do Ciebie z odpowiedzią.
Ekspert_Link4
 

Postprzez starscream » 14 gru 2011, o 14:58

Ekspert_Link4 pytanie jest w sumie proste a myślę ze odpowiedz może nie tylko mnie zainteresować tak jak pisałem wczesniej co oznacza w kalkulatorze OC pozycja o nazwie "doświadczenie w prowadzeniu pojazdów"?
Czy ma to oznaczać okres ile ktoś posiada prawo jazdy? Czy ile ktoś faktycznie jeżdzi bez prawa jazdy?

Jak wspomniałem wcześniej przy 2 krotnym kontakcie z infolinią usłyszałem zgodną odpowiedz że chodzi o ilość lat przez które prowadziło się pojazd, i zaznaczeniem że NIE MA TO ZNACZENIA OD KIEDY SIĘ MA PRAWO JAZDY, wiec tu jakby się pytanie klaruje jak to jest czy podaje się tutaj wartość ile faktycznie sie jeżdziło bez prawa jazdy? czy okres ile lat się ma prawo jazdy?
Ja przez miesiąc nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie, partner w Krakowie twierdził finalnie że ilość lat jaką się posiada prawo jazdy infolinia natomiast ile się jeżdzi lat bez znaczenia czy ma sie prawo jazdy czy nie?

Mam nadzieję że w miarę to prosto i zrozumiale napisałem.
Avatar użytkownika
starscream
Czytacz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 9 gru 2011, o 14:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez radomiak » 15 gru 2011, o 00:55

nie sadze zebysmy tu dostali odpowiedz od Ekspert_Link4, po mojemu to reklama ubezpieczalni.
W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do wysłania prywatnej wiadomości lub kontaktu poprzez formularz na blogu Link4.
a jak sie tam logujesz podajesz @ i potem zasypuja cie nazwijmy to nowosciami

Pozyjemy zobaczymy czy odpisze :-)
VW GOLF 1,9TDI 1z GT 66KW/90KM 95r
Yaesu FT-857D/President Texas/HF-P1/HV-10
Avatar użytkownika
radomiak
Gaduła
 
Posty: 464
Dołączył(a): 11 paź 2008, o 12:10
Lokalizacja: KOŁOBRZEG

Postprzez starscream » 15 gru 2011, o 10:29

radomiak zobaczymy, skoro kroś już napisał posta to myślę że na niego odpiszę, mnie się obecnie nie chce wchodzić i logowac bo jakiś blogach, bo miesiąc chodziłem dzwoniłem i szukałem odpowiedzi teraz już jest po fakcie ale WARTO WIEDZIEĆ NA PRZYSZŁOŚĆ i ktoś kto będzi epodpisywał umowę na nowe OC też będzie napewno zainteresowany, więć czekamy na odpowiedz :)
Avatar użytkownika
starscream
Czytacz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 9 gru 2011, o 14:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ekspert_Link4 » 15 gru 2011, o 16:30

Starscream – mogę z całą pewnością zdementować informacje o sposobach przyznawania zniżek w Link4, na które się powołujesz. Taka praktyka w naszym Towarzystwie Ubezpieczeniowym (i podejrzewam, że w każdym innym) nie ma miejsca. Potwierdzam natomiast, że przy szacowaniu wysokości polisy korzystamy z podobnego mechanizmu, ale myślę, że mniej „kontrowersyjnego” niż opisujesz :). Naszą intencją jest zidentyfikowanie klientów, którzy pomimo posiadania prawa jazdy nie prowadzili pojazdów i mają krótsze doświadczenie. Akurat w tym opisywanym przez Ciebie przypadku trafiliśmy na sytuacje odwrotną, dlatego chciałbym zbadać sprawę pod kątem rzetelności informacji przekazywanych przez konsultantkę. Jeśli chcesz, żebym bliżej przyjrzał się opisywanemu przez Ciebie przypadkowi, zajrzyj proszę na blog Link4 i podeślij mi przez skrzynkę kontaktową numer telefonu, z którego prowadziłeś rozmowę z konsultantką. Sprawdzę zapis rozmowy i wrócę do Ciebie z pełną odpowiedzią.

Kontakt blogowy nie wymaga logowania/rejestracji i służy TYLKO i wyłącznie do wysyłania odpowiedzi na konkretne pytanie. Na podany adres email nie będą wysyłane żadne oferty. :)
Ekspert_Link4
 

Postprzez starscream » 15 gru 2011, o 17:15

Wszystkie powyższe wydarzenia opisywane przeze mnie są autentyczne.
W takim razie czy możesz nam wszystkim jasno odpowiedzieć na pytanie?

w kalkulatorze jest pozycja: Doświadczenie w prowadzeniu pojazdów oraz informacją :

"Podaj liczbę lat doświadczenia w prowadzeniu pojazdów. LICZBA LAT DOŚWIADCZENIA NIE MUSI BYĆ JEDNOZNACZNA Z UZYSKANIEM PRAWA JAZDY. Jeżeli posiadasz prawo jazdy od dłuższego czasu ale prowadzisz pojazdy od niedawna podaj od kiedy faktycznie prowadzisz.

Co oznacza zdanie które pozwoliłem sobie podkreślić drukowanymi literami? Jak ktoś ma prawo jazdy wydane w 2011 roku to ile ma tam doświdczenia wpisać? Mi obie konsultanki zgodnie przekazały informację że wpisuje tam tyle ile faktycznie jeżdze autem więc przyjmijmy że jeżdze BEZ prawa jazdy 3 lata a prawo jazdy mam od dziś, według kalkulacji twierdzono że wówczas mam za te 3 lata jeżdzenia bez prawa jazdy 30% zniżki? Więc o co dokładnie w tym punkcie chodzi?

Będę wdzięczny za odpowiedż i myslę że inni forumowicze na przyszłość również :)
Avatar użytkownika
starscream
Czytacz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 9 gru 2011, o 14:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Ekspert_Link4 » 16 gru 2011, o 12:22

Starscream, odniosę się do cytowanego przez Ciebie fragmentu komunikatu na naszej stronie.
Tak jak pisałem, naszą intencją w tej sytuacji jest zidentyfikowanie kierowców, którzy mimo posiadania prawa jazdy od dawna -niech dla przykładu będzie to od 7 lat-, de facto korzystają z niego krócej, prowadząc pojazdy od krótszego czasu (i na tym samym przykładzie posłużę się stażem 3 lat). Pozwoli nam to na dokładniejsze oszacowanie ryzyka ubezpieczeniowego danego kierowcy i dokładniejsze dobranie wysokości zniżek.
I oto dokładnie chodzi w tym punkcie naszego formularza ofertowego.
Nie bierzemy natomiast pod uwagę ewentualnego stażu w prowadzeniu pojazdów przed uzyskaniem prawa jazdy.
Wychodzi na to, że mogłeś zostać wprowadzony w błąd przez konsultantkę naszą konsultantkę, która po prostu przeinaczyła tę zasadę szacowania zniżek – dlatego raz jeszcze proszę o podesłanie numeru w celu oceny jakości komunikatów przekazywanych przez konsultantów Link4. Pozwoli nam to uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

Oczywiście jeśli potrzebujecie dodatkowych informacji, służę radą.
Ekspert_Link4
 

Postprzez starscream » 16 gru 2011, o 15:16

Ekspert_Link4 Dziekuję serdecznie za konkretną odpowiedz, tak też własnie sobie to wyobrażałem i w pełni teraz wszystko jest jasne.
Niestety w takim razie na infolinii wprowadzono mnie w błęd dwukrotnie.
Zastanawiam się co by było gdybym przyjoł taką ofertę jaką dla mnie konsultantka zrobiła? Za pewne przy jakiejś stłuczce grubo bym się tłumaczył i pewnie pokrywał koszty ?

Dziękuję Ci bardzo za konkretną odpowiedz, tak więc sprawa jasna się stała.
Avatar użytkownika
starscream
Czytacz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 9 gru 2011, o 14:40
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości