Woda z prawej strony

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

Woda z prawej strony

Postprzez casijks » 19 mar 2014, o 09:09

Witam. rano podczas deszczu spotkała mnie niemiła niespodzianka. po stronie pasażera kałuża wody. sciekala ona po tym plastiku pod schowkiem. na szybko wyczulem tam kable do głośnika i mokra gabke. co może być tego przyczyna? nie miałem rano czasu sie za to zabrać więc do południa może ktoś coś poradzi
casijks
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 gru 2013, o 22:47
Lokalizacja: Jasło

Woda z prawej strony

 

Postprzez Adzios » 19 mar 2014, o 15:14

Obstawiam że masz szyberdach bo tamtędy idzie właśnie wężyk odprowadzający wodę z szybra, możliwe że końcówka się wyciągnęła albo się przerwał i leje ci tam wodę jak z rynny :dobani:
Avatar użytkownika
Adzios
Czytacz
 
Posty: 78
Dołączył(a): 11 maja 2013, o 12:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Postprzez casijks » 19 mar 2014, o 17:24

Dokładnie tak było, wypadł ten kanalik z kolanka i to było powodem. Troszkę się namęczyłem, myślałem że nie dam rady i muszę ściągać deskę ale wymontowanie schowka wystarczyło :) do zamknięcia
casijks
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 gru 2013, o 22:47
Lokalizacja: Jasło

Postprzez djfocus18 » 20 mar 2014, o 02:18

Podepnę się pod temat. Mam ten sam problem jak kolega wyżej z tym wyjątkiem że nie posiadam szyberdachu :-/ Ktoś się orientuje co to może być?
djfocus18
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 17:44
Lokalizacja: Katowice

Postprzez adi » 20 mar 2014, o 10:11

ja mam ten sam problem sprawdzałem wszystko wydeje mi sie ze podszybiem leci ale gdzie dokładnie to wyczaic nie moge ;(
Avatar użytkownika
adi
Czytacz
 
Posty: 97
Dołączył(a): 28 mar 2012, o 21:30
Lokalizacja: Opalenica

Postprzez casijks » 20 mar 2014, o 11:21

sprawdźcie czy nie ma przecieku pod filtrem kabinowym
casijks
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 gru 2013, o 22:47
Lokalizacja: Jasło

Postprzez adi » 21 mar 2014, o 11:50

tak tez właśnie myslałem ale ale gdzie ta osłona filtra kabinowego od dołu czy po prostu filtrem leci ?
Avatar użytkownika
adi
Czytacz
 
Posty: 97
Dołączył(a): 28 mar 2012, o 21:30
Lokalizacja: Opalenica

Postprzez joo » 6 maja 2014, o 20:05

Witam.
Panowie co z tą wodą ? Mam taki sam problem, mam szyber, żeby dostać się do tej rurki wystarczy zdjąć tą półkę z dołu, czy muszę poduchę też ściągać ? Jeśli nie z tej rurki to jest możliwość że z podszybia leci ? Mam lekko pękniętą szybę i białe plamy w rogach :-) ( szyba idzie do wymiany ).
Avatar użytkownika
joo
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 10 lis 2013, o 11:35
Lokalizacja: Wiązów

Postprzez bambo » 6 maja 2014, o 20:33

Jeżeli nie przez odpływ z szybra może Ci się dostawać woda przez obudowę filtra kabinowego i ładnie sobie wciekać do środka. Jeżeli przez obudowę Ci sie dostaje to musisz ją odkręcić , wyczyścić resztki uszczelki i nałożyć sylikonu. Chociaż prędzej myślę że to przez odpływ z szybra Ci wcieka do środka
Avatar użytkownika
bambo
Moderator Globalny
 
Posty: 652
Dołączył(a): 5 lut 2013, o 22:46
Lokalizacja: MysłoVWice
Rocznik: 98
Silnik: 1.8 20V AGN
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez joo » 10 maja 2014, o 17:26

Witam.
Obudowę filtra kabinowego uszczelniłem, ale gdzie jest ta cholerna rurka od odpływu z szybra? Ma ktoś może zdjęcie umiejscowienia tego odpływu, bo jakoś nie mogę znaleźć. Być może że poprzedni właściciel zlikwidował odpływ? Z góry dzięki za pomoc :-).
Avatar użytkownika
joo
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 10 lis 2013, o 11:35
Lokalizacja: Wiązów

Postprzez pawelus6 » 10 maja 2014, o 18:39

joo napisał(a):Witam.
Obudowę filtra kabinowego uszczelniłem, ale gdzie jest ta cholerna rurka od odpływu z szybra? Ma ktoś może zdjęcie umiejscowienia tego odpływu, bo jakoś nie mogę znaleźć. Być może że poprzedni właściciel zlikwidował odpływ? Z góry dzięki za pomoc :-).


Najlepiej jakbys wyjął schowek, dojscie jest wtedy dobre.
Otwierasz drzwi pasażera i tam na słupku bedzie taki gumowy wyęzyk, widząc na jakiej jest wysokosci będziesz wiedział mniej więcej gdzie go szukac od srodka. Wężyk czesto wypada z tego gumowego kolanka które widać po otwarciu drzwi, brudem sie zapycha i z czasem wypada. Notoryczna "usterka"
Mój golf Variant
AAZ: KKK K14~1.5Bar, Skrzynia CTN(TDi), dół TDi.
Avatar użytkownika
pawelus6
Gaduła
 
Posty: 575
Dołączył(a): 17 cze 2012, o 18:49
Lokalizacja: Śląsk, Knurów
Rocznik: 0
Silnik: Dziala
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez bambo » 10 maja 2014, o 22:20

pawelus6 napisał(a):Najlepiej jakbys wyjął schowek, dojscie jest wtedy dobre.
Otwierasz drzwi pasażera i tam na słupku bedzie taki gumowy wyęzyk, widząc na jakiej jest wysokosci będziesz wiedział mniej więcej gdzie go szukac od srodka. Wężyk czesto wypada z tego gumowego kolanka które widać po otwarciu drzwi, brudem sie zapycha i z czasem wypada. Notoryczna "usterka"


Jeżeli masz kompresor, przedmuchaj sprężonym powietrzem cały kanał odpływowy z szybra. Tj. otwierasz szybra i patrząc w stronę przodu auta ,masz dwa ujścia odpływowe po prawej i po lewej stronie .Dmuchnij w nie powietrzem, a wszelkie brudy znajdujące się w środku odpływu powinny wylecieć :D
Avatar użytkownika
bambo
Moderator Globalny
 
Posty: 652
Dołączył(a): 5 lut 2013, o 22:46
Lokalizacja: MysłoVWice
Rocznik: 98
Silnik: 1.8 20V AGN
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron