cupholder

Problemy zapytania związane z wnetrzem

Moderator: Moderator

cupholder

Postprzez NeverLucky » 21 mar 2017, o 09:34

Witam serdecznie,

na wstępie jeśli offtop, to przepraszam, szukałem ale nie znalazłem podobnego wątku. Otóż, brak cupholdera w moim golfiku działa mi strasznie na nerwy, ale ostatnio wpadłem na wizjonerski pomysł żeby założyć sobie taki, jak jest w WV Lupo, chciałbym go umieścić w pustych gniazdach które są obok włącznika do podgrzewania tylnej szyby. Czy ktoś może wykonywał taki zabieg, i jak ogólnie to widzicie, hit czy shit ?

Za wszelkie merytoryczne wsparcie bardzo dziękuję, hejty proszę sobie darować ;)
NeverLucky
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 5 wrz 2016, o 18:25
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

cupholder

 

Re: cupholder

Postprzez Thorsten » 21 mar 2017, o 21:00

<
1.jpg

<
2.JPG


Może pasować z sharana. Skoro chcesz zostawić włącznik w tym miejscu to proponuje właśnie ten bo jest on mniejszy czyli zajmie połowę dostępnego miejsca.
Ten na zdjęciach pochodzi chyba z passerati.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: cupholder

Postprzez jaroszy » 21 mar 2017, o 21:02

też mi kiedyś chodził taki po głowie . kup, zamontuj a forum oceni :lol:
jaroszy
Members
 
Posty: 757
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 22:27
Lokalizacja: pleszew
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8i aam
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio

Re: cupholder

Postprzez NeverLucky » 21 mar 2017, o 22:00

Po pierwsze dziękuję za odpowiedź ;) ten z sharana czy tam z passeratti zajmuje zdaje sie całą długość tego panelu, i wlasnie tam mam obok ten włącznik do podgrzewania szyby, moze zrobię zdjęcie dla porównania żeby dać obraz tego co jest i tego co chciałbym zrobić ;)
A co do tego cupholdera z lupa, moja narzeczona jeździła lupem, i tam sprawdzalo sie to rewelacyjnie ;)
NeverLucky
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 5 wrz 2016, o 18:25
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: cupholder

Postprzez Thorsten » 22 mar 2017, o 16:39

NeverLucky napisał(a):Po pierwsze dziękuję za odpowiedź ;) ten z sharana czy tam z passeratti zajmuje zdaje sie całą długość tego panelu, i wlasnie tam mam obok ten włącznik do podgrzewania szyby, moze zrobię zdjęcie dla porównania żeby dać obraz tego co jest i tego co chciałbym zrobić ;)
A co do tego cupholdera z lupa, moja narzeczona jeździła lupem, i tam sprawdzalo sie to rewelacyjnie ;)



no właśnie nie każdy cupholder z sharana jest duży.

"VW Sharan MK2 Dashboard Single Cup Holder 7M3 862 549 C"

3.JPG
3.JPG (15.86 KiB) Przeglądane 2447 razy


w sharanie były także takie pojedyncze i właśnie takiego potrzebujesz by zachować włącznik od podgrzewania szyby.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: cupholder

Postprzez szymekk » 22 mar 2017, o 17:08

Też myślałem zamontować u siebie taki cupholder jak ten z mały z sharana. Uważam że jest to trochę wygodniejsze niż originalny w tunelu bo ja do tunelu zawsze coś wrzucam, czy telefon czy klucze. Jakbyś taki zamontował albo chociaż próbował to porób zdjęcia, pewnie wiele osób by skorzystało z tego.
szymekk
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 18 kwi 2016, o 21:31
Rocznik: 1995
Silnik: AEA 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: cupholder

Postprzez jaroszy » 22 mar 2017, o 21:23

ja kupiłem ten z golfa 3 us i teraz zaczynam mieć wątpliwości bo jak pisze szymek zajmuje dużo miejsca a schowek przy biegach jest najbardziej potrzebny , i też musze zacząć szukać tych z lupo lub sharana. . przeglądałem allegro i jeszcze natknąłem się na te z mondeo mk3. też są wąskie
jaroszy
Members
 
Posty: 757
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 22:27
Lokalizacja: pleszew
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8i aam
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio

Re: cupholder

Postprzez kuba88s » 30 mar 2017, o 19:33

Też kiedys myślałem o Cup holderze i widziałem na forum jak ktos tak zamontował od passata

<
4.jpg


Ale czy to zda egzamin
kuba88s
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 15 sty 2016, o 19:00
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: cupholder

Postprzez rondell » 12 kwi 2017, o 12:44

Można też pójść w tę stronę:
Avatar użytkownika
rondell
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 14:56
Rocznik: 1995
Silnik: 1986 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: cupholder

Postprzez NeverLucky » 14 kwi 2017, o 08:06

Prawdę mówiąc to ten patent który proponujesz rondell mozna by w sumie zastosować niezależnie od tego co planuje tylko mam tą sama obawę co względem standardowego tunelu, czy będzie stabilne, zważając na fakt ze jest to w drzwiach wydaje sie ze powinno być ok, ale trochę musze o tym poszukać, może znasz kogoś kto z tego korzystał ?

Thorsten masz rację, tylko mam jedno pytanie tak swoją drogą, obok pstryczka do podgrzewania szyby sa puste zaślepki a pod nimi dwa gniazda, z tym ze nie wiem do czego, mogę zrobić zdjęcie porównawcze chyba ze ktoś wie moze co to jest ?
NeverLucky
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 5 wrz 2016, o 18:25
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: cupholder

Postprzez szymekk » 14 kwi 2017, o 10:52

obd 1 - złącze diagnostyczne starego typu. Najlepiej jak ze szrotu wyciągniesz sobie z Golfa obd2 i wrzucisz do siebie. OBD 2 montowane jest nad zapalniczką, pod taką zaślepką i w sumie chyba łatwiej Ci będzie jak będziesz chciał pod kompa podpiąć bo teraz się już nie używa obd 1 i trzeba wtedy przejściówki podłączać a obd 2 p&p
szymekk
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 18 kwi 2016, o 21:31
Rocznik: 1995
Silnik: AEA 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: cupholder

Postprzez rondell » 8 maja 2017, o 07:42

NeverLucky napisał(a):Prawdę mówiąc to ten patent który proponujesz rondell mozna by w sumie zastosować niezależnie od tego co planuje tylko mam tą sama obawę co względem standardowego tunelu, czy będzie stabilne, zważając na fakt ze jest to w drzwiach wydaje sie ze powinno być ok, ale trochę musze o tym poszukać, może znasz kogoś kto z tego korzystał ?

Sam jestem bardzo ciekaw, jak to się sprawdza w praktyce? :)

Nie rozumiem tylko jednej rzeczy dotyczącej cupholderów. Skąd takie ceny w necie za używane?
Przecież nr VIN tej części, to 1HM862533E. Cena w ASO to ok 90 zł...
Avatar użytkownika
rondell
Czytacz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 14:56
Rocznik: 1995
Silnik: 1986 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - - akrobatyka warszawa



Powrót do Wnętrze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości