rada katalizator

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

rada katalizator

Postprzez Redrick » 15 lip 2007, o 17:33

witam
co mi da wywalenie katalizatora bo słyszałem ze bedzie lepszy przelot spalin i fura troche lepiej pujdzie co wy na to ;)
Avatar użytkownika
Redrick
Czytacz
 
Posty: 133
Dołączył(a): 14 lip 2007, o 19:14
Lokalizacja: Szamotuły

rada katalizator

 

Postprzez Rider » 16 lip 2007, o 00:36

z tego co wiem to tak.
Autko ma "wplniejszy" wydech i powinno lepiej sie zbierac :)
nie bedzie to niewiadomo jaka roznica ale bedzie.
Jak chcesz wywalic kata to lepiej zdejmij go i wywal wszystko ze srodka i zamiast starych bebechow wstaw kawalek rurki obspawai i wstaw spowrotem co by na przegladzie nie czepiali sie ze kata nagle nie masz ;)
Volkswagen Klub Polska #853
E-pluribus unum
Avatar użytkownika
Rider
Badacz tematu
 
Posty: 155
Dołączył(a): 8 lip 2007, o 22:37
Lokalizacja: Pomorze

Postprzez TOMMy » 16 lip 2007, o 01:01

Jeszcze przydałoby się przerobić resztę układu wydechowego na bardziej przelotowy, bo tak to nawet nie warto wywalać kata.
TOMMy
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 3 cze 2007, o 12:30
Lokalizacja: SY

Postprzez rado » 11 sie 2007, o 19:34

heja!! Ja wywalilem u siebie kata, coisk mozna odczuc poprawe w przyspieszeniu, ale oczywiscie bez przesady:P zobacz w dowod rejestracyny czy masz go wpisanego, ja nie mialem wiec tylko wstawilem kawalek rurki, a kata sprzedalem na allegro za 150zl :lol: pozdrawiam
rado
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 10:15
Lokalizacja: Koszalin/Grudziadz

Postprzez karlito » 17 sie 2007, o 08:57

katalizator spelnia role filtra spalin. niestety wklady ceramiczne katalizarora po oklolo 3 latach normalnego urzytkowania wypalaja sie, a osad z nich i resztki wkladaek blokuja przelot spalin przez wydech. wyciecie katalizatora to dobry pomysl poniewaz ilosc spalin wywalanych z wydechu nie zmienia sie (sprawdzalem w 5 autach). jezeli chodzi o rozwiazanie "zeby policja sie nie czepiala" mozna albo opuscic wydech, wyciac kawalek blachy i wywalic caly syf z kata, nastepnie zespawac blache, albo zamiast kata zamontowac strumienice bo wyglada jak kat, ale ja bym obstawal przy obcji nr 1.
pzdr
Avatar użytkownika
karlito
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 22:38
Lokalizacja: sie biora dzieci

Postprzez MaVeL » 17 sie 2007, o 15:43

Niech się tylko trafi wścipski policjant z drogówki....
MaVeL
Czytacz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 13 sie 2007, o 17:38
Lokalizacja: Goleniów

Postprzez karlito » 17 sie 2007, o 17:45

MaVeL napisał(a):Niech się tylko trafi wścipski policjant z drogówki....


no i co zrobi?? lusterkiem zobaczy? nic nie zobaczy wiec nie kumam koncepcji kolegi
Avatar użytkownika
karlito
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 22:38
Lokalizacja: sie biora dzieci

Postprzez budzior » 29 sie 2007, o 18:02

Mam pytanko bo z tego co slyszalem to podobno w dizlach nie trzeba miec katalizatora a czeka mnie teraz wymiana calego ukladu wydechowego i mam takie pytanko czy zalozyc strumiennice czy poprostu kawalek rury wspawac
budzior
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 29 sie 2007, o 17:56
Lokalizacja: częstochowa

Postprzez budzior » 29 sie 2007, o 18:04

A i jeszcze jedno czywarto do dizla zakladac sportowy tlumik bo nigdy nie slyszalem jak chodzi diesel ze sportowym wydechem
budzior
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 29 sie 2007, o 17:56
Lokalizacja: częstochowa

Postprzez krazek1 » 30 sie 2007, o 07:48

budzior napisał(a):A i jeszcze jedno czywarto do dizla zakladac sportowy tlumik bo nigdy nie slyszalem jak chodzi diesel ze sportowym wydechem

Jak jest silnik z turbo to raczej nic nie usłyszysz, a jak bez turbo to nawet potrafi miło zamruczeć ;]
Avatar użytkownika
krazek1
VIP
 
Posty: 469
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 10:16
Lokalizacja: Szczecinek
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez karlito » 2 wrz 2007, o 13:28

budzior napisał(a):Mam pytanko bo z tego co slyszalem to podobno w dizlach nie trzeba miec katalizatora a czeka mnie teraz wymiana calego ukladu wydechowego i mam takie pytanko czy zalozyc strumiennice czy poprostu kawalek rury wspawac


jesli masz w dowodzie wbite "kat.' to musisz cos tam wstawic, jak nie ma to wal rure i sie nie przejmuj
Avatar użytkownika
karlito
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 22:38
Lokalizacja: sie biora dzieci

strumienica czy rura przelotowa

Postprzez Michal_cyg » 12 wrz 2007, o 00:38

Hey wam.Sluchajcuie kupilem golfika i musialem szybko wymienic caly uklad wydechowy bo sie nie nadawal do niczego.,Wstawilem strumienice w obudowie katalizatora. Teraz niedawno koles rajdowiec nawkreccal mi ze ze strumienica moze nastapic zjawisko falowe(powrot spalin do tlokow) czy to jest mozliwe?? Jesli nie to czy zamontowanie stumieniucy nie popsuje mi mojego autka i czy moge pojezdzic tym autkiem bardziej agresywnie?? Z gory dzieki za info...
Majkel 1.9 TDI
Michal_cyg
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 00:23
Lokalizacja: Olsztyn

Następna strona

- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość