Katalizator & strumienica

Wszytko co zwiazane z układem wydechowym

Moderator: Moderator

Postprzez Bartek » 13 wrz 2007, o 18:36

juz dawno powinienes ja zalozyc.pozdrawiam.
bartolassi
Avatar użytkownika
Bartek
Badacz tematu
 
Posty: 165
Dołączył(a): 27 mar 2007, o 11:03
Lokalizacja: Elbląg

 

Tłumnik sportowy..??

Postprzez Bushman » 16 wrz 2007, o 13:52

mama golfa 1.6 (75KM) czy jeśli założe strumienniece zamiast katalizatora i jakiś sportowy tłumnik(ten ostatni) to cos poczujie w mocy???(chodzi mi także o głośnośny basowy pomruk ...)
Bushman
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 13 wrz 2007, o 22:27
Lokalizacja: Włocławek

Postprzez Bartek » 18 wrz 2007, o 18:59

siemanko. w mocy to niewiem, ale napewno w przyspieszeniu.basowy pomruk tez bedzie.pozdrawiam.
bartolassi
Avatar użytkownika
Bartek
Badacz tematu
 
Posty: 165
Dołączył(a): 27 mar 2007, o 11:03
Lokalizacja: Elbląg

Strumienica Golf III 1,8

Postprzez ciacho1988 » 25 wrz 2007, o 23:14

posiadam również golfa 1,8 90km nie posiadam katalizatora od zakupu samochodu , mam wstawiona rure gdyż zasilany jest gazem LPG i nie ma wymogu by samochody z instalacja miały katalizator... jeździłem kolegi golfem z tym samym silnikiem i czułem ze był słabszy od mojego tamten golf miał katalizator...
ciacho1988
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 wrz 2007, o 22:51
Lokalizacja: Kęty

Postprzez Redrick » 27 wrz 2007, o 16:25

ja zamiast kata mam strumiennice i szczeze mówiąc to całkiem nie źle sie zbiera
Avatar użytkownika
Redrick
Czytacz
 
Posty: 133
Dołączył(a): 14 lip 2007, o 19:14
Lokalizacja: Szamotuły

Postprzez skwiatek » 27 wrz 2007, o 21:39

Ale Ty masz w dowodzie rejestracyjnym wpisany katalizator?? Ja tez mam instalacje LPG ale w dowodzie mam wpisany.... Czy jeskli mam LPG to moge na legalu wywalic kata nawet jak jest w dowodzie??
skwiatek
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 sie 2007, o 12:27
Lokalizacja: mam to wiedziec

Problem z katalizatorem....

Postprzez michael » 22 paź 2007, o 15:52

Witam!! Jak wyżej w temacie , mam problem z katalizatorem. Poprostu zaczoł sie sypać. Przez wydech wurzuca jakies kawałki tworzywa o strukturze plastra miodu. Mechanik powiedział mi ze to katalizator na 100%. Mam pytanie , czy bawić sie w kupno urzywanego kata i wymiane , czy dac sobie spokój i jeżdzić dalej ?? Mam obawy czy uszkodzony katalizator nie uszkodzi Sondy Lambda, a co za tym idzie , mój golfik zacznie palić jak czołg. Porsze o wszelkie uwagi i porady.... Pozdrawiam
michael
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 11 paź 2007, o 21:38
Lokalizacja: łódź

Postprzez wysoki82 » 23 paź 2007, o 12:29

powinieneś wyciąć katalizator jak najszybciej ponieważ te kawałki mogą zatkać rury od tłumików i bedziesz musiał wymieniac cały układ wydechowy. Za katalizator można wstawić strumiennice jeżeli sondalambda jest przed katalizatorem jeżeli nie to najlepiej jakiś uniwersalny katalizator nowy, nie warto bawić się w uzywane
wysoki82
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 paź 2007, o 12:32
Lokalizacja: ciechanów

katalizator

Postprzez arek ryba » 19 lis 2007, o 15:40

witam
mam golfa 3 , 1.8 75km z 92r. mam katalizator który jest strasznie pordzewiały i nie mogę go dobrze dokręcić do tłumnika i z tego powodu spod mojego samochodu wydostaje się straszne warczenie. o nowym katalizatorze nawet nie myśle (cena).słyszałem coś o strumienicach że można je umieścić zamiast katali... :...:
chciałem poznać wasze za i przeciw odnośnie tego tematu :-/ (ewentualne zmiany jakie mogą zajść po takiej zamianie i czy szkodze silnikowi).
ps.sonde lambda mam przed katalizatorem. MAM LPG!!!!
POZDRO
Avatar użytkownika
arek ryba
Members
 
Posty: 701
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 11:24
Lokalizacja: grudusk

Postprzez Zbigniew Kędzio » 19 lis 2007, o 23:54

Załóz strumienice albo wywal katalizator i wstaw rurkę zamiast niego ale bardziej polecam strumienicę
Zbigniew Kędzio
Czytacz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 28 mar 2007, o 21:37
Lokalizacja: Danków

Postprzez Tiiger » 19 lis 2007, o 23:58

podłączam się do tematu...ostatnio byłem wymienić środkowy tłumik bo mi rdza go zabiła i gadka szmatka i koleś powiedział że założenie strumienicy jest bardziej opłacalne niż mieć katalizator, ponoć przełożenie sondy w strumienice to parę chwil przeróbek a same plusy są potem, ponoć: lepsze przyśpieszenie, spalanie takie samo praktycznie lub nawet ciut mniejsze oraz lepiej dla silnika bo spaliny nie wracają ponownie do silnika i dzięki temu pracuje on bez oporów na wszystkich tłokach jak trzeba itd... zastanawiam się nad wymianą, dodam tylko że mój golf 1,4 94r. pali ok 10l na 100km po mieście obecnie ( o ile ta informacja komuś coś pomoże :P)...pozdrawiam i również proszę o opinię...
Tiiger
Czytacz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 7 cze 2007, o 17:43
Lokalizacja: Łódź

Postprzez nera » 20 lis 2007, o 00:45

Też zastanawiam się nad założeniem strumiennicy i szczeże niesłyszałem złego słowa na jej temat.
Tiiger moja 2 litrówka pali ok 11 w mieście :):) a teraz na gazie nieprzekraczm 12l no chyba że piłuje do czerwonych :):)
nera
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 19 lis 2007, o 01:31
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Układ wydechowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 9 gości