airbag w kierownicy

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego.

Moderator: Moderator

airbag w kierownicy

Postprzez fosfor4 » 25 maja 2015, o 19:42

:siema: Moi drodzy!Czy airbag z obecnej kierownicy można przełożyć (zamienić) do kupionej używanej kierownicy.Na OLX sprzedają niby wszystko sprawne a potem kłopoty!!!Czy bez problemów będzie sprawna (nowa) kierownica z moim airbagiem? :?:
kaziowy
Avatar użytkownika
fosfor4
Badacz tematu
 
Posty: 226
Dołączył(a): 12 mar 2014, o 23:04
Lokalizacja: ZPL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8 AAM
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

airbag w kierownicy

 

Postprzez Thorsten » 25 maja 2015, o 20:20

fosfor4, Jasne. Wymiana to prosta sprawa, najpierw odłącz aku by komputer nie wykrył błędu, potem "Za" kierownicą czy od strony licznika masz dwie śruby imbusowe 5 albo 6. odkręcasz je i delikatnie wyciągasz poduchę, poduszka przypięta jest przewodem i go odpinasz i airbag masz w ręku. Po zmianie kierownicy robisz wszystko w odwrotnej kolejności i będzie dobrze. Aha, pamiętaj żeby przed zdjęciem kierownicy zdjąć obudowę kolumny i rozpiąć listwę poduszki, poznasz łatwo taka wąska długa listwa. Bez tego kierownica nie zejdzie z auta, potem nową zakładasz i przypinasz listwę. Aku podpinasz na koniec.


LINK DO PORADNIKA JAK ZDJĄĆ PODUSZKĘ KIEROWCY
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez fosfor4 » 25 maja 2015, o 21:33

Thorsten, :super: Dziękuję bardzo,bardzo!!!Podałeś konkretnie zrozumiale kolejność czynności - dla mnie bardzo pomocne bo nigdy nie "bawiłem" się kierownicą z airbagiem. :brawo:
kaziowy
Avatar użytkownika
fosfor4
Badacz tematu
 
Posty: 226
Dołączył(a): 12 mar 2014, o 23:04
Lokalizacja: ZPL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8 AAM
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

kierownica

Postprzez fosfor4 » 26 maja 2015, o 18:25

:siema: Czym tanio zregenerować wygląd kierownicy.Jest obszyta skórą jak było auto kupione.Miałem założony pokrowiec skórzany na koło kierownicy ale zdjąłem - kolega poradził żeby usunąć bo policja może ukarać 200 zł.Pokrowce nie są stabilne?!!!Teraz widać obtarcia i nie błyszczy się jak nowa. :?:
kaziowy
Avatar użytkownika
fosfor4
Badacz tematu
 
Posty: 226
Dołączył(a): 12 mar 2014, o 23:04
Lokalizacja: ZPL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8 AAM
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Thorsten » 26 maja 2015, o 18:58

fosfor4, zależy od jej stanu. Jeśli są przetarcia to tylko obszycie na nowo koszt-120zł. Jeśli jednak nie ma przetarć polecam mycie szarym mydłem, nie niszczy skóry. Są także środki do odświeżania/zabezpieczania/konserwowania skóry które są łatwo dostępne na allegro. Osobiście mam na nowo obszytą kierownicę także troszkę minie nim pojawi się problem z nią. Daj zdjęcia najgorszego miejsca i powiemy ci czy przetarta jest mocno i czy idzie odratować.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

kierownica

Postprzez fosfor4 » 26 maja 2015, o 19:19

Thorsten, Dobrze! Foto postaram się dać jutro - trochę późnawo i niechce mi się iść na parking teraz. :ok: Obrazek Obrazek ObrazekMoże nie najlepsze - taki telefon...!?Jest na allegro zestaw SAPHIR krem+ RENOMAT ale to koszt prawie 80 zł. z wysyłką.Tańsze same kierownice kompletne i w lepszym stanie jak moja - zastanawiam się czy kupić.Tylko chodzi o ten airbag do wymiany(musi być sprawny)żeby kontrolka zgasła.!!!
kaziowy
Avatar użytkownika
fosfor4
Badacz tematu
 
Posty: 226
Dołączył(a): 12 mar 2014, o 23:04
Lokalizacja: ZPL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8 AAM
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Thorsten » 27 maja 2015, o 18:32

Kierownica do obszycia, takiej nie odratujesz. Odwiedź tapicera lub poszukaj na ALLEGRO ( LINK )
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: kierownica

Postprzez Golf Maniak » 27 maja 2015, o 19:01

fosfor4 napisał(a):[Tylko chodzi o ten airbag do wymiany(musi być sprawny)żeby kontrolka zgasła.!!!


Ile masz poduszek w samochodzie?jeśli jedną to ok trzeba wymienić wymienić poduszkę bądz taśmę w kierownicy (mogła się uszkodzić taśma taśma we wnątrz kierownicy przy poduszce albo druga która wychodzi z kierownicy-ja dla pewności w swojej kierownicy wymieniam poduszkę i taśmę).
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Thorsten » 27 maja 2015, o 19:11

fosfor4 napisał(a):żeby kontrolka zgasła.!!!


pisałem do kolegi w tej sprawie. Skoro świeci mu się kontrolka to nie winna będzie poduszka tylko właśnie listwa która pękła. A dwa nawet jak założy inny airbag to błąd pozostanie w systemie i kontrolka będzie się świecić. Albo po prostu poduszka jest odpięta, może ktoś wypiął poduszkę gdy akumulator był podpięty... Jedno jest pewne- system airbag wykrył że coś jest nie tak i komunikuje to kontrolką.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Gesiu_15 » 27 maja 2015, o 19:19

fosfor4 napisał(a):żeby kontrolka zgasła.!!!


jeśli chcesz żeby ta kontrolka zgasła pewnie masz problem z taśmą air bag lub masz błąd na komputerze który trzeba usunąć.

Jeśli masz taśmę naderwaną to trzeba wymienić . Tak to wygląda :-)

Obrazek
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez fosfor4 » 27 maja 2015, o 19:53

Gesiu_15, Cześć.Może źle napisałem.Narazie jest ok.Ale chodzi o kontrolkę po wymianie kupionej "niby sprawnej" kierownicy żeby nie wyświetlała błędu.Bo airbag sprawny z obecnej kierownicy chcę wymienić w kupionej.Przepraszam za złe opisanie całej sytuacji. :oops:
kaziowy
Avatar użytkownika
fosfor4
Badacz tematu
 
Posty: 226
Dołączył(a): 12 mar 2014, o 23:04
Lokalizacja: ZPL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8 AAM
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Golf Maniak » 27 maja 2015, o 20:27

fosfor4 napisał(a):Gesiu_15, Cześć.Może źle napisałem.Narazie jest ok.Ale chodzi o kontrolkę po wymianie kupionej "niby sprawnej" kierownicy żeby nie wyświetlała błędu.Bo airbag sprawny z obecnej kierownicy chcę wymienić w kupionej.Przepraszam za złe opisanie całej sytuacji. :oops:


No więc kupujesz samą kierownicę w łądnym stanie wizualnym a ze swojej starej przekładasz poduszkę taśmę składasz wszystko do "kupy" i montujesz w swoim golfie :)
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Następna strona

- - - https://en-kancelaria.pl



Powrót do Układ kierowniczy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość