Przewody hamulcowe

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Przewody hamulcowe

Postprzez Krzysztof » 6 maja 2014, o 13:25

Witam mam pytanie potrzebował bym wymiary wszystkich przewodów miedzianych bo muszę je wymienić. Szukałem w sklepach internetowych i mam mały problem ponieważ są komplety z korektorem bez ABS lub z samym ABS, a ja mam i ABS i korektor siły hamowania.
Pozdrawiam
Tyntyryntyn puci puci
Avatar użytkownika
Krzysztof
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 24 mar 2013, o 19:40
Lokalizacja: google

Przewody hamulcowe

 

Postprzez Gesiu_15 » 6 maja 2014, o 13:48

Myślę że ci pomogę ;-) Komplet przewodów do tarcz + ABS 145 zł:-)

http://www.przewody-hamulcowe.pl/zestaw ... olf-3.html
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Krzysztof » 6 maja 2014, o 14:21

Ja mam z tyłu bębny z przodu tarcze, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie? To jest kombi 1.9td AAZ z końca 1994r.
Tyntyryntyn puci puci
Avatar użytkownika
Krzysztof
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 24 mar 2013, o 19:40
Lokalizacja: google

Postprzez Gesiu_15 » 6 maja 2014, o 15:00

Zadzwoń zapytaj . :-) będziesz mieć pewność
Avatar użytkownika
Gesiu_15
Moderator Globalny
 
Posty: 3757
Dołączył(a): 14 kwi 2012, o 21:32
Lokalizacja: Kielce
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 2E GTI
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez pablomed » 6 maja 2014, o 20:48

W gotowych zestawach brak dwóch przewodów od korektora do pierwszego giętkiego o ile pamiętam lewy 170 prawy 1700 mm konkrety są na forum było wielkrotnie.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez ania1990 » 17 cze 2014, o 13:30

Witam wszystkich, jestem nowa na forum:) Wiem, że już mnóstwo razy było to pytanie, ale ja nie mam czasu szukać :) a mianowicie nurtuje mnie taka sprawa. Facet z przeglądu kazał wymienić mi najlepiej wszystkie przewody hamulcowe. Tak więc pojechałam do mechanika i mi wymienił: wszystkie przewody miedziaqne, przewody elastyczne, szczęki tył, cylinderki, końcówki przewodów, i linkę hamulcową. Zapłaciłam za te części naprawdę duże pieniądze- nie spodziewałam się takich kosztów. Za sam przewód miedziany 283 zł? Reszta osobno. Podobno ze szpuli robili. Sam mechanik nie chce mi pokazać faktur i rachunków ze sklepu... Dał mi fakturę ręcznie zrobioną przez siebie. Ja dzwoniłam do sklepu, z którego oni poodbno kupili i pytałam o ceny tych przewodów miedzianych. Okazało się, że szpula 10 metrów tych przewodów kosztuje 140 zł. Patrzyłam na forach ile metrów mają przewody hamulcowe do golfa 3 ale jakoś tak jednoznacznie nie mogłam znaleźć. Moje pytanie brzmi: Czy możliwe jest, zużycie na golfa 3, na wymianę wszystkich miedzianych przewodów 20 metrów przewodów miedzianych? Bo tak mi wychodzi 2x140=280 zł, tak jak mam na fakturze... Bardzo proszę o szybką odpowiedz, jade dzisiaj odebrac ten samochód (chociaż wczoraj już zapłaciłam ale po przejechaniu 5 km zaczęło mi dymić spod machy)- bo sobie mechanik bez mojej zgody uszczelkę pokrywy wymienił dodatkowo- i to jeszcze źle- jechałam w dymie. Dzisiaj podjechałam zobaczyć co z moim golfikiem robią a oni mi tą uszczelkę silikonem potraktowali... Nie wiem czy może tak być? Przecież do nowa uszczelka za któą zapłąciłam 60 zł..a teraz oni silikonem.
Jadę zaraz po auto ale prosiłabym wcześniej o odpowiedź na moje pytania.

Ps. Sorki, że tak dużo i chaotycznie, ale śpieszę się :)
ania1990
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 cze 2014, o 13:17
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez trojeczkaGT » 17 cze 2014, o 15:07

zrobili Ciebie w jajko, sorka ale nie ma co ukrywac,

cennik u mechanika do ktorego ja jezdze

http://www.auto-serwis.swidnica.pl/oferta.php

niestety ale trafilas na dupka, ten moj daje fakture za naprawe, oddaje Ci czesci ktore wyciagnal, pokazuje rachunki, a Twoj to naciagacz niestety, zobaczyl dziewczyne i wyciuckal.
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Paweu » 17 cze 2014, o 19:34

trojeczkaGT napisał(a):zrobili Ciebie w jajko, sorka ale nie ma co ukrywac,

cennik u mechanika do ktorego ja jezdze

http://www.auto-serwis.swidnica.pl/oferta.php

niestety ale trafilas na dupka, ten moj daje fakture za naprawe, oddaje Ci czesci ktore wyciagnal, pokazuje rachunki, a Twoj to naciagacz niestety, zobaczyl dziewczyne i wyciuckal.


To chyba nie jest odpowiedź na to pytanie :

Kod: Zaznacz cały
Moje pytanie brzmi: Czy możliwe jest, zużycie na golfa 3, na wymianę wszystkich miedzianych przewodów 20 metrów przewodów miedzianych?


ania1990 napisał(a):Dzisiaj podjechałam zobaczyć co z moim golfikiem robią a oni mi tą uszczelkę silikonem potraktowali... Nie wiem czy może tak być? Przecież do nowa uszczelka za któą zapłąciłam 60 zł..a teraz oni silikonem.


Często bywa tak że uszczelka nie dolega do pokrywy bo np ta jest już pogięta itp.

Tak czy siak. Pewnie już po ptokach.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez ania1990 » 17 cze 2014, o 19:54

Byłam odebrać samochód i poprosiłam o rachunki i paragony. Usłyszałam, że ich mi nie pokaże bo on ma zniżki w tym sklepie co kupił i nie będzie mi części po cenie swojej zniżkowej sprzedawał. Jak się zapytałam skąd cena 284 zł za przewody miedziane- jak 10 metrów kosztuje 144 zł, to usłyszałam, że oni musieli dwie szpule kupić bo 10 m nie starczyło (bo jak chce to mogę sobie wejść pod samochód i sznurówką zmierzyć...) a na moje auto zużyli 14 metrów- czyli z 6 zostaje i komuś innemu też sprzeda i weźmie za to kasę. no i facet nie chciał dyskutować oddał mi 100 zł i mam się więcej u niego nie pokazywać o.0. Pojechałam Golfikiem na przegląd i pokazałam gościom kartkę z cenami to za głowę się złapali no i stwierdzili, że ostro mnie zerżnęli na tych częściach i robociźnie...
I jeszcze wcześniej panowie mechanicy nie zadzwonili do mnie z wyceną, więc nie wiedziałam, że zapłacę całą swoją pensją...
ania1990
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 cze 2014, o 13:17
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez trojeczkaGT » 18 cze 2014, o 20:56

Aniu polecam niby drozszych ale pewnych mechanikow, najlepiej zaklad o dobrej opini w okolicy wiem ze jest drozej niz u mechanika zdzisia ale pewniej. Ja jezdze golfem jedynie w sprawie rozrzadu ale dzieczynie jest trudniej.
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez pablomed » 20 cze 2014, o 22:20

ania1990, komplet gotowych przewodów miedzianych e sklepie to jakieś 150-200 zeta zależy od sklepu. Ale pytanie co jeszcze było zmienione, jest jeszcze 6 przewodów elastycznych za jakieś 85-90 zeta. Plus robocizna. Więc za przewody miedziane przepłaciłaś stówkę, co do reszty nie można ocenić nie podajesz szczegółów czy coś jeszcze było robione
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - - biura rachunkowe dzierżoniów



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości