Problem z wymiana klockow golf 1.6 AEK

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Postprzez pawelus6 » 14 sie 2014, o 21:59

Nervusek napisał(a):Ok, wszystko zrobilem! Wymienilem tarcze, klocki, uszczelki na tloczku itd. Pociezkich doznaniach podaczas proby odkrecenia lewego zapieczonego na amen tloczka, przyszedl czas na odpowietrzenie hamulcow, tylko jak? :-o Pomoze ktos?

Jaki jest plyn w golf iii? ile go wchodzi? bo musze kupic.

Odpowietrzanie jest proste, wydaje sie cięzkie ;)
Najlepiej załatw sobie gumowy, przeźroczysty wezyk który bedziesz nakładał na odpowietrznik (zakładam ze wiesz jak wyglada ;) ) Zakładasz go a drugi koniec daj do jakies butelki zeby nie zachlapać podłogi czy czegos tam.
Potrzebna też druga osoba, płyn zalany na max w zbiorniczku i osoba jedna siedzi w aucie i pompuje pedał hamulca PEŁNE RUCHY, z czasem pedal lekko stwardnieje, osoba w samochodzie ma na niego wywierać nacisk, a ty popuszczasz odpowietrznik az pedał zejdzie do podłogi, zakrecasz odpowietrznik, i potem znowu pompowanie i znowu to samo. Robisz do czasu aż nie będziesz widział pęcherzyków powietrza w przewodzie załozonym na odpowietrznik.

W tyle odpowietrzniki są na klucz 7mm (przy bębnach, możliwe ze zaciski mają to samo), a przód na 11mm jak się nie mylę.
Odpowietrzanie zaczynasz od koła najdalej od serwa, czyli jest to prawy tył, potem lewy tył, prawy przód, lewy przód. Cały czas pilnuj stanu płynu w zbiorniczku. Co do ilosci płynu to nie znam, musisz poszukać info.
Mój golf Variant
AAZ: KKK K14~1.5Bar, Skrzynia CTN(TDi), dół TDi.
pawelus6
Gaduła

Rocznik: 0
Silnik: Dziala
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Nervusek » 17 sie 2014, o 19:28

Dzieki za rady, oczywiscie ze skorzystalem! Ale... pojawil sie problem!

Zaczalem odpowietrzac od prawego tylnego kola i mimo pompowania itd, nie poleciala kropla plynu z odpowietrznika :-( Pomyslalem, przejde do kola lewego... i tu polecial i teraz jest dziwnie, bo hamuje mi jakby tylko na lewa strone! Co w takim przypadku zrobic?
Nervusek

Postprzez pawelus6 » 18 sie 2014, o 10:37

Nervusek napisał(a):Dzieki za rady, oczywiscie ze skorzystalem! Ale... pojawil sie problem!

Zaczalem odpowietrzac od prawego tylnego kola i mimo pompowania itd, nie poleciala kropla plynu z odpowietrznika :-( Pomyslalem, przejde do kola lewego... i tu polecial i teraz jest dziwnie, bo hamuje mi jakby tylko na lewa strone! Co w takim przypadku zrobic?

Masz korektor siły hamowania? Możliwe że on coś blokuje.

Druga sprawa to odkreć odpowietrznik bez pompowania i poczekaj moze płyn sam przeleci do tego miejsca.

Lub inna sprawa masz gdzies zatkany/zaślepiony przewód.
Mój golf Variant
AAZ: KKK K14~1.5Bar, Skrzynia CTN(TDi), dół TDi.
pawelus6
Gaduła

Rocznik: 0
Silnik: Dziala
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Nervusek » 18 sie 2014, o 19:36

pawelus6 napisał(a):Masz korektor siły hamowania? Możliwe że on coś blokuje.

Druga sprawa to odkreć odpowietrznik bez pompowania i poczekaj moze płyn sam przeleci do tego miejsca.

Lub inna sprawa masz gdzies zatkany/zaślepiony przewód.

Kurde, wstyd sie przyznac, ale nie wiem co to jest ten korektor sily hamowania...?
Pojezdze do soboty, zdejme kolo, odkrece odpowietrznik i zobacze, czy jest plyn... (auto mi caly czas potrzebne :-( )
Moze cos w tym byc, bo nie mialem kapturka na odpowietrzniku z tej strony i musialem dobrze dmuchac zeby wyczyscic odpowietrznik. Z mechanikami ode mnie z pracy rozmawialem i mowili, ze mogl sie rozwarstwic ten gumowy przewod hamulcowy...

Sam juz nie wiem...
Nervusek

Postprzez pablomed » 19 sie 2014, o 10:06

Odkreć przewód wychodzący do tego hamulca od korektora (przy belce po lewej jest) i będziesz wiedział czy płyn poleci z korektora czy nawet z korektora nie nie wychodzi
pablomed
Members

Postprzez Nervusek » 19 sie 2014, o 15:39

pablomed napisał(a):Odkreć przewód wychodzący do tego hamulca od korektora (przy belce po lewej jest) i będziesz wiedział czy płyn poleci z korektora czy nawet z korektora nie nie wychodzi

A mozna jakies foto do wgladu gdzie to konkretnie jest?
Nervusek

Postprzez pablomed » 19 sie 2014, o 19:50

znajdziesz przy belce zawieszenia tylnego przy lewym kole, kostka do której dochodzą 4 przewody hamulcowe po prostu pod auto się schyl. Bez urazy kolego ale trochę samodzielności, jest coś takiego jak google grafika https://www.google.pl/search?q=golf+III ... 80&bih=801
pablomed
Members

Postprzez Nervusek » 20 sie 2014, o 21:19

pablomed napisał(a):znajdziesz przy belce zawieszenia tylnego przy lewym kole, kostka do której dochodzą 4 przewody hamulcowe po prostu pod auto się schyl. Bez urazy kolego ale trochę samodzielności, jest coś takiego jak google grafika https://www.google.pl/search?q=golf+III ... 80&bih=801

Wiem, jak to wyglada, bo sobie sprawdzilem...
Nie znalazlem jedynie informacji gdzie sie konkretnie znajduje.
Nervusek

Poprzednia strona

Powrót do Układ hamulcowy