Prawy tylny hamulec

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Postprzez pawelek03576 » 8 maja 2009, o 09:01

witam ja właśnie wczoraj wymieniałem cylinderek w tylnym prawym kole i sprawdzanie czy hamulec trzyma robiłem tak - podniosłem tylne prawe koło, kolega odpalił silnik i nacisnął hamulec a ja próbowałem obrócić kołem i ku mojemu zdziwieniu przed wymianą cylinderka kręciłem kołem bez problemu ale po wymianie już nie ,dla własnego spokoju dzisiaj chyba pojade na SKP i to sprawdze

[ Dodano: 2009-05-08, 09:06 ]
krisss.79, korektor jest zamontowany na tylnej belce jest to aluminiowa kostka do której są podłączone przewody hamulcowe
pawelek03576
Gaduła

Postprzez Repsol » 8 maja 2009, o 10:33

krisss.79 a tak w ogóle to na jakiej podstawie twierdzisz, że nadal Ci nie hamuje to koło, jak to sprawdzasz :?:

Jak ściągałeś bęben aby wymienić sprężynkę, to jak on zszedł :?: (ciężko czy z trudem bo trzymały go szczęki?)

Jak odpowietrzałeś układ :?:

Korektor i pompe zostaw w spokoju bo w tym nie leży przyczyna.

Uszkodzony/źle wyregulowany korektor=brak hamulcy w obydwu tylnych kołach, a nie w jednym.

Uszkodzony jeden obwód pompy=brak siły hamowania w jednym przednim i jednym tylnym kole.

Pompy hamulcowej się nie reguluje.
A tak na marginesie to w Twoim aucie chyba nawet nie będzie korektora siły hamowania.

Scooby możesz zrobić tak jak robił to pawelek03576 albo po prostu przejedź się gdzieś używając przy tej jeździe dosyć konkretnie kilka razy hamulca.
Następnie opuszczasz wóz... i sprawdzasz dłońmi czy obydwa bębny są mniej więcej jednakowo rozgrzane, powinny być dobrze gorące. :cwaniak:
Repsol
Badacz tematu

Postprzez krisss.79 » 8 maja 2009, o 10:44

Repsol po kazdej probie naprawy hamulca jade na na trzepak,dzisiaj zmnienie jeszcze plyn hamulcowy ,bo stary ma juz ponad 2 lata i zobacze czy bede jakies efekty, ;-) pozdro
http://www.golf3.pl/topics2/moja-golfina-vt16966.htm
Zapraszam do ogladania mojego golfa
krisss.79
Badacz tematu

Poprzednia strona

Powrót do Układ hamulcowy