wymiana chłodnicy

Wszystko o układzie chłodzenia.

Moderator: Moderator

wymiana chłodnicy

Postprzez czachomaster » 3 gru 2013, o 01:32

Witam

Lekko cieknie mi z chłodnicy, okazało się iż nieco przerdzewiała i nadaje się do wymiany.

Jako iż Golfa używam na co dzień dojeżdżając do pracy nie dam rady wyciągnąć wcześniej chłodnicy aby jej dokładnie zmierzyć przed zakupem nowej.

Mam pytanie, może pomożecie, jaki jest rozmiar chłodnicy w modelu z roku 1995, 1.9 TDI, wersja BEZ klimatyzacji?

A może wiecie gdzie na chłodnicy jest napisany numer referencyjny, czy kod danej części (wiadomo na pewno o jaki numer chodzi), gdyż może to będzie pomocne przy zakupie nowej.

Bo z tego co czytałem są o różnych rozmiarach chłodnice dostępne, a gdy zabiorę się do wymiany w sobotę, chcę mieć pewność że zakupię dobrą i nie będę musiał wymieniać jej na inną.

Z góry dzięki za pomoc
czachomaster
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 27 lis 2013, o 01:49
Lokalizacja: Łańcut

wymiana chłodnicy

 

Postprzez Opik » 3 gru 2013, o 01:46

daj kod silnika
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Pozor » 3 gru 2013, o 01:57

chłodnice róznią się tylko na 2 typy na 2 wentylatory i 1 większych róznic nie ma ;-)
Avatar użytkownika
Pozor
Members
 
Posty: 1424
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 17:24
Lokalizacja: GST (Kaliska)

Postprzez Opik » 3 gru 2013, o 02:46

Pozor napisał(a):chłodnice róznią się tylko na 2 typy na 2 wentylatory i 1 większych róznic nie ma ;-)


:lol:

430x320
525x320
630x320
630x380

to tak na szybko :D i to czy jest jeden wentylator czy dwa to akurat ma niewiele z chłodnicą wspólnego ;)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Pozor » 3 gru 2013, o 18:00

no popatrz zawsze coś nowego już wiem :-)
Avatar użytkownika
Pozor
Members
 
Posty: 1424
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 17:24
Lokalizacja: GST (Kaliska)

Postprzez czachomaster » 3 gru 2013, o 20:47

Dzisiaj tak przyglądnąłem się i miejsce zlokalizowałem miejsce wycieku.

Mianowicie wyciek z chłodnicy jest po stronie kierowcy, w miejscu gdzie, jak podejrzewam, podłączony jest jakiś czujnik, gdyż jest tam wtyczka i odchodzą z niej kabelki (przepraszam ale jestem mechanicznym i silnikowym laikiem), i jest ten czujnik wkręcany, i w tym miejscu cieknie.

Nowa chłodnica widzę nie ma tego czujnika. Czy to czujnik temperatury płynu chłodzącego? można go wymienić? czy dokręcić w tamtym miejscu aby zlikwidować wyciek ?

Umiejscowienie czujnika zaznaczyłem czerwonym kółkiem na zdjęciu: Obrazek

Co do numeru silnika o który prosił Opik, to znalazłem coś pisane na silniku w poprzek, poniżej wejścia świecy żarowej, tej od strony skrzyni biegów. tak on brzmi: 24K84, to to ? czy numer powinien być inny? Jeśli tak to gdzie mogę go znaleźć ?
czachomaster
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 27 lis 2013, o 01:49
Lokalizacja: Łańcut

Postprzez Opik » 3 gru 2013, o 21:07

to o czym piszesz to czujnik temperatury płynu chłodniczego i nowa chłodnica na pewno takowy będzie posiadać

to nie ten numer, nr silnika to np 1Z, AFN, AGG, 2E, ABS itp dwu lub trzyznakowe kody

to jest tdi 90 KM tak?
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez czachomaster » 3 gru 2013, o 22:48

aczkolwiek może sama wymiana czujnika pomoże i nie będzie potrzebna wymiana chłodnicy, bo z tego co patrzyłem to jest taki gumowy oring jako uszczelka tego czujnika, to może ona się wyrobiła i wystarczy sam ten oring wymienić i to pomożę ?

byłoby o wiele prościej i taniej ;]


a gdzie znaleźć można numer silnika? w którym miejscu jest napisany ?

tak to jest tdi 90 km
czachomaster
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 27 lis 2013, o 01:49
Lokalizacja: Łańcut

Postprzez k-m-r1 » 5 gru 2013, o 11:57

raczej chłodnica pusciła

sam miałem podobnie ale u mnie w 1.4 jest miejsza chłodnica

łudziłęm sie żę to uszczelka
potem że to zle zacisniete weże na dole chłodnicy< mam wejscie wyjscie i czujnik po jednej stronie>
aż w koncu zmieniłem chłodnice

napewno w diagnozie skąd leci pomagają płyny fluorescencyjne bądz z barwnikiem/ znacznikiem na orlenie kupisz takie koncentrat 1.5L do mieszania 1:1 fajny jest bo jak gdzieś leci to zaraz widac

to z nim znalazłem przy okazji pare innych nieszczelnosci :))
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez czachomaster » 6 gru 2013, o 00:59

Dzisiaj wymieniłem uszczelką pod czujnikiem temperatury w chłodnicy.

Teraz czas kontrolowanie czy wyciek był tylko z tego miejsca, mam nadzieje że tylko tam był wyciek i chłodnica jest cała.

A mam jeszcze pyytanie, w sumie ponownie, gdzie mogę znaleźć numer silnika w moim 1.9 tdi 90 km, w którym miejscu jest nr silnika napisany?
czachomaster
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 27 lis 2013, o 01:49
Lokalizacja: Łańcut

Postprzez k-m-r1 » 7 gru 2013, o 18:33

czachomaster, numer? czy kod?

kod będzie najszybciej na wlepce w bagażniku
opis wlepki znajdziesz na google i tu na było pare set razy

nr silnika będzie na bloku
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez czachomaster » 7 gru 2013, o 19:38

Wygląda na to iż wymiana uszczelki przy czujniku temperatury pomogła gdyż nie ma żadnych wycieków, jeszcze trzeba chwile poobserwować ale jak narazie wygląda to dobrze

[ Dodano: 2013-12-07, 19:17 ]
k-m-r1 na naklejce w bagażniku znalazłem 1Z - czyli to jest numer, nazwa czy jak to nazwać , mojego silnika?
czachomaster
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 27 lis 2013, o 01:49
Lokalizacja: Łańcut

Następna strona

- - -



Powrót do Układ chłodzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości