Grzeje się i gotuje !

Wszystko o układzie chłodzenia.

Moderator: Moderator

Postprzez emdoka » 23 cze 2014, o 08:03

sprawdź bezpiecznik od wentylatora czy się nie spalił, na klapce od skrzynki bezpieczników będziesz miał podany numer który to bezpiecznik
emdoka
Berbeć

Postprzez pawelus6 » 23 cze 2014, o 22:32

emdoka napisał(a):sprawdź bezpiecznik od wentylatora czy się nie spalił, na klapce od skrzynki bezpieczników będziesz miał podany numer który to bezpiecznik

Mi się wydaje ze bezpiecznik od wentylatora jest przy zbiorniczku wyrównawczym w komorze silnika (30A jak sie nie myle)
Mój golf Variant
AAZ: KKK K14~1.5Bar, Skrzynia CTN(TDi), dół TDi.
pawelus6
Gaduła

Rocznik: 0
Silnik: Dziala
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez pietrasiak2 » 24 cze 2014, o 09:57

Przede wszystkim tak bezpiecznik wentylatora chłodnicy to Nr 13 licząc od lewej strony łatwo sprawdzić bo jest z klaksonem. Pomijając to jeśli przy 0o 100 stopniach nie chodzi wentylator to jest podejrzenie tak jak wyżej koledzy napisali czujnika (termo-włącznika wentylatora chłodnicy) lub silnika wiatraka.
jak podniosłeś maskę tak jak piszesz i nie widziałeś nie słyszałeś wiatraka. to znaczy że nie chodzi. :-)
pietrasiak2
Members

Postprzez Czarny725 » 26 cze 2014, o 21:34

Koledzy a w którym miejscu jest ten termo włącznik wentylatora chłodnicy bo ja mam podobny problem :-| , przy 100 nie załącza wentylatora. na krótko sprawdzałem 1 i 2 w wentylatorze chodzi :-> bezpiecznik też ok :-D
Świat się wali w głowie się kręci wsiadasz w GOLFA a on pędzi...
Czarny725
Czytacz

Postprzez MiroGti » 26 cze 2014, o 22:42

Czarny725 napisał(a):Koledzy a w którym miejscu jest ten termo włącznik wentylatora chłodnicy

Stojąc przed autem to po prawej (czyli strona kierowcy) gdzieś w połowie chłodnicy zobaczysz kostkę na 3 kable , czujnik jest na klucz 32 ;-)
moj-golf/black-mk3-by-mirogti-t68213.html

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy.
Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.
MiroGti
Forumowy wyjadacz

Rocznik: 97
Silnik: 2.0 AGG GTI
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Poprzednia strona

Powrót do Układ chłodzenia