Turbina w 1.9

Wszystkie informacje o turbosprężarkach, chiptuningu i podnoszeniu mocy.

Moderator: Moderator

Re: Turbina w 1.9

Postprzez Nyan » 21 kwi 2008, o 10:40

KrOOpekkk napisał(a):Kiedy załącza się Turbina w tym silniku ?


u siebie w skodzie octavi,,, jak mam zimny silnik,,, i wylaczone radio,, to przy 2000 slychac jak pyka przekaznik przy wlaczeniu turbiny,, moze u Ciebie tez bedzie to slychac

pozdrawiam
Nyan
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 22 sty 2008, o 20:05
Lokalizacja: Łódź

Re: Turbina w 1.9

 

Postprzez bolcio » 23 kwi 2008, o 07:34

Śniśnij ręką te grubą rurę gumową która wychodzi z turbiny i wchodzi to silnika. Dodaj gazu jeśli zacznie Ci się prężyć w dłoni to turbina pompuje powietrze.

A tak przy okazji.
Wydaję mi się że słyszę teraz jakieś głośne buczenie podczas jazdy.
Możliwe że więcej pali. A po jeździe można zaobserwować na postoju, jakby coś parowało z pod maski (ulatniający się dymek) ale chyba bardzo szybko bo nie można nic zauważyć po otwarciu maski.
Ma ktoś jakiś pomysł na przyczynę?
bolcio
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 24 kwi 2007, o 08:59
Lokalizacja: Polska

Postprzez Nyan » 23 kwi 2008, o 09:44

bolcio napisał(a):Śniśnij ręką te grubą rurę gumową która wychodzi z turbiny i wchodzi to silnika. Dodaj gazu jeśli zacznie Ci się prężyć w dłoni to turbina pompuje powietrze.

A tak przy okazji.
Wydaję mi się że słyszę teraz jakieś głośne buczenie podczas jazdy.
Możliwe że więcej pali. A po jeździe można zaobserwować na postoju, jakby coś parowało z pod maski (ulatniający się dymek) ale chyba bardzo szybko bo nie można nic zauważyć po otwarciu maski.
Ma ktoś jakiś pomysł na przyczynę?



mnie sie kopcilo z pod machy, gdy mi lozysko w pompie od klimy strzelilo,, i tez tylko jak np stalem na swiatlach,, bo gdy otworzylem maske to nic nie bylo widac,,, rozne moga byc powody dymienia sie z pod maski
Nyan
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 22 sty 2008, o 20:05
Lokalizacja: Łódź

Postprzez bolcio » 23 kwi 2008, o 14:01

nie mam klimy.
Jedyne co ostatnio było robione to regulowana dawka paliwa na pompie (bo wymieniałem wtryski). Może gdzieś nie ma szczelności? Albo mechanior coś popsuł :(
bolcio
Czytacz
 
Posty: 27
Dołączył(a): 24 kwi 2007, o 08:59
Lokalizacja: Polska

Postprzez soczewa » 23 kwi 2008, o 18:02

Ja mam tdi 90 rumakow zwawych z 94 roku i pieknie slychac turbinka jak syczy:) przy wylonczonym radiu:) poezja :)
soczewa
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 kwi 2008, o 22:48
Lokalizacja: wawa

Postprzez leopard » 19 maja 2008, o 00:19

soczewa napisał(a):Ja mam tdi 90 rumakow zwawych z 94 roku i pieknie slychac turbinka jak syczy:) przy wylonczonym radiu:) poezja :)


poezja - a jak jeszcze do tego zakopci to ... zacznij szukać dziury w dolocie :-D

zasada prosta - im ciszej pod maską tym lepiej - gwizd turbiny świadczy o startych łopatach - a syczenie o nieszczelnościach ...

podczas normalnej eksploatacji słychac tylko bardzo wysoki gwizd (cichy) turbiny - nic więcej
Avatar użytkownika
leopard
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez reMi » 6 lip 2008, o 13:10

Ja mam TDI 1,9 superancki dieselek :-) tylko ze turbiny nie slysze :( :-(
reMi
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 6 lip 2008, o 12:53
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez SotoM » 7 lip 2008, o 23:42

reMi napisał(a):Ja mam TDI 1,9 superancki dieselek :-) tylko ze turbiny nie slysze :( :-(

to bardzo dobrze ze nie słyszysz ale czujesz ja na bank...
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez damvs » 16 lip 2008, o 01:28

witam :-) a ja mam takie pytanie: mialem dopiero co wymieniany rozrzad, olej, filtry... i teraz jak jezdze to nie slysze turbiny-wcale nie ma zadnego swistu ani nic, a przed wymiana ja slyszalem i to dobrze-czy to dobrze ze jej teraz nie slychac?? ale moc dalej jest bo przy 2100obr/min wciska w fotel.
damvs
 

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Turbo i chiptuning

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości