padla turbina w silniku 1z

Wszystkie informacje o turbosprężarkach, chiptuningu i podnoszeniu mocy.

Moderator: Moderator

padla turbina w silniku 1z

Postprzez strikez » 27 maja 2008, o 01:47

witam. dzisiaj rano odpalalem auto i po ruszeniu odczulem brak mocy, auto nie chcialo wogole isc. myslalem ze spowodowane jest to zimnym silnikiem wiec olalem sprawe. jednak w trasie ( jechalem z legnicy do wroclawia ) silnik sie rozgrzal i dziwnie szarpal na nie ktorych obrotach ( szczegolnie ok 3 tys ) oraz dal sie odczuc czasami brak mocy a czasami byla. zdalem sobie sprawe ze pada turbina. w drodze powrotnej padla na amen. czasami gdy wrzucalem luz i wkrecalem silnik i odpuszczalem turbina znowu zaczynala lapac. co wczesniej mnie zaciekawilo z 2 miesiace temu auto lecialo autostradami 200 a 3 dni temu lecailem i max 160 juz bylo, ogolnie auto slablo w oczach z kazdym dniem w ostatnim czasie - wtedy myslalem ze spowodowane jest to rozrzadem ( do wymiany juz ) oraz sprzeglem ( czasami sie slizga co slychac ). ogolnie 4 i 5 bieg mulily az teraz 1 i 2 z 3 lacznie przestaly miec buta. pytanie jaka dokladnie turbine kupic :) ogolnie interesuje mnie zeby z silnika wyciagnac te 110km jak ma mocniejsza jednostka ( i tak remont silnika sie szykuje przebieg 270000 ). dodam iz zadne chipy nie wchodza w gre.

auto dostalem od ojca wraz z slowami "ja w to auto nie wloze zlotowki i rob z nim co chcesz" :)

do roboty w aucie ogolnie: rozrzad, sprzeglo-tarcze nowe ,docisk i lozysko ( ojciec wymienil tylko lozysko i tarcze a nie wymienil docisku i huj trafia je a 20k od tamtej pory dopiero przejechalo ), blotnik, progi i prawdopodobnie lakierka calego auta (bylo bite i malowane i sa rozne odcienie bialego ).
kombi... to jest to :)
strikez
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 09:52
Lokalizacja: LEGNICA

padla turbina w silniku 1z

 

Postprzez łaksiak » 27 maja 2008, o 07:22

a jestes pewien ze to turbina? a filtry kiedy wymieniałes?
Avatar użytkownika
łaksiak
Ekspert
 
Posty: 1243
Dołączył(a): 7 kwi 2008, o 09:19
Lokalizacja: Stettin [ZS]

Postprzez krazek1 » 27 maja 2008, o 08:17

Może Ci przepływomierz padł. Najlepiej zrób diagnozę dynamiczną i wrzuć logi na forum. Wtedy się okaże co padło
Avatar użytkownika
krazek1
VIP
 
Posty: 469
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 10:16
Lokalizacja: Szczecinek
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez strikez » 27 maja 2008, o 08:50

filt wymieniany 5tys km temu wraz z miana oleju ( filtr oleju i powietrza )

co to jest diagnoza dynamiczna? dzisiaj jak czas pozwoli i wroce z jeleniej z zaliczonym kolokwium to podjade do kolegi ktory sprawil sobie vaga moze cos pokaze. turbina raczej bo nei do konca dbalem o silnik i potrafilem wylaczac silnik od razu po zatyrzymaniu sie.
kombi... to jest to :)
strikez
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 09:52
Lokalizacja: LEGNICA

Postprzez krazek1 » 27 maja 2008, o 08:54

strikez napisał(a):co to jest diagnoza dynamiczna? dzisiaj jak czas pozwoli i wroce z jeleniej z zaliczonym kolokwium to podjade do kolegi ktory sprawil sobie vaga moze cos pokaze.

to może twój kolega będzie wiedział o czym mówię (w końcu ma vaga :-) )
Avatar użytkownika
krazek1
VIP
 
Posty: 469
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 10:16
Lokalizacja: Szczecinek
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez strikez » 27 maja 2008, o 09:05

zobaczymy :) z motorami mam juz sporo przezyc czas na nowe doswiadczenia w postaci wlasnego auta :) a vaga kolega ma od tygodnia wiec moze tez nie wiedziec. pokombinujemy zobaczymy. dzieki za pomoc jak zdiagnozuje to napisze :)
kombi... to jest to :)
strikez
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 09:52
Lokalizacja: LEGNICA

Postprzez łaksiak » 27 maja 2008, o 09:55

strikez napisał(a):filt wymieniany 5tys km temu wraz z miana oleju ( filtr oleju i powietrza )

jeszcze jest filt paliwa najważniejszy chyba :-)
ale podłącz go pod vaga właśnie to Ci powie co go boli
Avatar użytkownika
łaksiak
Ekspert
 
Posty: 1243
Dołączył(a): 7 kwi 2008, o 09:19
Lokalizacja: Stettin [ZS]

Postprzez strikez » 27 maja 2008, o 18:40

witam. vag wyswietlil mi 2 bledy mianowicie

00553 czyli mass air flow (tyle pokazal program)

oraz

00575 i tego program nie mogl zdiagnozowac co to.
kombi... to jest to :)
strikez
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 09:52
Lokalizacja: LEGNICA

Postprzez krazek1 » 27 maja 2008, o 18:48

553 - Przepływomierz masowy powietrza - G70
575 - Ciśnienie w kolektorze dolotowym
Avatar użytkownika
krazek1
VIP
 
Posty: 469
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 10:16
Lokalizacja: Szczecinek
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez strikez » 27 maja 2008, o 19:08

czyli kupno nowego przeplywomierza. teraz pytanie czy kupic taki za 100 z gwarancja 12 miesiecy czy jeszcze dolozyc - w sensie czy poczuje roznice.

a z tym cisnieniem w kolektorze dolotowym co mam zrobic :>
kombi... to jest to :)
strikez
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 09:52
Lokalizacja: LEGNICA

Postprzez krazek1 » 27 maja 2008, o 19:16

strikez napisał(a):czyli kupno nowego przeplywomierza. teraz pytanie czy kupic taki za 100 z gwarancja 12 miesiecy czy jeszcze dolozyc - w sensie czy poczuje roznice.
>

Chwila ....spokojnie...... Jedź do jakiegoś elektryka samochodowego i zrób diagnostykę dynamiczną, wtedy będzie pewność, że to przepływomierz. Po co od razu kupować i wydawać kasę, na początku można spróbować go przeczyścić.
Avatar użytkownika
krazek1
VIP
 
Posty: 469
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 10:16
Lokalizacja: Szczecinek
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez strikez » 27 maja 2008, o 19:43

vag wskazal na to a jak patrzylismy na turbine to pracowala w miare normalnie. ze przeplywoimerz mozna przeczyscic juz znalazlem na tym forum oraz budowe i to zrobilem teraz schnie. zaraz test :)

[ Dodano: 2008-05-27, 20:09 ]
przeczyscilem i... jestem w szoku. mam golfa od 6 miesiecy i nigdy nie mial takiego buta.. na asfalcie na 2 jeszcze mi sie wyrywal.

zostaje tylko ten dolotowy kolektor dolotowy. co doczytuje jest to chyba zwiazane z EGR jakims. osad sie osadza co pisza na necie. to moze byc to ?
kombi... to jest to :)
strikez
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 09:52
Lokalizacja: LEGNICA

Następna strona

- - -



Powrót do Turbo i chiptuning

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości