Pytanie dla blacharza-lakiernika :(

Wszystko na temat tuningu optycznego naszych aut.

Moderator: Moderator

Pytanie dla blacharza-lakiernika :(

Postprzez frezo1221 » 4 gru 2014, o 09:37

Witam,wczoraj miałem stłuczkę z...barierką... pierwszy śnieg i kraksa...wymieniłem leflektor nadkole i maskę teraz mam 3 kolorowy samochód.Pytanie do lakierniko blacharza,ile potrzebuje farby (ml/L) do pomalowania całego mk3 z zewnątrz?w jakich proporcjach mieszać farbę,a może kupić już gotową?jaki kolor wychodzi najtaniej? (oczywiscie bez przesady,najtaniej z tych które za czymś wyglądają).Odpowiedzcie mi bo jest taki brzydki ze stawiam go za blokiem żebym z okna nie musiał go oglądać...
frezo1221
Czytacz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 7 lis 2014, o 16:26
Lokalizacja: Tuchola

Pytanie dla blacharza-lakiernika :(

 

Postprzez golf 1.4 » 4 gru 2014, o 16:59

litr lakieru to lekką ręka, a proporcja to 3:1 z utwardzaczem
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez frezo1221 » 4 gru 2014, o 17:38

Obliczyli mi że 2,5litra ale sie nie dowiedziałem czy to 2,5 i 2,5lakieru czy 2,5 i razem z lakierem ze tylko jedna warstwa...musze zadzwonić i jeszcze raz spytac,jak myślicie lepiej farbe i lakier osobno czy juz z lakierem razem taką,i jest opcja żeby nabili mi ja w spray,co o tym myślicie,spray czy pistolet?
frezo1221
Czytacz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 7 lis 2014, o 16:26
Lokalizacja: Tuchola

Postprzez Opik » 4 gru 2014, o 19:43

frezo1221 napisał(a):2,5 i razem z lakierem ze tylko jedna warstwa


to chyba jakby wałkiem malować :D

ok 2-2,5 litra lakieru idzie na cała budę Golfa ale WSZYSTKIE warstwy koloru, nie jedna ;)


sprejem to możesz jeden element polakierować jak masz pojęcie, a nie np całą maskę czy dach ;)
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez frezo1221 » 4 gru 2014, o 20:36

A czym się różni malowanie sprayem od pistoletem skoro to ta sama farba? sprayem cieńsza warstwa?

to może mi ktos napisac ile czego mam kupic żeby mi starczylo i jakich farb ?

np podkład-
farba-
lakier-

a moze podkład i ta farba już z lakierem razmem ? co lepsze?
frezo1221
Czytacz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 7 lis 2014, o 16:26
Lokalizacja: Tuchola

Postprzez mkkay » 4 gru 2014, o 20:53

z tego co piszesz to wnioskuję że nie masz pojęcia o lakierowaniu,więc lepiej sam sie za to nie bierz bo wtopisz kasę, czas,a na końcu stwierdzisz ze będziesz stawiał dwa bloki dalej,
a poza tym nie tylko farba ale i inne materiały są potrzebne, papiery ścierne, taśmy klejące, folie do oklejania, przemywacze szmatki antystatyczne i jeszcze trochę

nie każdy podkład się nadaje pod dany lakier, lakiery różnych firm mają różny stosunek :lakier-utwardzacz-rozpuszczalnik, 3/1 4/1 a nawet 5/1

sprayem to można sobie pomalować jakiś plastik a nie elementy karoserii
a pistoletem trzeba niestety umieć sie posługiwać bo inaczej narobisz frędzli czyli pozlewasz lakier
moja biała strzała- moj-golf/biala-strzala-variant-1-9td-t50990.html


Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez Opik » 4 gru 2014, o 21:27

mkkay napisał(a):z tego co piszesz to wnioskuję że nie masz pojęcia o lakierowaniu,więc lepiej sam sie za to nie bierz bo wtopisz kasę, czas,a na końcu stwierdzisz ze będziesz stawiał dwa bloki dalej,
a poza tym nie tylko farba ale i inne materiały są potrzebne, papiery ścierne, taśmy klejące, folie do oklejania, przemywacze szmatki antystatyczne i jeszcze trochę

nie każdy podkład się nadaje pod dany lakier, lakiery różnych firm mają różny stosunek :lakier-utwardzacz-rozpuszczalnik, 3/1 4/1 a nawet 5/1

sprayem to można sobie pomalować jakiś plastik a nie elementy karoserii
a pistoletem trzeba niestety umieć sie posługiwać bo inaczej narobisz frędzli czyli pozlewasz lakier


wszystko w temacie :D

owszem, w profesjonalnych zakładach czasem lakierują sprejami całe elementy, np drzwi, ale robią to PROFESJONALIŚCI, którzy mają o tym pojęcie, a i sprejami jakich nie kupisz w sklepie :D
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez golf 1.4 » 5 gru 2014, o 00:01

dokładnie jak mówią koledzy wyżej, nie bierz się sam za to bo nie wyjdzie Ci jak nie masz pojęcia, kompresor z castoramy za 300zł i pistolet który dają w zestaw to nie pomalujesz tym... musi być dobry pistolet żeby nie robił oczek/ kółek jak kto woli. A co do szpreju to nie wydawaj na to kasy... Jak chcesz pomalować całe auto to poszukaj po znajomych może ktoś Ci taniej załatwi, Mi kiedyś pomalowali poloneza za 700zł i była to dobrze wykonana robota.
Avatar użytkownika
golf 1.4
Gaduła
 
Posty: 696
Dołączył(a): 4 gru 2011, o 16:06
Lokalizacja: EL Łódź
Rocznik: 1993
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez frezo1221 » 5 gru 2014, o 00:12

Kolego OPIK co Ty za przeproszeniem gadasz? pokaż mi w którym zdaniu napisałem ZE JA CHCE MALOWAĆ SAM SAMOCHÓD?? czy według Ciebie zdanie "chce pomalować samochód" oznacza tylko że właściciel chce go malować sam? czy może oznacza również jego zamiar np że chce oddać do malowania? nie rozumiem Cie po co te wywody ze nie mam sie za to zabierać skoro ja nawet nie mam zamiaru pytanie było proste i zwięzłe jaka farbę kupic gotową,mieszać samemu z rozcieńczalnikiem i ile tego a ewentualnie spray bo mam sam wszystko załatwić,informacje co z czym mieszać mnóstwo o tym w internecie ale nie ma szczegółowo napisane ile farby plus minus oczywiście wychodzi na samochód a bynajmniej ja nie znalazłem oraz pytanie która lepsza więc nie wiem po jaka choinkę mi wiedza co z czym mieszać gdybym chciał to wiedzieć zapytał bym o to,a nie pytałem.jak Ty to mówisz-wszystko w temacie.Panie GOLF1,4 tak właśnie zrobiłem :) teraz pytam ile tej farby itp itd bo musze organizować wszystko sam bo koleś ma sporo roboty swojej i nie ma na to czasu.

[ Dodano: 2014-12-04, 23:15 ]
P.s jak zapytam o ilosc farby,to raczej wystarczy mi tyle samo podkładu dlatego o podkład nie pytałem a to że nie każdy się nadaje to nie moja działka w sklepie mi dadza do tej farby odpowiedni podkład a pytam o ile bo w sklepie mi powiedzieli ze 2,5l co wydaje mi sie dużo za dużo (farby)
frezo1221
Czytacz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 7 lis 2014, o 16:26
Lokalizacja: Tuchola

Postprzez Opik » 5 gru 2014, o 00:40

frezo1221 napisał(a):pokaż mi w którym zdaniu napisałem ZE JA CHCE MALOWAĆ SAM SAMOCHÓD?? czy według Ciebie zdanie "chce pomalować samochód" oznacza tylko że właściciel chce go malować sam?


Język polski ma to do siebie, że jest niezwykle bogaty w słowa, którymi można operować. Jest różnica w zdaniu "chcę pomalować" a "chcę dać do pomalowania". Proste

Poza tym:

frezo1221 napisał(a):pytanie było proste i zwięzłe jaka farbę kupic gotową, mieszać samemu z rozcieńczalnikiem i ile tego a ewentualnie spray


a za chwilę:

frezo1221 napisał(a):nie wiem po jaka choinkę mi wiedza co z czym mieszać gdybym chciał to wiedzieć zapytał bym o to,a nie pytałem


Rozdwojenie jaźni?



frezo1221 napisał(a):bynajmniej



to nie "przynajmniej"


Jak masz takiego lakiernika, który nie potrafi powiedzieć ile masz dokładnie farby kupić albo wyskakuje z propozycją spreja to pozdro :lol: piękny Golf będzie, pozazdrościć lakieru tylko
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez frezo1221 » 5 gru 2014, o 01:21

Powiedz komuś żeby napisał za Ciebie o co Tobie chodzi,bo ja nie rozumiem.
frezo1221
Czytacz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 7 lis 2014, o 16:26
Lokalizacja: Tuchola

Postprzez Paweu » 5 gru 2014, o 10:21

Chłopaki. Ale proszę o wypowiedzi w temacie.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Następna strona

- - -



Powrót do Stylizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości