Przymiarka do zakupu Angel Eyes

Wszystko na temat tuningu optycznego naszych aut.

Moderator: Moderator

Przymiarka do zakupu Angel Eyes

Postprzez edwin » 1 kwi 2015, o 18:29

Witajcie Koledzy :) Przymierzam się do zakupu lamp przednich ringów Angel Eyes. Szukałem w internecie, jak również na forum troszkę informacji na ten temat, ale niektóre były dla mnie zbyt " magiczne" dlatego piszę ten temat mając nadzieję, że pomożecie mi i wytłumaczycie, że tak powiem ", jak krowie na rowie" Już nie raz na tym forum uzyskałem ratunek, choćby ostatnio jak montowałem Lexusy, więc i teraz mam nadzieję na " proste" wytłumaczenie paru spraw. Do rzeczy : http://allegro.pl/lampy-przod-vw-golf-3 ... 74592.html Załóżmy, że kupuje te lampy. Przystępując do montażu sugeruje się tym, że autor aukcji napisał, że lampy sa na oryginalne mocowania, czyli poprostu :
1. Odpinam kostki lamp oryginalnych
2.Wykręcam stare ori lampy ( Znalazłem poradę jak jedynie co mnie martwi to zardzewiałe wręcz BARDZO zardzewiałe śruby. Boję się aby jej nie złamać ani urwać)
3. Wkręcam ringi w miejsce starych lamp ( oczywiście z żarówkami h7, a nie h4 :) )
4. Podłączam kostki do nowych reflektorów i "jaram się" nowymi Angelkami :)
Tak na proste myślenie zapytam, ile mniej więcej czasu na to potrzebuje i czy cała operacja jest dosyć skomplikowana ?
Czy nie będzie problemu że np jak zmienię światła na drogowe to mijania zgasną ?

Czy ten jak napisał autor aukcji "bezproblemowy montaż" wygląda tak jak opisałem czy tez potrzebna jest bardziej zgłębiona wiedza do tego ewentualnie jakieś przejściówki przekaźniki itp. itd.. ?
Wracając do zardzewiałych śrub może macie jakieś sposoby, bo WD40 okazało się za słabe przy małych śrubkach od oświetlenia tablicy rejestracyjnej, a co dopiero przy lampach..., gdy tam zajrzałem przeraziłem się, bo prawie tych śrub nie widać spod rdzy...
Bardzo dziękuje Wam za kazda pomoc i odpowiedź pozdrawiam Edwin :)
edwin
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 23 paź 2014, o 15:34
Lokalizacja: wałbrzych

Przymiarka do zakupu Angel Eyes

 

Postprzez slawek5t » 1 kwi 2015, o 19:09

Mam te lampy.

1. Tak. Są w pudełku nawet przejsiówki ale u mnie nie były potrzebne
2. Odkręca sie i montuje łatwo. Trzeba dokrecac z wyczuciem, nie na siłe
3. No tak :)
4. Tak :D

Montaż jest prosty i nie zajmuje duzo czasu, musisz tylko uważac aby nie połamać plastików , zaczepów grilla itp.

Bedą od razu świecić.
Jesli chcesz mijania + długie jednoczesnie to daje sie tylko zworkę tam gdzie masz bezpieczniki i przekaźniki ( pod kierownicą).

Ze srubami dasz sobie rade bo są inne niż pod tylną tablicą.
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez edwin » 1 kwi 2015, o 19:20

slawek5t napisał(a):Mam te lampy.
Bedą od razu świecić.
Jesli chcesz mijania + długie jednoczesnie to daje sie tylko zworkę tam gdzie masz bezpieczniki i przekaźniki ( pod kierownicą).

Dzięki wielkie Kolego + leci :) A powiedz mi czy jeśli nie zrobię tej zworki i będą mi gasły mi światła mijania jak zapalę drogowe to będzie jakiś problem z prawem czy tak może być ? :)
edwin
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 23 paź 2014, o 15:34
Lokalizacja: wałbrzych

Postprzez slawek5t » 1 kwi 2015, o 19:24

Jest to w pełni legalne.
Zapalisz drogowe - mijania gasną.

Tak samo jak w lampach z żarówkami dwu włóknowymi tyle że w ringach masz 2 osobne żarówki
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez edwin » 1 kwi 2015, o 19:27

slawek5t napisał(a):Jest to w pełni legalne.
Zapalisz drogowe - mijania gasną.

Tak samo jak w lampach z żarówkami dwu włóknowymi tyle że w ringach masz 2 osobne żarówki

Czyli kupuję je ! Dzięki wielkie za pomoc. Naprawdę jest to jedyne forum gdzie nawet najbardziej zielonemu nie odmówi się pomocy :) Pozdrawiam Edwin :)

Aha. Głupie i najprostsze pytanie : Ringi to są światła pozycyjne i mijania w tych lampach ?
edwin
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 23 paź 2014, o 15:34
Lokalizacja: wałbrzych

Postprzez slawek5t » 1 kwi 2015, o 19:32

Po to jest forum aby pomagać. :)

Dodam tylko że jak kupowałem je rok temu to kosztowały ponad 400 zł

W komplecie były żarówki (jakieś tanie) oraz przejsiowki nie potrzebne.
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez MiroGti » 1 kwi 2015, o 19:42

edwin napisał(a):Aha. Głupie i najprostsze pytanie : Ringi to są światła pozycyjne i mijania w tych lampach ?

To są światła postojowe ,są do nich po trzy żarówki na ringa ,czyli 6 sztuk na lampę 5W
moj-golf/black-mk3-by-mirogti-t68213.html

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy.
Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.
Avatar użytkownika
MiroGti
Forumowy wyjadacz
 
Posty: 856
Dołączył(a): 28 sty 2014, o 20:04
Lokalizacja: KDA
Rocznik: 97
Silnik: 2.0 AGG GTI
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez slawek5t » 1 kwi 2015, o 19:47

Ringi służą jako postojowe światła - nie mozna ich korzystac do jazdy dziennej.

A palą sie zarówno na postojowych jak i na mijania oraz drogowych.
Efekt jest ładny
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez edwin » 1 kwi 2015, o 20:12

Panowie Angel Eyes zamówione :) Tylko pytanie na biegu jaki kluczyk do śrub od tych ori lamp bo jeśli nie mam takiego to muszę się zaopatrzyć :)
edwin
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 23 paź 2014, o 15:34
Lokalizacja: wałbrzych

Postprzez slawek5t » 1 kwi 2015, o 20:18

Nasadka na grzechotkę numer 8 lub 10. O ILE SIĘ NIE MYLĘ :) - zmieniłem u siebie na inne, stąd moja nie pewność.

Weź kilka nasadek to na pewno jakaś przypasuje.
Do tego jeszcze coś płaskiego aby delikatnie podważyć, odchaczyć zaczepy grilla itp.


PS: przy montażu uważaj aby "bolczyki" lamp weszły dobrze w otwory pasa przedniego.
Każda lampa ma po 4 takie bolczyki centrujące na każdym rogu.
Są one po to aby lampa była ułożona w odpowienim miejscu oraz kącie.
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez edwin » 1 kwi 2015, o 20:25

slawek5t napisał(a):Do tego jeszcze coś płaskiego aby delikatnie podważyć, odchaczyć zaczepy grilla itp.
Wiem już nawet "pożyczyłem" od znajomej pilniczek haha :D
edwin
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 23 paź 2014, o 15:34
Lokalizacja: wałbrzych

Postprzez slawek5t » 1 kwi 2015, o 20:30

No coś twardego i płaskiego aby sciśnąć ten zatrzask po środku a następnie delikatnie wysunąć go na zewnątrz. Uwaga bo łamliwe i potem montaż aby plastiki dolegały jest nie możliwy.

Jeden powie że za dużo ci tego wypisuje ale ja ci powiem w ten sposób że lepiej dokladnie wszystko opisać, każdy drobiazg bo potem ludzie jeżdżą z tymi połamanymi i wystającymi plastikami.
Z tymi zaczepami na prawde musisz ostrożnie.

Teraz to już by chyba było wszystko w temacie :) :super:
Mój golfik
Avatar użytkownika
slawek5t
Members
 
Posty: 1993
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 00:05
Lokalizacja: Pomorskie

Następna strona

- - -



Powrót do Stylizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości