Podświetlane tarcze i wskazówki.

Wszystko na temat tuningu optycznego naszych aut.

Moderator: Moderator

Postprzez Paweu » 5 lis 2012, o 22:44

piterk napisał(a):Prędkościomierz z nawigacji dobry pomysł :)
Bardziej mnie zastanawia co na to by powiedzieli mundurowi przy kontroli :)


poleciałby dowód.. :ok:

Chociaż może i by nie poleciał.. Kumplowi zabrali .. ale on w pasku b3 nie miał całej deski rozdzielczej tylko zegary i radio na sznurkach. :lol:

piterk napisał(a):I jak coś robić to konkretnie.


:super:
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

 

Postprzez kimz » 6 lis 2012, o 13:08

piterk, BartheZz_3, To wam powiem że nie widzieliście chyba jeszcze dobrze zrobionego projektu z UV :D
Napewno bedzie 10 razy lepsze niż ledami od spodu :ok: Ale itak Ci życzę żeby sie udało :P
A wygląda podobnie jak podświetlane od spodu chyba że masz jakieś tarcze podobno do indiglo albo szare to nie.
A co do licznika.. bez przesady nie ma chyba takiej osoby co patrzy na obrotomierz przy zmianie biegów hehe :D a że dowód to już wogóle bajka chyba że naprawde pojedziesz bez deski rozdzielczej :hyhy:
Avatar użytkownika
kimz
Gaduła
 
Posty: 438
Dołączył(a): 8 mar 2012, o 17:20
Lokalizacja: Ostrów wlkp

Postprzez BartheZz_3 » 6 lis 2012, o 14:57

kimz napisał(a):piterk, BartheZz_3, To wam powiem że nie widzieliście chyba jeszcze dobrze zrobionego projektu z UV :D

W takim razie zapodaj przykladowe foto lub link na YT ;-)
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez piterk » 6 lis 2012, o 19:47

kimz, może faktycznie zbyt drastycznie oceniam sposób z katodami UV ale jakoś nie mam przekonania. I dla porównania
Tarcze podświetlone od spodu.
Obrazek

Tarcze z katodami UV.
Obrazek


A co do zabrania dowodu. Już teraz nic mnie nie zaskoczy zwłaszcza po tym co przeczytałem w tym temacie http://www.golf3.pl/topics11/stickerbom ... htm#426161. Jak chcą to się zawsze do czegoś przyczepią.
Mój skromny Green MK III
Avatar użytkownika
piterk
Czytacz
 
Posty: 145
Dołączył(a): 12 sty 2011, o 14:26
Lokalizacja: Augustów/Topiłówka

Postprzez BartheZz_3 » 6 lis 2012, o 22:41

hmm a z ta katoda to jak uzyskac taki efekt??
kimz, zwracam honor :padam: widac widzialem same wiesniackie kabelkowanie :lol: rotfl
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez piterk » 6 lis 2012, o 22:45

http://www.golf3.pl/17235.htm poradnik nawet tutaj na forum masz.
Mój skromny Green MK III
Avatar użytkownika
piterk
Czytacz
 
Posty: 145
Dołączył(a): 12 sty 2011, o 14:26
Lokalizacja: Augustów/Topiłówka

Postprzez BartheZz_3 » 7 lis 2012, o 08:11

piterk napisał(a):http://www.golf3.pl/17235.htm poradnik nawet tutaj na forum masz.

Powiem ci szczerze ze nie zwracalem nigdy uwagi na ten poradnik bo myslalem ze to bedzie takie cos jak mozna widywac w konstrukcjach slabej jakosci :zdziwko: czlowiek cale zycie sie uczy....

[ Dodano: 2012-11-07, 12:29 ]
A codo tego:
variant yacht napisał(a):a widziales co jest pod tarczami w golfie? czym chcesz to podswietlic zeby swiatlo rownomiernie podswietlilo tarcze?


moze to by sie nadawalo??
http://allegro.pl/oryginalne-diody-do-z ... 91459.html
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez kimz » 7 lis 2012, o 14:37

Ja też bym najchętniej zrobił od spodu, ba :D nawet prawie zaczołem drukujesz zegary na jakiejś specjalnej folii i tam gdzie ma sie podświetlać zostawiasz wolne albo białe miejsce nie pamiętam i pod to wszystko dajesz ten materiał elektroluminesecyjny ( czy jakuś tak ;p ) i masz tarcze indiglo tylko musisz zrobić albo kupić do tego jeszcze konwerter tylko z tego co szukałem to w PL nie ma takich dużych rozmiarów tego materiału
Avatar użytkownika
kimz
Gaduła
 
Posty: 438
Dołączył(a): 8 mar 2012, o 17:20
Lokalizacja: Ostrów wlkp

Postprzez deusiwo » 18 lis 2012, o 21:09

Ktoś tam wcześniej pisał że ledy zbytnio skupiają światło.. Żeby zwykłe ledy rozpraszały światło należy spiłować główkę papierem ściernym. Trzeba wyczuć moment w którym przestaje być widoczny punkt skupienia, najczęściej na płasko trzeba spiłować. :)
Avatar użytkownika
deusiwo
Members
 
Posty: 1383
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 19:55
Lokalizacja: Wisła
Rocznik: 95
Silnik: ADZ
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez kimz » 20 lis 2012, o 15:11

Avatar użytkownika
kimz
Gaduła
 
Posty: 438
Dołączył(a): 8 mar 2012, o 17:20
Lokalizacja: Ostrów wlkp

Postprzez Opik » 20 lis 2012, o 15:25

deusiwo napisał(a):Ktoś tam wcześniej pisał że ledy zbytnio skupiają światło.. Żeby zwykłe ledy rozpraszały światło należy spiłować główkę papierem ściernym. Trzeba wyczuć moment w którym przestaje być widoczny punkt skupienia, najczęściej na płasko trzeba spiłować. :)


moim zdaniem lepiej jest jednak kupić diody szerokokątne, które dają 140stopni świecenia :D
Ale można i tak
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez piterk » 22 lis 2012, o 00:07

Trochę tak głupio wyszło. temat założyłem wielkie plany co to nie ja zrobię ze swoimi zegarami a temat ucichł przynajmniej ja nic nie odpisywałem. Ale już nadrabiam braki i lekko odświeżę temat. Miałem wielkie plany i myślałem że pójdzie szybko jednak mój zapał szybko znikł gdy po wyjęciu licznika okazało się że to MOTOMETR. Zabawy było dużo więcej i trudniejsze wykoanie podświetlania od spodu. Ale coś kombinuje i powoli działam. Poniżej kilka fotek tylko uwaga żeby nie było zaraz komentarzy że jednak lipa wyszło czy że nie równomiernie podświetlone. Zdjęcia są poglądowe i tylko na próbę podświetlałem zobaczyć co wyjdzie.

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek


Lecz mam pewien dylemat teraz może ktoś będzie mógł pomóc. Na fotkach w pierwszym poście podałem jaki efekt chce uzyskać i zastanawia mnie teraz sprawa wyświetlaczy. Orientuje się ktoś co uzyskam po wymienieniu diód na białe i zrobieniu negatywy ??
Mój skromny Green MK III
Avatar użytkownika
piterk
Czytacz
 
Posty: 145
Dołączył(a): 12 sty 2011, o 14:26
Lokalizacja: Augustów/Topiłówka

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Stylizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 3 gości