auto folie

Wszystko na temat tuningu optycznego naszych aut.

Moderator: Moderator

auto folie

Postprzez dywers » 28 lis 2007, o 19:44

Witam chcem okleic sam tylna i boczne szyby przyciemniana folia na co zwrocic najwieksza uwage aby dobrze okleic aby nie popekala i nie porobily sie bąble Czy ktos juz to sam robil pozdrawiam
dywers
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 19:09
Lokalizacja: KOSZALIN

auto folie

 

Postprzez oizo » 28 lis 2007, o 22:43

szczerze to samemu nie polecam. po pierwsze trzeba droga miekka folie kupic a po drugie robilem sam i nie bylem zadowolony. wole poswiecic pieniadze i dac profesjonalnie zrobic. przynajmniej ma to wyglad
oizo
 

Postprzez czorny27- » 28 lis 2007, o 23:00

elo!!! raczej watpie zeby ci sie udało ofoliowac tak rzeby to miało rece i nogi i zeby bable nie wyszły jak tego nigdy nie robiłes i nie masz wprawy lapiej daj auto fachowcowi
czorny27

aktualne foto str.1
zlot PleszeVW str.27
nowe kolo na sezon 2009 brock B5 16'' str.19,polerka rantu str.20
sesja sezon 2009!!! str.22!!!
recaro gti edition str.17!!
foty sezon 2008 str.8!!!!!!!!!!!
zlot golf3.pl str.6!!!
Avatar użytkownika
czorny27-
Members
 
Posty: 720
Dołączył(a): 25 paź 2007, o 18:20
Lokalizacja: kutno

Postprzez Aro » 29 lis 2007, o 00:34

odp. : daj to komuś kto sie zna.

moje pytanie : poco ? jeżeli naprawde niechcesz nic widziec przez tylna i boczne szyby to poprostu je zamaluj markerem albo wsteczne lusterko wymontuj :roll: OKLEJANIU SZYB MÓWIE ZDECYDOWANE ≡NIE≡
Avatar użytkownika
Aro
VIP
 
Posty: 1328
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 10:45
Lokalizacja: Gostynin
Rocznik: 2000
Silnik: 2000
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez PiJey88 » 29 lis 2007, o 11:24

I tu się mylisz bo to nieprawda ze NIC nie widać, od zewnątrz co prawda masz racje ale od środka widać i to całkiem sporo (poza nocą oczywiście). Też mam takie plany ale u mnie sporo krzykneli za oblepienie, chyba 440zł, no ale ja mam 5d więc tylne szyby otwierane więc bardziej skomplikowane, no ale szukam gdzieś taniej :]
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez SzymonJLB » 29 lis 2007, o 12:55

Ja sam oklejałem, i nie jest najgorzej. Najwięcej problemów sprawi ci tylna szyba (duża płaszczyzna) Ja będe zrywał swoją folię bo już mi przeszło :mrgreen: lepiej zeby zrobił to ktoś kto się na tym zna, ale jak już zdecydujesz się zrobić to sam to pamiętaj o sporej iliści wody. No i od środka dobrze widać
Avatar użytkownika
SzymonJLB
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18 paź 2007, o 19:48
Lokalizacja: Pomorskie

Postprzez dresik20 » 29 lis 2007, o 18:45

miałem dobre folie w poprzednim aucie założone przez speca
nie wziołem najciemniejszych i zewnątrz nie było widac a ze srodka widziałem dobrze w nocy też te folie to były chyba fotochromy czy coś
polecam folie mają wiele zalet ale nie robił bym sam zaoszczedzisz troche i bedziesz robił to kilka razy i sie wyrówna

[ Dodano: 2007-11-29, 17:47 ]
a jeszcze monter dał mi wkladke do dowodu i gwarancje ze jak by sie pecherzyki pojawiły to poprawi a za 3 szyby do swifta zapłaciłem 200zł i 2 lata nic sie nie działo a potem niewiem bo sprzedałem auto

[ Dodano: 2007-11-29, 17:49 ]
Aro napisał(a):odp. : daj to komuś kto sie zna.

moje pytanie : poco ? jeżeli naprawde niechcesz nic widziec przez tylna i boczne szyby to poprostu je zamaluj markerem albo wsteczne lusterko wymontuj :roll: OKLEJANIU SZYB MÓWIE ZDECYDOWANE ≡NIE≡

a miałeś kiedyś ofoliowane
dresik20
Czytacz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 23 paź 2007, o 11:49
Lokalizacja: poznań

Postprzez opolanin » 30 lis 2007, o 16:38

a co sadzicie o szybach fabrycznie ciemnych, czy sa drogie?? ja mam u siebie atermiczne szyby i sa minimalnie ciemniejsze niz w innych autach. ile takie szyby moga kosztowac, mam 5d, pozdro
opolanin
 

Postprzez PiJey88 » 30 lis 2007, o 16:59

to sa szyby przyciemniane piecowo, koszt około 1 tyś zł za szybe tylną więc około 2,5 tyś za wszystkie tylne szyby więc raczej kosztowny interes :]
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez opolanin » 30 lis 2007, o 17:11

dzieki, masz racje za drogo jak na auto warte mniej niz 10 tys he he, pozdro
opolanin
 

Re: auto folie

Postprzez renifer24 » 3 gru 2007, o 23:06

Kazde auto jtore posiadalem bylo oklejone folia firmy 3M. Rzeczywiscie 1 raz jest ciezki ale jak poznasz tajniki to nie bedzie problemu. Fakt jest ze najgorzej jest z tylna szyba, jak kleilem mojego varianta { a tam jest troche szybek } to najgorzej wyszla tylna szyba a to dlatego , ze po tylu latach doswiadczen uda sie polozyc w 1 kawalku. Niestety przegralem i czekam na cieplejsze dni by poprawic tyl . Jezeli chodzi o 5dr to fakt trzeba wyjac szybki i roboty jest troche wiecej.
1. dokladnie umyc i odtluscic
2. spryskac szybe woda i na niej dociac folie - uwazac na to ktora strona ma klej
3 jeszcze raz umyc
4 przy pomocy drugiej osoby zerwac biala folie ochronna jednoczesnie spryskujac woda strone z klejem
5. polozyc folie , chwilke odczekac niech sie sama ulozy
6. spryskac folie lezaca na szybie mieszanka wody i szamponu. Szampon po to by jej packa nie porysowac
7 packa i ruchem od srodka na zewnatrz wyciskamy wode
8. ostrym skalpelem odciac ok 5 mm wiecej tak by uszczelka nie haczyla
9 opalarka lub suszarka lekko przysuszyc 2 strone szyby
10. uzywajac mieszanki szamponu caly czas delikatnie gladzic do uztskania efektu
11. dobrze jest przed montazem pozostawic np. na sloncu by resztka wody odparowala
12. w przypadku babelkow nakluwa sie szpilka i gladzi packa

Przepraszam , ze sie wymadrzam


Osobiscie szkoda mi 450 - 550 pln bo u nas tyle biora
!!!! Sprzedam mojego golfika !!!!!
1994 r
Avatar użytkownika
renifer24
Czytacz
 
Posty: 94
Dołączył(a): 17 cze 2007, o 22:24
Lokalizacja: Chojnice . pomorskie

Postprzez tomala » 4 gru 2007, o 00:56

a może ktoś wie czy ciężko zrywa się folie z szyby,bo muszę z jednej usunąć :?:
tomala
Czytacz
 
Posty: 42
Dołączył(a): 17 paź 2007, o 19:32
Lokalizacja: pomorskie

Następna strona

- - -



Powrót do Stylizacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron