Nowy nabytek...1,9 TD

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Nowy nabytek...1,9 TD

Postprzez Hatatitla » 24 lip 2007, o 16:12

Hejo:)Jak wspomniałem w tytule kilka dni temu stałem się posiadaczem Golfa III z silnikiem 1,9 TD...'93 , i ma najechane 210 tys......Przegląd, oględziny różnych fachowców:), i suma sumarum werdykt nie jest najgorszy.Tłumik do wymiany, końcówki drążków do wymiany, i podszybie tylnej klapy do lekkiego retuszu blacharskiego:)...W ocenie w/w fachowców silnik pracuje całkiem nieżle.
Jednakże , zdaję sobie sprawe ,ze nie jest to nowe auto i wymaga , szczególnie na początku użytkowania specjalnej opieki, a że jest to mój pierwszy w życiu diesel, pojęcia nie mam na co zwracac uwage i jakim elementom przyjrzeć się uważniej....świece?....rozrząd?.....wtryskiwacze?.....
Zapewne macie większe doświadczenie więc mile widziane wszelkie sugestie....
Pozdro
Avatar użytkownika
Hatatitla
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 15:48
Lokalizacja: Rumia

Nowy nabytek...1,9 TD

 

Postprzez pawelo » 24 lip 2007, o 16:37

Cześć na początku gratuluje zakupu auta fajnie że wybrałeś golfa3 nie pożałujesz decyzji. Takie rzeczy do wymiany jak tłumik,końcówki drążków to normalne prawie każdy to wymienia po zakupieniu autka no chyba że kupujesz roczne albo dwuletnie to masz luz .Na początek co jest najważniejsze wymień olej, filtry i podstawa ROZRZĄD a reszta wyjdzie w praniu ;-) a może nic nie wyjdzie :-D pozdro
pawelo
pawelo
Czytacz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 30 cze 2007, o 18:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Hatatitla » 24 lip 2007, o 16:51

Tak, olej i filtry wymieniłem...czyli rozrząd....niby jak w każdym innym aucie:)....A świece żarowe?...może sprawdzić wtryskiwacze??.Autko , jak na mój gust słabo odpala z rana na zimnym silniku...i zawsze spod silnika wydobywa się chmurka:)...ale silnik pracuje równo i w miarę "cicho". Dieslowcy mówią ,ze to normalka, ale zaskakuje dopiero za drugim razem....póżniej już w ciągu dnia startuje jeszcze przed przekreceniem kluczyka:):)
Avatar użytkownika
Hatatitla
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 15:48
Lokalizacja: Rumia

Postprzez Hatatitla » 24 lip 2007, o 16:53

A tak w ogóle to szukałem 1,9 TDI, ale nie starczyło mi juz cierpliwości,żeby szukac ...i szukac ...i szukać...:):)
Avatar użytkownika
Hatatitla
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 15:48
Lokalizacja: Rumia

Postprzez pawelo » 24 lip 2007, o 20:07

a co same szroty
pawelo
pawelo
Czytacz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 30 cze 2007, o 18:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Hatatitla » 24 lip 2007, o 20:35

Tak....dokładnie...szroty....albo podpicowane.....i z przebiegiem , który wskazywałby na to,że ktoś kupuje auto z silnikiem TDI, tylko po to ,żeby rano skoczyc do sklepu obok po bułki na śniadanie:):)
Avatar użytkownika
Hatatitla
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 15:48
Lokalizacja: Rumia

Postprzez Mati » 30 lip 2007, o 20:59

z tego co piszesz to beda swieczki w moim bylym dieselku mialem zchajcowane wszystkie 4 mechanior dziwil sie ze to autko wogule zapalalo (moze jeszcze filtr paliwa jesli pominoles wymiane ) :]
Avatar użytkownika
Mati
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 21 lip 2007, o 13:34
Lokalizacja: konskie

Postprzez Hatatitla » 31 lip 2007, o 13:25

Filtr paliwa pominięto mi przy wymianie , bo ponoć jest dobry, ale świeczki zaraz wymienię......
Pozdro
Avatar użytkownika
Hatatitla
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 15:48
Lokalizacja: Rumia

Postprzez oberbas » 6 wrz 2007, o 10:47

mam rowniez golfa 1,9 TD i mam pytanko.czy da sie jakos podkrecic moc silnika?moze jakis modul albo chip?jest taka opcja?
oberbas
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 6 wrz 2007, o 10:43
Lokalizacja: łódź

Postprzez krazek1 » 6 wrz 2007, o 11:37

oberbas napisał(a):mam rowniez golfa 1,9 TD i mam pytanko.czy da sie jakos podkrecic moc silnika?moze jakis modul albo chip?jest taka opcja?

w 1,9TD nie masz komputera tak jak w 1,9TDI , wiec o chipie możesz zapomnieć
Avatar użytkownika
krazek1
VIP
 
Posty: 469
Dołączył(a): 25 maja 2007, o 10:16
Lokalizacja: Szczecinek
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Adapto » 15 wrz 2007, o 00:05

Ja kupiłem niedawno TD... Sprowadziłem. Pierwszy własciciel. Rodowity niemiec. Elektr, lusterka i szyber, radio VW, (brak anteny, odłamana ale radio chodzi) Tapicerka jak nowa, facet nie palił, Komplet 4 opon letnich, nowe wycieraczki, pełen bak płynu do spryskiwaczy. dodatkowo brakowało tabliczki znamionowej. Na diagnostyce amorki wychodziły po 55, 57 więc są w dobrym stanie.

Wczoraj jednak po przejechaniu 1400 km. (w 2 tyg hehe) Zdecydowałem sie na wymiane paska i płynów. Po oględzinach mechanika wyszło że nie był wogóle wymieniany rozrząd. Pasek rozrządu był tak zjechany że po gładkiej stronie przebijały się ząbki. Wymienił cały rozrząd, filtr oleju,powietrza, napinacze( to takie okrągłe coś z łożyskiem chyba), paski. 610 zł same częsci + 150 robocizna. :/

No ale nic. Wiem na czym jeżdże. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Samochód naprawde jest zadbany, niezajeżdzony. Szkoda tylko że po 2001 roku w książce serwisowej wychodziły jakieś ściemy. No ale przyanjmniej do 2001 roku był serwisowany.
Mój pierwszy samochód:

VW Golf 3 1,9 TD 1992r. Sprowadzony 17.08.2007 :D
Adapto
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 14 wrz 2007, o 21:24
Lokalizacja: Ostróda

Postprzez karlito » 15 wrz 2007, o 10:28

napuinacze to takie rolki co napinaja pasek zeby luzow nie bylo;) gratuluje zakupu, ale radze uwazac, mam dokladnie taki sam woz, narazie same problemy z nim mam, jezdzi cudnie ale zawsze sie cos znajdzie, teraz robie hamulce z tylu, lewa strona hamuje gorzej 55% niz prawa i chba czeka mnie wymiana przewodow i reduktora:/ wymiana szczek nic nie dala:(
Avatar użytkownika
karlito
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 12 sie 2007, o 22:38
Lokalizacja: sie biora dzieci

Następna strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 13 gości