Nierówne obroty silnika, falowanie itp.

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Re: Nierówne obroty silnika, falowanie itp.

Postprzez Karol06 » 12 lut 2016, o 01:27

Witam mam problem z obrotami jest tak.Gdy odpalam samochód to przez chwilę ma 2 tys obrotów po jakiejś sekundzie spadają do 1tysiaca po czym gdy np przejade około 5km to obroty czy na sprzegle czy na biegu jałowym fałują jest tak że raz jest 1tys a raz 1,3/1.4 obrotów bywa że gaśnie i wgl jak odpalam to np zalapie na sekundę i gaśnie dodam że gdy odpalam i dodam lekko gazu to normalnie wkręca się na obroty.
Byłem u kolegi taty na vag komputerze i wykazało że coś z przepustnicą nie tak najpierw ją przeczyscil ale dalej to samo.Czyżby przepustnicą była do wymiany,dodam że jest to mój pierwszy samochód i nie ogarniam mechaniki proszę o wyrozumiałość.
Golf 1.6 benzyna 1995 75km
Jeszcze się zapytań drogie są przepustnice bo ją też za bogaty to nie jestem?
Karol06
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 lut 2016, o 00:47
Rocznik: 1995
Silnik: 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Nierówne obroty silnika, falowanie itp.

 

Re: Nierówne obroty silnika, falowanie itp.

Postprzez shift00 » 12 lut 2016, o 16:54

U mnie obroty szalały to wyczyściłem przepustnicę i na jakiś czas był spokój. Potem znowu szalały to sie skopał krokowiec, który u mnie chyba jest zintegrowany. Wynik - albo mnie szlag trafi albo wymienie przepustnicę. Wynik - 200 zł do tyłu ale obroty się trzymają tak jak trzeba.
Avatar użytkownika
shift00
Gaduła
 
Posty: 799
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 19:29
Rocznik: 96
Silnik: 1.8T++
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Nierówne obroty silnika, falowanie itp.

Postprzez GolfiarzJR » 12 lut 2016, o 20:34

Dokładnie jak kolega shift mówi , to jest przepustnica/nastawnik/krokowy , wyczyszczenie przepustnicy da efekt na jakiś czas , niestety musisz kupić nową/używaną taki urok tych silników często własnie te rzeczy padają , ja kupiłem z Polo 1,4 bo sa te same za 80zł i juz 2 rok jeźdzę :D PS: nie kupuj zamienników !!!!!!
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Nierówne obroty silnika, falowanie itp.

Postprzez Darios79 » 3 kwi 2016, o 10:00

Witam.
Odrazu powiem że jestem laik w tym silniku bo dotychczas miałem diesle. Trochę poczytałem i jak widzę w tym silniku możliwości usterki jest wiele. A co się dzieje u mnie? Jak jest zimny to odpala normalnie ale muszę trzymać lekko gaz bo potrafi często zgasnąć. Jak się rozgrzeje to już nie ma problemu. Obroty falują tak jak by miał problem z ich utrzymaniem aż w końcu kontrolki się zapalają i gaśnie. Jak są cieplejsze dni to podczas jazdy zaczyna szarpać. Nie gaśnie ale poprostu szarpie w trakcie jazdy. Więc od czego zacząć? ;-)
Darios79
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 kwi 2016, o 09:49
Rocznik: 1995
Silnik: 1.6 CL 75KM
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Nierówne obroty silnika, falowanie itp.

Postprzez pepi1717 » 4 kwi 2017, o 19:24

Witam Panowie mam mały problem z moim golfem 1.6 75km aee od jakiś 5 dni nie mam ssania odpalam ma cieżej odpalić i obroty spadają odrazu do 650 700 i falują delikatnie. Pomóżcie bo mam dosyć :/
pepi1717
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 15 maja 2016, o 14:07
Rocznik: 1997
Silnik: 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Nierówne obroty silnika, falowanie itp.

Postprzez neko123 » 29 kwi 2017, o 10:26

Witam,
mam problem z falowaniem obrotów w golfie 3 silnik 1.6 AEE.
Obroty falują na biegu jałowym od 900 do nawet 500. Po dłuższym czasie trzymania go na luzie potrafi zgasnąć.
Przepustnica została wyczyszczona, zrobiona adaptacja, filtry są nowe. Wężyk od podciśnienia został wymieniony, bo był dziurawy.

W programie VAG-COM w dodatku widać, że zamienione są wartości temperatury powietrza dolotowego i temperatury cieczy chłodzącej (dlaczego??).

Zamieszczam link do 3 filmików na których silnik gaśnie..
Jeden to wskazania obrotomierza, drugi silnik, trzeci wartości z vaga.

https://drive.google.com/open?id=0B3qg- ... HdSb0Y3TWc

W dodatku przy lekkim wciśnięciu gazu na biegu jałowym czy przy ruszaniu z 1 obroty spadają lekko np o 100 obr/min i dopiero potem rosną.

Jakieś pomysły?
:-(
neko123
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 kwi 2017, o 10:15
Rocznik: 1997
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Nierówne obroty silnika, falowanie itp.

Postprzez Nati712 » 4 maja 2017, o 11:45

Witajcie podepne sie pod temat nie chce zakladac nowego a na forum polo milcza.... Siedzialam tu kiedys z wami mialam golfa 3 i zawsze moglam na was liczyć i wierze ze teraz sie nie zawiode.... Mam polo z 2006 r benzyna silnik 1..2 silnik ciagle falowal i swiecil sie chek zolty na kompie powiedzieli wypadanie zaplonu cewka. Wymienilam blad skasowali ale kilka dni temu swiecil sie caly czas potem nie. wczoraj tez a dzis juz nie.... Chlopaki co to znaczy przeciez cewka wymieniona co ja mam z tym polo robic???? Nie wspomne ze padlo tez wspomaganie ale to inna juz bajka
Avatar użytkownika
Nati712
Badacz tematu
 
Posty: 213
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 01:52
Lokalizacja: kłodzko, bystrzyca DKL

Re: Nierówne obroty silnika, falowanie itp.

Postprzez Nati712 » 5 maja 2017, o 09:24

Halo ..... pomoże ktos ??????
Avatar użytkownika
Nati712
Badacz tematu
 
Posty: 213
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 01:52
Lokalizacja: kłodzko, bystrzyca DKL

Re: Nierówne obroty silnika, falowanie itp.

Postprzez adams » 19 maja 2017, o 23:58

Nati712 poza tym checkiem na zegarach dzieje Ci sie cos z autem ? Wiesz najlepiej gdybys jeszcze raz zczytala bledy ze sterownika silnika, ale kontrolka check engine moze sie zaswiecic nawet od badziewnego paliwa, moze byc sonda lambda uszkodzona moze byc milion innych pierdół :) jesli auto sie nie krztusi pali normalnie a raz na jakis czas Ci sie kontrolka check'a zaswieci i sama zgasnie to nie trzeba sie stresowac tylko najpierw zczytac bledy :)
Nati712 napisał(a):Nie wspomne ze padlo tez wspomaganie ale to inna juz bajka

To raczej horror a nie bajka ;p
Avatar użytkownika
adams
Gaduła
 
Posty: 562
Dołączył(a): 2 cze 2007, o 03:10
Lokalizacja: włocek
Rocznik: 1994
Silnik: ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Nierówne obroty silnika, falowanie itp.

Postprzez michal1993a » 15 paź 2017, o 12:23

Witam,

Od jakiegoś tygodnia, mam problemy z Golfem (silnik 1.6 75KM) Obroty falują na biegu jałowym, jak dodam gaz i puszczę, to spadają jeszcze niżej i auto prawie gaśnie. Jak dodam gaz i staram się trzymać na równych obrotach to również obroty falują.

Poniżej wklejam filmik z moim golfem, jak to wygląda:
https://www.youtube.com/watch?v=JbS8-7XisT0

Prosiłbym o pomoc, ewentualnie wskazówki dotyczące tej awarii.
michal1993a
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 paź 2017, o 19:38
Rocznik: 1994
Silnik: 1.6 75KM
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Nierówne obroty silnika, falowanie itp.

Postprzez Mario GTI » 24 cze 2019, o 01:57

Witam wszystkich forumowiczów i posiadaczy Golfa 3 mam taki problem z Golfem Gti abf jak jest zimny wszysko ok jak się zagrzeje czyma wyższe obroty po dojechaniu do np.swiatel po chwili spadają i jest ok wkurzajace jest to że auto na niskim biegu jadac powoli szarpie co może być przyczyną dodam że reszta moc przyśpieszenie wszystko ok .Dzięki pozdrawiam
Mario GTI
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 cze 2019, o 05:29
Rocznik: 1994
Silnik: 2.0 16v ABF
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Nierówne obroty silnika, falowanie itp.

Postprzez murgen » 25 cze 2019, o 13:14

Na poczatek wyczysc przepustnice.
Avatar użytkownika
murgen
Gaduła
 
Posty: 454
Dołączył(a): 27 lip 2012, o 07:29
Lokalizacja: podkarpacie

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości