nie odpala - trudności z uruchomieniem silnika

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Re: nie odpala - trudności z uruchomieniem silnika

Postprzez polek » 11 lip 2016, o 01:16

z moim golfem tułałem się dwa miechy. Raz odpalał bez problemu, raz kręciłem pół godziny a raz się w ogóle nie odzywał. Niby rzadko, ale jednak ewidentnie coś się działo. W końcu padł pomysł, że to jednak rozrusznik. I rzeczywiście, po regeneracji (polecam brand elektrostart http://elektrostart.pl/, pełen profesjonalizm i dokładność) auto pali na dotyk, jak nigdy wcześniej. Widać już dawno coś z tym rozrusznikiem było nie tak.
polek
Berbeć

Rocznik: 2000
Silnik: 1.9
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez NeverLucky » 24 wrz 2016, o 17:38

Witam, żeby nie siać zamętu przedstawię mój problem tutaj.

Moja golfinka 1,4 1993 rocznik ma następującą przypadłość. Od czasu do czasu gaśnie, ma problem później odpalić, rozrusznik kręci ale nie ma zapłonu, czasami odpali po 2-3 razie, czasem po dłuższej chwili, to co narazie wymieniłem w tym celu, to palec z kopułką, nowy komplet świec oraz kabli, oraz jakiś czas temu olej wymieniałem. Dzisiaj znów przypadłość powróciła, przed rondem dupa, silnik nie odpala, na popych nic, stał tak dłuższą chwilę, i dupa zbita. Zepchnęliśmy go żeby dojechać na parking, i tuż przed samym skrzyżowaniem zapalił. Po wstępnych oględzinach dojrzałem że jest olej w wodzie, a dodatkowo znajomy powiedział że możliwe jest że jest to zwyczajnie stacyjka. Prosiłbym o możliwe wyszczególnienie co to może być, i gdzie najlepiej się z tym udać, z góry dziękuje ;)
NeverLucky
Berbeć

Rocznik: 1993
Silnik: 1.4
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Poprzednia strona

Powrót do Silniki benzynowe