silnik gasnąsy na LPG

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Silnik gaśnie na lpg!

Postprzez BENIU » 23 maja 2008, o 22:30

Witam wszystkich.Moj problem polega na tym iż od jakiegos czasu silnik sam gasnie zarowno na wolnych obrotach na luzie jak podczas jazdy.Potem przez jakis czas nie idzie go odpalic,po czym zapala.Zrobiony byl generalny przeglad gazowy-regulacja gazu,wymieniony filterek itd,wymieniona kopulka,wczesniej wszystkie filtry,olej,rozrzad.Slyszalem ze moze byc to wina kabli,swiec lub sondy lambda.A co Wy o tym sadzicie???Golf 97 r 1.6 benz 101 km.Z gory wielkie dzieki za pomoc.
BENIU
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 maja 2008, o 01:44
Lokalizacja: poznan

Silnik gaśnie na lpg!

 

re

Postprzez przemo... » 25 maja 2008, o 13:38

Witam. Sprawdz czy gdy zdaśnie jest iskra na świecy. Jeżeli jej nie ma a po jakimś czasie znowu jest iskra to najprawdopodobniej czujnik halla (aparat zapłonowy) to w golfach często się psuje. może być też cewka zapłonowa.
przemo...
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 16 kwi 2008, o 20:15
Lokalizacja: lubuskie

Postprzez BENIU » 30 maja 2008, o 20:19

ok,dzieki za porade,pozdro.
BENIU
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 maja 2008, o 01:44
Lokalizacja: poznan

Postprzez kowal2.0 » 17 lip 2008, o 18:33

Witam.Mam pytanie?Założyłem gaz go swojego golfika 2.0 gti 8v,ale nie sekwencje tylko zwykły i mam problemy na wolnych obrotach,czesto gasnie i skacze mi na obrotach.Niewiem czemu ale jak sie rozpedze i puszcze go na luz i po chwili włącze bieg to się zadławi i po chwili dopiero ciągnie.Kumpel ma takiego samego 2.0 z gazem takim jak ja i chodzi jak pszczółka a ja juz niewiem co mam robić.Pomózcie :lol:
kowal2.0
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 lip 2008, o 18:20
Lokalizacja: Toruń

Postprzez tadek33 » 18 lip 2008, o 13:49

kowal2.0, ja mam MK2 1,8 jez z gazem zadnych problemuw niemam ale kolega mial takie wez jak bedzie chodzil ma gazie to ptwrz klape filtra i odczekaj troche i zamknij ja na wloczonym silniku zobaczysz jaki bedzie efeky :-D pozdro :mrgreen:
tadek33
 

Postprzez Qlonik » 18 lip 2008, o 14:09

Wyczyść silniczek krokowy, on jest odpowiedzialny za obroty silnika.
Golf stoi szybciej, niż inni jadą... :)
Avatar użytkownika
Qlonik
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 23:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kowal2.0 » 18 lip 2008, o 17:13

Dzięki za odpowiedz.Słuchaj czyściłem silniczek krokowy i bez zmian, tak samo z tym powietrzem, zamykałem i otwierałem wlot powietrza,dużej różnicy niema może przy zamnkniętym wlocie powietrza troche lepiej ale niewiele.Załóżmy jak sobie normalnie chodzi i dołoże mu do pieca do 5 bądź 6 tysięcy obrotów i zejdzie na wolne obroty to nie zgaśnie a jak lekko pukne pedałem gazui do 1.100 do 1200 obrotów to od razu zgaśnie.Niewiem może ma za mała bądź za dużą dawke gazu na małych obrotach,na gazie się zbyt nieznam.Co wy na to,piszcie.Z góry dziękuje :-)
kowal2.0
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 lip 2008, o 18:20
Lokalizacja: Toruń

Postprzez tadek33 » 23 lip 2008, o 18:53

czesc a jak nagle wcisniesz pedal gazu to odrazu wejdzie na obroty czy sie dlawi :?: i czy smierdzi mocno gazem jezeli tak to dostaje duza dawke gazu a na paliwie jest taksamo :?: jak nie to zmniejsz dawke gazu do daznika i mysle ze brdzie ok pozdro :-D
tadek33
 

Gaśnie przy gwałtownym hamowaniu... Spada z obrotwów

Postprzez noname_conek » 23 lip 2008, o 23:17

Witam. problem zdarzył mi sie 3 razy tragedi nie ma ale chciałbym to wyeliminowywać...
Jak wciskam do 5-6tys obrotów np na 2 biegu i gwałtownie zahamuje i wcisne sprzegło auto gaśnie... na gazie i benzynie, dzisiaj mi sie tak zdarzyło jak jechałem 170na 5 biegu i musiałem gwałtownie zwolnic do 40

poza tym silnik chodzi równo i nie szaleje na niskich obrotach itp...

zauważyłem np na obrotku mam 3-5tys obrotów nacisnę sprzęgło i spada tak do 500-700obrotów i od razu wraca na 900 ale nie zawsze tak sie dzieje raz na jakiś czas... :/ najczęsciej jak gwałtownie hamuje..

silnik 2.0 8v 115ps AGG

wie ktoś w czym tkwi problem?
Avatar użytkownika
noname_conek
Gaduła
 
Posty: 509
Dołączył(a): 14 lip 2008, o 07:26
Lokalizacja: Nowy Staw City :D

Postprzez Tapi » 25 lip 2008, o 09:37

Widzę ze tez nie jesteś pierwszym komu coś takiego sie zdarza mi gaśnie na niskich obrotach np. jak dojeżdżam do skrzyżowania i staje nagle ni z gruchy ni z pietruchy gaśnie sobie. i lipa. zapalić zapali ale zaczęło sie to dość niedawno
Avatar użytkownika
Tapi
Czytacz
 
Posty: 81
Dołączył(a): 11 lut 2008, o 19:11
Lokalizacja: Sławków

Postprzez noname_conek » 25 lip 2008, o 16:48

u mnie najczęsciej dzieje sioe to podczas gwałtownego hamowania... dziwne ale widze ze nitk nie wie co to może być :D
Avatar użytkownika
noname_conek
Gaduła
 
Posty: 509
Dołączył(a): 14 lip 2008, o 07:26
Lokalizacja: Nowy Staw City :D

Postprzez prezesik » 25 lip 2008, o 17:00

Panowie jak długo macie LPG w autach? Może czas już kupić komplet naprawczy do parowników i wymienić...
Powodem gaśnięcia przy hamowaniu najczęściej jest zużyta (twarda) membrana w parowniku, do tego dochodzi zamulony silnik, i trudności w regulacji.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Następna strona

- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości