... gazujemy golfa trzeciego:)

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

... gazujemy golfa trzeciego:)

Postprzez darq » 22 maja 2008, o 19:54

Witam wszystkich miłośników VW:)

W obliczu podwyżek cen ropy i benzyny, wymyśliłem sobie że może założę sobie gazik do mojego "gwidona", ale nie chciałbym go zajechać i zniszczyć. Dlatego proszę o pomoc. CHciałbym sie dowiedzieć jak golfy chodzą na gazie, jake teraz sa instalacje czy opłaca sie gazować auto, czy mimo wszystko zostać przy benzynie i nie majstrować w silniku?? Od jednych słyszę że gaz jest dobry do zapalniczek, inni mówią ze jest super i tylko gaz się opłaca i to jest to. Chciałbym poznać waszą opinię na ten temat. Wiem tylko że najważniejszymi plusami jest póki co cena gazu, ekologia, i to ze autko podomno nie traci mocy, ale tyle z mojej wiedzy. Jak wygląda instalacja od 2 strony, jak często trzeba robić przeglądy, czy są specjalne np świece i oleje do silników z gazem, itp.
Na koniec dodam ze mam golfa 3, 1994, 1,6benzyna, 75KM.
WIelkie dzieki za pomoc, oczywiście poczytam tu i tam, ale jednak co opinia użytkownika to opinia użytkownika:)
WIelkie dzięx:)
... bo wszystkie GOLF`y to fajne wozy :)
Avatar użytkownika
darq
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 13 mar 2008, o 19:07
Lokalizacja: KOS: oświęcim/MŁPL

... gazujemy golfa trzeciego:)

 

Postprzez K@mil » 22 maja 2008, o 19:59

Powiem Ci tak mam taki sam silniczke jak ty 1.6 i mam w gazie i nie narzekam pali mi 8,5-9 litrow w trasie przy sredniej predkosci 120-140 ja jestem zadowolony ...

Co do specjalnych swiec i oleju to nie ma (ja o niczym takim nie slyszalem), a co do przegladow to co 10tys trzeba wymienic filterek (z przegladem instalacji ja placilem razem okolo 30zl, w tym 8zl za filterek) . . .

Jedynie co to drozszy jest przeglad samochodu bo to wydatek ok. 160zl czyli ok. 60zl drozszy niz samego benzyniaczka :)
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez Adek19 » 22 maja 2008, o 20:46

tutaj kamil bardzo ładnie podsumową ;-) ja mam gaz od pół roku i nie narzekam i a umnie spalnie wychodzi ok 10l/100km jezeli duzo jezdzisz to warto zainstalować gaz
Avatar użytkownika
Adek19
Members
 
Posty: 1240
Dołączył(a): 14 mar 2008, o 19:38
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Postprzez Mariusz Bugaj » 22 maja 2008, o 22:02

Golfy 3 i silniki 1.6 lub 1.8 bardzo dobrze przyjmuja instalacje gazowa.Zero problemow.Ewentualnie czsami ulega uszkodzeniu uszczelka pod glowica.Sa swiece i oleje tzw.typowo pod gaz.Ale to zabieg raczej marketingowy.Generalnie same plusy.Pozdrawiam.
Mariusz Bugaj
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 maja 2008, o 20:28
Lokalizacja: Krakow

Postprzez MEDIASPORY » 22 maja 2008, o 22:32

Także mam golfa 1.6 z 94roku ;-)
Mam założoną instalację drugiej generacji od 6 miesięcy.
Strat na mocy nie odczuwam,spalanie w mieście 10l.
Płaciłem za instalację 1600zł,jestem bardzo zadowolony :mrgreen:
Avatar użytkownika
MEDIASPORY
Badacz tematu
 
Posty: 160
Dołączył(a): 28 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Chorzów
Rocznik: 1992
Silnik: 1.8
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez kolibera » 22 maja 2008, o 23:21

A wzieliscie pod uwage ze na zagazowanym silniku ciagle pada albo sa poroblemu z sondą lambdą?
Ja szybciutko wywalilam gaz jak zaczely mi sie problemy falujace obroty auto zaczelo mulic szarpać kichać prychać sonda padła .... no wiadomo rzecz gustu ale mnie nigdy nikt nie przekona do gazu.

I druga sprawa nie kazdy mechanik mowi ale ja wiem.....ze do zagazowanego jak co kolwiek wkładaja nie mowią ze nie podlega gwarancji dana jakas czesc i wiadomo szybciej sie zużywają.
Ale to tylko taka mała moja sugestia. ;-)
Avatar użytkownika
kolibera
Czytacz
 
Posty: 66
Dołączył(a): 29 sty 2008, o 02:02
Lokalizacja: warszawa

Postprzez kokosik_20 » 23 maja 2008, o 09:34

a ja mimo rosnacych cen zostaje przy czystym silniku bez gazu,moze mam chora faze ale szkoda mi silnika i tej satysfakcji ze mam sama benzynke ;D
Avatar użytkownika
kokosik_20
Czytacz
 
Posty: 55
Dołączył(a): 11 paź 2007, o 18:40
Lokalizacja: Drawsko Pom

Postprzez sepcio » 23 maja 2008, o 09:50

tez mam 1,6 + lpg i jakos nie mam problemow z sonda lambda, na trasie mi pali 8 litrow, po miescie ok 10, olejow specjalnych pod gaz chyba nie ma, swiece natomiast sa (zajda sie pewnie tacy, ktorzy beda twierdzic ze swiece do benzyniaka nie rownia sie od swiec do lpg, ale roznica jest w szczelinie swiecy, jest mniejsza i w jej budowie). Sa silniki, ktore nie lubia gazu, np niektore silniczki toyoty ale z golfami nie ma problemu. Instalacja Ci sie szybko zwroci i jezeli bedziesz ja prawidlowo eksploatowal napewno nie bedziesz mial zadnych klopotow,
sepcio
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 16 paź 2007, o 11:34
Lokalizacja: starachowice

Postprzez pawelkozi » 23 maja 2008, o 11:57

JA mam taki sam silnik u siebie i mam lpg. wczesniej jeżdziłem pastuchem 1,8 w gazie i moje zdanie jest następujace. Nie ma co sie oszukiwac auto od gazu dostaje w dupe. nie ma takiego smarowania jak być powinno, gaz jest zbyt suchy i auto zaczyna brac olej. ale mimo to uważam że gaz do dobre rozwiazanie dla tych ktorzy dużo jeżdzą. pomimo tych wszystkich wad ktore wymieniłem zadowolony jestem z instalacji gazowej... :-)
pawelkozi
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 6 gru 2007, o 15:34
Lokalizacja: Wielichowo

Postprzez czepi » 23 maja 2008, o 21:38

A ja powiem tak... Zawsze byłem przeciwnikiem zagazowywania silnika.. jednak niedawno kupiłem samochód z instalacją gazową (nie szukałem specjalnie z LPG ale akurat trafił się egzemplarz z gazem) i po każdej wizycie na stacji benzynowej coraz bardziej takowa instalacja mi się podoba
Avatar użytkownika
czepi
Members
 
Posty: 825
Dołączył(a): 19 lis 2007, o 20:05
Lokalizacja: Cieszyn/Radlin

Postprzez MarcinKowalczuk » 23 maja 2008, o 22:10

Ja mam 1.8 90km i jezdze na gazie juz rok i nie mam zadnych problemow zadnych (falujacych obrotow, silnik suchy, uszczelka pog glowica w porzadku itd). Ja jestem zdania ze jesli zalozysz sredniej jakosci instalacje i zrobia to fachowcy a nie "FACHOWCY (ze stodoly) to nie bedziesz mial zadnych problemow. Zalezy tez jak duzo jezdzisz i jak dlugo chcesz jeszcze miec to auto!! Pozdrawiam
MarcinKowalczuk
Czytacz
 
Posty: 86
Dołączył(a): 13 sie 2007, o 19:27
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kubus1985 » 24 maja 2008, o 09:55

kolibera, zgodze sie z ta pania ja osobiscie nie ma gazu ale moi znajomi maja w swoich golfach gaz 3 razy 1.8 chlopaki juz nie wiedza co maja wymieniac bo na benzynie auto gasnie faluje prycha itp a na gazie chodzi normalnie wiec dla mnie z gazem to gra na dwa uda albo sie uda i bedzie wszystko cacy albo sie nie uda i bedzie sie wszystko psolo pozdrawiam 8-)
kubus1985
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 16 gru 2007, o 20:22
Lokalizacja: Jelenia Góra

Następna strona

- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron