dziwny wzrost spalania LPG

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Postprzez jacekPlacekkk » 16 sie 2008, o 14:46

Obrazek Obrazek Obrazek

oto zdjecia, jestem nowy i niewiem czy dobrze je wysłałem
BLUE JAZZ TDi --->

nowe foty VariantA strona 4...

moj-golf/variant-tdi-nastepca-t24626-36.html
Avatar użytkownika
jacekPlacekkk
Gaduła
 
Posty: 501
Dołączył(a): 2 sie 2008, o 18:23
Lokalizacja: siedlce/okolice

 

Postprzez pablomed » 16 sie 2008, o 15:01

STAG XL to wyższy model, lepszy, śróba przy krokowcu mu niepotrzebna. Więc po prostu jak większość z nas trafiłeś na gazownika partacza. Proponuję jedź jeszcze raz do tego samego a jak sobie nie da rady to do lepszego, powinien ci podać wszystkie ustawienia kroków, emulacji lambdy i TPS jakie zrobił na laptopie. Gdybyś miał z tego screny i wkleił na forum coś by się pomogło może.
mani51 napisał(a):Ja dzisia zatankowałem i wyszło 11,4 ale część przejechałem przed regulacją więc jeszcze jedno tankowanie i dopiero zdecyduję co robić dalej. Kolega pablomed proponuje mi wymianę elektroniki i tu pytanie do niego - co będzie najlepsze w zamian, tylko nie pisz, że wszystko bo się załamię. Ja ciągle myślę nad wymianą sondy bo to największe spalanie zaczęło się po tym jak ruszyłem kabel od niej tyle, że byłem na kompie i facet powiedział, że sonda jest ok
No ja wiem? 11.4? Hm, może jeszcze pojeździj. Gdybyś się decydował na zmianę cudów nie musisz do tego silnika szukać. Komputerek np. Bingo M albo wyższej niż masz klasy STAG, do tego tylko krokowiec reszta zostaje. Np http://allegro.pl/item418133705_sterown ... cena_.html , będziesz z tego zadowolony, oczywiście jeśli ktoś to dobrze wyreguluje

[ Dodano: 2008-08-16, 15:05 ]
co do sondy. W związku z ciągłymi problemami z naszymi gazownikami propunuję kupić lub zrobić sobie jakiś przyrządzik do jej testowania, np wskaźnik AFR na linijce diodowej. Z 50 zeta, ja sobie kupiłem, można sobie sondę testować na postoju jak i w czasie jazdy
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez jacekPlacekkk » 16 sie 2008, o 15:15

pablomed napisał(a):STAG XL to wyższy model, lepszy, śróba przy krokowcu mu niepotrzebna.

DROGIII KOLEGO pablomed A POPRZEDNIO MIAŁEM BEZ TEJ SRUBY NA KROKOWCU, ALE POJECHAŁEM DO "ZAKŁADU" NA REGULACJE I STWIERDZILI(PO PODŁĄCZENIU DO LAPTOPA)ZE JEST POPSUTY I WSTAWILII NOWY ZE ŚRUBKĄ!!!! I WYNIK WYSZEDŁ MI 14L.!! :-o

ALE ALE UWAŻASZ ŻE TA ŚRUBA PRZESZKADZA?COŚ ZLE INGERUJE?
BLUE JAZZ TDi --->

nowe foty VariantA strona 4...

moj-golf/variant-tdi-nastepca-t24626-36.html
Avatar użytkownika
jacekPlacekkk
Gaduła
 
Posty: 501
Dołączył(a): 2 sie 2008, o 18:23
Lokalizacja: siedlce/okolice

Postprzez pablomed » 16 sie 2008, o 16:07

jacekjurzykkk napisał(a):ALE ALE UWAŻASZ ŻE TA ŚRUBA PRZESZKADZA?COŚ ZLE INGERUJE?
tego nie wiem. Nie wiem jaki zakres regulacji kroków ma silniczek w układzie ze śróbą, bardzo możliwe że taki sam jak w układzie bez śróby, nie spotkałem żeby ktoś zakładał ze śróbą do innego układu jak STAG2L. Tak czy inaczej rzecz jest ewidentnie spartolona przez nich i żądaj poprawki. Jak się dobrze rozglądniesz po innych forum to można znaleźć wypróbowane przez użytkowników ustawienia instalki pod konkretny model silnika i komputerka LPG. Rzecz w tym, że faktycznie przeciętnemu montażyście LPG ciężko jest ustawić to od razu tak jak ma być. Trzeba by mieć do tego hamownie. Komputer i tester spalin nie starczą. Dlatego najlepsze ustawienia wypracowywują sobie sami użytkownicy, którzy mają laptopa, interfejs do połączenia go z komputerkiem LPG i troszkę wiedzy która łatwo zdobyć w necie.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez mani51 » 16 sie 2008, o 17:24

Jeszcze raz dzięki pablomed...
Cały następny tydzień i tak nie dam rady podjechać do gazownika bo mam drugą zmianę więc będzie czas na dokładniejsze sprawdzenie spalania
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez dziabi3 » 16 sie 2008, o 23:52

człowieku daj se spokój z tymi gazownikami to naciągacze kasy


ja też pojechałem do najlepszego w okolicy zeby mi załozył na bingo

po 1 km samochód na gazie juz nie pracował

pojechałem do niego 1 i nic

dzwonie do niego 1 i 2 i mnie zbywa ze marudze

w końcu sie wkurw.........

kupiłem kabel , laptop pod pachę i w 2 dni stwierdziłem lewe powietrze

w ciagu tygodnia nauczyłem sie regulować bingo m


mam spokuj juz ponad 11tys

co miesiąc sobie troszkę poprawie i jestem kurewsko zadowolony

a teraz juz poprawiałem 2 instalki na bingo i auta śmigają i tylko gaz i opony zużywają

jak kto chce i mieszka w okolicach bydgoszczy to wyreguluje i nauczę za przysłowiowego browarka a nie za 35 zł

[ Dodano: 2008-08-17, 00:00 ]
a ta śruba to może być po to ze sterownik troszkę ułomny i trzeba go ujarzmicie i ograniczyć go

albo elektronika dla picu jest wstawiona

albo parownik i mikser zle dobrany i sruba zmienia inaczuj mówiąc dostosowuje
dziabi3
Members
 
Posty: 513
Dołączył(a): 10 wrz 2007, o 20:40
Lokalizacja: ewewefwef

Postprzez jacekPlacekkk » 18 sie 2008, o 19:40

poprzednio jak pisałem miałem bez tej śrubkii ten "trójnik" a jak go kupiłem(golfa) to wogóle był Odpięty!!!i też działał!

kurcze żebyś mieszkał bliżej to byś mnie nauczył tego czaru czaru,,,bo już się rozglądałem za kabelkiem.. na allegro 100zł + -,,,a program sciągnełem i instrukcje do stage XL,,, program jakiś setupaclpg179,,
a to co mam to lpg bingo?jak to nazwać?
bo ja już mam nazwe w głowie-szit :!:





a niemam kiedy do tychhh gazowników zajrzeć...z zaraz kase mondzioły będą chcieli
BLUE JAZZ TDi --->

nowe foty VariantA strona 4...

moj-golf/variant-tdi-nastepca-t24626-36.html
Avatar użytkownika
jacekPlacekkk
Gaduła
 
Posty: 501
Dołączył(a): 2 sie 2008, o 18:23
Lokalizacja: siedlce/okolice

Postprzez pablomed » 18 sie 2008, o 20:24

jacekjurzykkk napisał(a):a to co mam to lpg bingo?

Ty masz Stag XL, to jest nazwa Twojego sterownika instalki. Bingo to inna marka sterowników, podobnie jak Lovato-Eco, albo Ladi-Renzo. Do każdego sterownika są odowiednie interfejsy służące do podłączenia sterownika z laptopem czy zwykłym PC-tem i odpowiednie programy udostępniane przez firmę robiącą dany sterownik
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez mani51 » 18 sie 2008, o 23:17

dzisiaj wyszło mi 10,2/100 - taki wynik już jest do przełknięcia, ale też nie rewelacja. Kolejne tankowanie pokaże czy to nie jednorazowy wybryk zaworu od butli
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez jacekPlacekkk » 19 sie 2008, o 13:12

mani51 napisał(a):dzisiaj wyszło mi 10,2/100 - taki wynik już jest do przełknięcia,


myśle że to dobry wynik jak smigałeś po miescie i pewnie niezadługie trasy?
ja bym był zadowolony jak by mi tak wyszłooo :-o
BLUE JAZZ TDi --->

nowe foty VariantA strona 4...

moj-golf/variant-tdi-nastepca-t24626-36.html
Avatar użytkownika
jacekPlacekkk
Gaduła
 
Posty: 501
Dołączył(a): 2 sie 2008, o 18:23
Lokalizacja: siedlce/okolice

Postprzez mani51 » 19 sie 2008, o 14:24

nie jezdziłem po mieście, ale też nie była to ciągła trasa-poprostu jeżdziłem jak zwykle a wynik dużo lepszy niż wcześniej, ale wiem, że może być lepiej. Myślę, że średnie spalanie na poziomie 8-9l/100 przy moim silniku nie jest wygórowanym oczekiwaniem
Avatar użytkownika
mani51
Members
 
Posty: 1415
Dołączył(a): 30 cze 2008, o 09:43
Lokalizacja: TJE, Wodzisław

Postprzez pablomed » 19 sie 2008, o 14:42

mani51 napisał(a):Myślę, że średnie spalanie na poziomie 8-9l/100 przy moim silniku nie jest wygórowanym oczekiwaniem
na trasie tyle uzyskasz lub mniej, przy krotkich dystansach nie masz co narzekać
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości