czy to normalne na LPG?

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

czy to normalne na LPG?

Postprzez pogo84 » 17 cze 2008, o 09:26

Witam

mam zapytanie odnosnie gazu, bo nie dawno zalozylem sobei instalacje gazowa no ja narazie nie zapeszac chodzi dobrze tylko z rana jak troche chlodniej jest jak odpalam i odrazu przelaczam na gaz samochod gasnie dopiero musze troche poczekac na benzynie i normalnie chodzi a jak jest rozgrzany silnik to bez probloemowo przelacza sie hmm dodam ze gaz mam od paru dni hm?
pogo84
Badacz tematu
 
Posty: 194
Dołączył(a): 2 paź 2007, o 18:29
Lokalizacja: Warszawa

czy to normalne na LPG?

 

Postprzez piotrus23 » 17 cze 2008, o 09:30

tonorma póki silnik zimny to bedzie zle chodził na gazie
Avatar użytkownika
piotrus23
Members
 
Posty: 577
Dołączył(a): 15 paź 2007, o 20:45
Lokalizacja: malbork

Postprzez Adek19 » 17 cze 2008, o 09:32

dokładnie tak jak kolega wyzej napisał mam tez tak samo jak silnik jest zimny i przełaczam go na gaz to gaśnie a jak się rozgrzeje to jest wszystko ok
Avatar użytkownika
Adek19
Members
 
Posty: 1240
Dołączył(a): 14 mar 2008, o 19:38
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Postprzez pogo84 » 17 cze 2008, o 09:45

dzieki za szybka odpowiedz :)
pogo84
Badacz tematu
 
Posty: 194
Dołączył(a): 2 paź 2007, o 18:29
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez czepi » 17 cze 2008, o 21:59

a można wiedzieć której generacji masz instalacje gazową?
Koledzy piszą że gaśnie na zimnym silniku a u mnie jak odpalę i od razu przełączę na gaz to nie gaśnie tylko przez chwile pofalują obroty... w zasadzie to teraz w trosce o silnik to przełączam na gaz dopiero jak mi się strzałka od temperatury zacznie podnosić... pozdro
Avatar użytkownika
czepi
Members
 
Posty: 825
Dołączył(a): 19 lis 2007, o 20:05
Lokalizacja: Cieszyn/Radlin

Postprzez pogo84 » 17 cze 2008, o 22:01

generacji hm drugiej chyba bo to jednoponktowiec to sekwencji nie mam, wiesz ja mam z 3 dni ten gaz jak pojezdze troche tysiac zrobie to pojade na ostatnie ustawienie gazu
pogo84
Badacz tematu
 
Posty: 194
Dołączył(a): 2 paź 2007, o 18:29
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez RangerDN » 17 cze 2008, o 22:34

na gazie moze sie tak dziac gdyz gaz jest zimny! zalecane jest najpier rozgrzac silnik potem dopiero przelaczyc na gaz! wiem ze jest mozliwosc zamontowania gazu tak by automatycznie sie przelanczalo z benzyny na gaz jak silnik osiagnie 30 stopni... ja jezdzilem na samym gazie przez okolo miesiaca bo pompa mi poszla a byl to jeszcze okres zimowy... i trzebabylo sie pomeczyc zanim chycilo...
RangerDN
Czytacz
 
Posty: 125
Dołączył(a): 2 mar 2008, o 13:20
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez wesola86 » 19 cze 2008, o 12:04

Witam, panowie mam pytanie odnośnie problemu z instalacją gazową.
Pomijając już wszelkie ekscesy z nią związane ( co chyba jest normą przy instalacjach gazowych niestety;/), to bardzo niepokoi mnie fakt, iż 16.06 tankowałam gaz - przy czym do baku weszło jedynie gazu na kwotę 15 zł ( co uznałam za możliwe, bo wcześniej parę dni jeździł moim golfem ojciec, który tankował zapewne do pełna) więc ok.. pojeździłam dwa dni i nagle samochód stracił moc - zupełnie jakby nie było już w ogóle gazu - przełączyłam an benzynę, ale dla pewności spróbowałam przełączyć go podczas jazdy jeszcze kilka razy, żeby się upewnić czy faktycznie nic nie ma...no i w dalszym ciągu nie miał mocy. Pojechałam więc na stację, i ku mojemu zdziwieniu weszło tylko 11 zł gazu... na domiar tego, przy tankowaniu strasznie "syczało", co zauważyła nawet kobieta która mnie obsługiwała i zapytała "czy tak zawsze syczy".
Planuję przejechać się do jakiejś stacji, gdzie obsługują samochody z gazem, może coś poradzą, jednak nie lubię jeździć w ciemno, bo gazownicy wciskają czasem różne kity, kiedy nie wiedzą co jest grane, i narażają ludzi na zbędne koszty, dlatego od razu pytam.
Dodam, że samochód w 2004 roku miał zakładaną instalację i bardzo prawdopodobne, a nawet oczywiste, że konieczna będzie znów wymiana filtra gazu. Ale czy np. zapchany filtr może być przyczyną w/w "zjawiska?
wesola86
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 11:52
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Postprzez Thjordek » 20 cze 2008, o 08:16

Pierwsze co bym zrobił na twoim miejscu to właśnie wymienił filtr gazu. Nasz polski gaz samochodowy nie jest najlepszym gazem w czystości, dlatego trzeba co jakis czas patrzeć na ten filtr.
Thjordek
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 maja 2008, o 19:07
Lokalizacja: Nysa

Postprzez wesola86 » 20 cze 2008, o 11:03

Dzięki za odpowiedź:) Byłam wczoraj u "gazowników" i jestem w szoku, bo pojechałam zupełnie gdzie indziej niż zawsze, i okazało się że pierwszy raz mówie im jaki mam problem i mam wrażenie że wreszcie rozmawiam z osobą kompetentną, a nie kimś, kto każe wymienić wszystko po kolei a na samochód patrzy jakby miał do czynienia z czarną magią..hehe:) niestety takich mamy niektórych mechaników - "specjalistów" od instalacji gazowej. Na pewno pójdzie do wymiany filtr gazu, powietrza no i ogólny przegląd co tam jeszcze. Zobaczymy czy da rade:)
wesola86
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 11:52
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Postprzez pogo84 » 20 cze 2008, o 18:53

sluchajcie a mi sie dzis takie cos przytrafilo ze jak odpalalem golfa na benzynie zaraz zgasl i za drugim razem to samo . zeby zalapal musialem dodac gazu zeby odrazu sie przelaczyl na gaz hmm co to moze byc?
pogo84
Badacz tematu
 
Posty: 194
Dołączył(a): 2 paź 2007, o 18:29
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez wesola86 » 20 cze 2008, o 19:59

wiesz co mnie się też tak dzieje - ale jak mam ciepły samochód - tzn. jeśli przejechałam jakiś kawałek, wyłączę silnik na jakąś chwilę i już z benzyny mi nie wystartuje - dopiero dodając gazu się udaje. u mnie to chyba wina dług niezmienianego filtru gazu.
wesola86
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 11:52
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Następna strona

- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości