Metaliczny dzwięk hamowania ???

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Metaliczny dzwięk hamowania ???

Postprzez jacek210678 » 22 lis 2008, o 14:32

Kiedy wsiadam do zimnego samochodu i pierwszy raz po uruchomieniu silnika nacisnę pedał hamulca słyszę metaliczny dżwięk coś jakby stuknięcie w hamulcach tylnich. Póżniej jeszcze słyszę to ze dwa trzy razy podczas hamowania i przestaje . Jaka może być tego przyczyna - zapowietrzony układ ? Dodam że swego czasu wymieniałem cylinderek tył prawy i chyba niezbyt dobrze został odpowietrzony układ. A i strasznie słychać tarcie w przednich hamulcach podczas hamowania ale klocki mam nowe ??
Proszę o poradę!!!
jacek210678
jacek210678
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 maja 2008, o 21:19
Lokalizacja: Pasłęk

Metaliczny dzwięk hamowania ???

 

Postprzez marcinkoz2910 » 22 lis 2008, o 17:26

klocki hamulcowe
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez seb » 22 lis 2008, o 17:29

marcinkoz2910 napisał(a):klocki hamulcowe
taki dziwek wydobywa sie zazwyczaj gdy tych klockow juz nie ma...
seb
 

Postprzez marcinkoz2910 » 22 lis 2008, o 17:33

seb napisał(a):taki dziwek wydobywa sie zazwyczaj gdy tych klockow juz nie ma...
o to mi chodzi i wtedy blacha o blachę trze i słychać co słychać
Avatar użytkownika
marcinkoz2910
Members
 
Posty: 4293
Dołączył(a): 20 lip 2008, o 15:16
Lokalizacja: Pogórze /k. Skoczowa

Postprzez SotoM » 23 lis 2008, o 00:51

jesli chodzi o stukniecie w szekach z tyłu to nalezało by zdiąc nebny i wszystko wyczyścić z osadu i rdzy, co do hrobotania z przodu to albo taka firma klocków albo jesli masz zaciski chamulcowe z jazmami odkręcanymi to kwestia przeczyszczenia i przesmarowania prowadnic zacisku hamulcowego... chociaz jesli masz ta pełna zwrotnice z jażmem to mozesz tez te śruby wykrecić wyczyscic i przesmarowac....tylko z tego co pamietam te śruby(prowadnice)przechodzą przez taką plastikową tulejkę-one lubia sie niszczyc....moze duzo osób napisać tam tego nie ma...-bo juz któś zdażył je przed wami wyjać...bp przy montażu one sie zawijaja wyślizguja i poprostu to mechanika wkur....tralala i woli być madrzejszy od producenta i je wyciąga i umieszcza je w koszu...
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości