Hamulce

Wszytko co zwiazane z układem hamulcowym

Moderator: Moderator

Hamulce

Postprzez Pro100 » 31 sie 2008, o 18:41

Witam. OD niedawna pojawil mi sie pewien problem? w golfie... Mianowicie powtorzyl sie jakies 3 razy... Gdy go kupilem nie musialem naciskac pedalu hamulca do oporu tzn na maxa gleboko aby zaczal hamowac, wlasnie te kilka razy zdarzylo mi sie ze musialem pedal wcisnac do samego konca? Czy jest to jakis blad czy to normlane? Co to moze byc? I co nalezy zrobic.

Pozdrawiam: Pro100
Avatar użytkownika
Pro100
VIP
 
Posty: 2623
Dołączył(a): 22 cze 2008, o 16:38
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Rocznik: 93
Silnik: R32
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Hamulce

 

Postprzez SotoM » 1 wrz 2008, o 01:08

na poczatek należało by sprawdzić ukł.hamulcowy.czy nie ma wycieków płynu hamulcowego. a najlepiej jak bys pojechał na Stacje Kontroli Pojazdów na rolki.zrobisz test. i wszystko pokaża jakie masz siły hamowania.tam gdzie bedzie lipa to odrazu wiadomo gdzie zajrzeć w którym kole coś nie fafa. lub kwestia wymiany płynu hamulcowego który powinno sie wymieniac co 2 lata. no przyczyn może być naprawde wiele.mozna pisac i pisac.
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez Pro100 » 3 wrz 2008, o 17:18

Na przegladzie bylem 22.07 wiec niedawno... A ile kosztuje plyn hamulcowy i jak go wymienic?
Avatar użytkownika
Pro100
VIP
 
Posty: 2623
Dołączył(a): 22 cze 2008, o 16:38
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Rocznik: 93
Silnik: R32
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez SotoM » 4 wrz 2008, o 00:05

litr płyny około 40zł. jak wymienic... najlepiej wyssać strzykawka ile sie da ,ze zbiorniczka stary płyn i wlac nowy po korek i potem skakać po kole do odpowietrznika i spuszczać płyn do momentu az w układzie bedzie świerzy.widze ze nie wiesz jak to sie robi wiec sie za to nie bierz. na warsztacie z wymiane płynu bierze sie 50 do 60zł. i przynajmniej zrobia ci to kompetentni. chyba ze masz znajomka mechanika który ci to solidnie zrobi. i nie daj sie z robić w jajo. bo wiem jak sie mechanikom chce robic. dajesz im swój płyn, oni wyssaja ze zbiorniczka stary wleja do stanu nowy strzykawka obleja odpowietrzniki i płyn niby wymieniony. najlepiej abys to widział nie krecił sie przy aucie ale stał z boku wtedy zrobia to jak nalezy.szkoda ze tak daleko mieszkasz bo bym cie wzioł na fuche :-) bys miał heble jak ta Lala...
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Układ hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości