Climatronic SWAP znika temperatura zewnętrzna, nie uruchamia

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Climatronic SWAP znika temperatura zewnętrzna, nie uruchamia

Postprzez Crazyk3 » 14 lut 2023, o 16:52

Proszę o pomoc w uruchomieniu piekielnej maszyny która zwie się climatronic. Najpierw był SWAP na manualną klimę, przez rok chodziło jak należy, w tym roku nabyłem i zaonaczyłem do auta full automat, z złomu, nie wiadomo czy chodziło...i dziś po nabiciu to raczej nie działa jak działa.
Błędow na Vag niema, jak było bez gazu to też nie było błędów, a czy czasem nie powinno narzekać na czujnik ciśnienia, że jest pusto?
Po uruchomieniu sam panel uruchamia się wszystko świeci, temperatury pokazuje, ale przez jakieś 2 minuty nie idzie zwiększyć lub zmniejszyć obrotów dmuchawy, patrząc po filmikach innych posiadaczy nie mają takiego problemu.
Jak już minie wspomniany czas to mogę regulować obroty, ale temperatura zewnętrzna wskakuje na HE. Najpierw myślałem że to przez mfa, więc czujnik zewnętrzny odpiałem od licznika i został tylko podpięty do klimy - bez zmian. Na vagcom w blokach pomiarowych pokazuje jakieś tam adekwatne do otoczenia temperatury, żadnych błędów nie zgłasza. Panel climatronika z przyciskiem econ.
Nie załacza się od klimy ani sprężarka ani wentylatory.
Ma ktoś jakieś pomysły i sugestie?
Crazyk3
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 sty 2020, o 01:24
Rocznik: 1995
Silnik: 1.8 abs
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: cabrio

Climatronic SWAP znika temperatura zewnętrzna, nie uruchamia

 

Re: Climatronic SWAP znika temperatura zewnętrzna, nie uruch

Postprzez ugczibugczi » 13 mar 2024, o 10:48

Jeśli nie możesz samodzielnie znaleźć przyczyny problemu lub naprawić go, najlepiej skonsultować się z profesjonalnym mechanikiem lub specjalistą od klimatyzacji samochodowej. Mogą oni przeprowadzić bardziej zaawansowane testy i diagnozę oraz dokonać naprawy lub wymiany uszkodzonych części.


______________________________________
https://otomedi.pl/ranking-past-do-zebo ... najlepsza/
ugczibugczi
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 lip 2023, o 14:53
Rocznik: 1999
Silnik: 424
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość