wymiana wkładu amortyzatora

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia.

Moderator: Moderator

wymiana wkładu amortyzatora

Postprzez TGS » 16 lis 2021, o 22:30

dotarłem do etapu wymiany amortyzatora
mam dwa pytania
cabrio mk4 1E7 z 1999 1.8 90km

ogólnie zakupiłem cały zestaw (producent Hart)
po wyjęciu przedniej kolumny pojawiła się zagwostka - czy ja w ogóle mam rozbieralne amorki ?
czy moje amortyzatory to monolit i niestety nabyłem w komplecie niepotrzebnie, zbędnie wkłady ?

czy ten złoty element w zielonej obwódce to nakrętka która umożliwi wymianę wkładu?
Załączniki
<
nakrętka (Copy).jpg
TGS
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 paź 2021, o 21:54
Rocznik: 1999
Silnik: 1.8
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio

wymiana wkładu amortyzatora

 

Re: wymiana wkładu amortyzatora

Postprzez wstroneslonca » 21 mar 2023, o 14:38

Jednakże, jeśli chodzi o próbę zwiększenia zakresu wyświetlanych kilometrów na istniejącym liczniku, to nie jest to zalecana praktyka. Manipulowanie licznikiem samochodu jest nielegalne i może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych. Ponadto, kupowanie używanych samochodów, które miały zmieniane kilometrówki, może skutkować kupnem pojazdu z faktycznie większym przebiegiem niż podaje licznik.

Jeśli faktycznie chcesz zmienić licznik w swoim samochodzie, to sugeruję skontaktować się z mechanikiem lub elektrykiem samochodowym, aby uzyskać fachową radę i zapobiec niepotrzebnym problemom w przyszłości.


_____________________________
https://samozatrudniony.pl/ranking-ubezpieczen-na-zycie
wstroneslonca
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27 lip 2022, o 11:27
Rocznik: 1999
Silnik: 442
Paliwo: CNG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: wymiana wkładu amortyzatora

Postprzez Olson » 22 maja 2023, o 16:05

Zgadza się, manipulowanie licznikiem i przebiegiem nie jest legalne tylko co to ma wspólnego z amortyzatorami? Ciekawe.
Olson
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 maja 2022, o 09:31
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Rocznik: 1997
Silnik: 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Zawieszenie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości