problem z silnikiem 1,9 TD

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

problem z silnikiem 1,9 TD

Postprzez mqy1@wp.pl » 20 sty 2018, o 13:24

Mam Golfa III z 1993 roku który służy u mnie jako wózek inwalidzki bo jestem rencistą i inwalidą w stopniu "znaczny" w związku z tym mam również ograniczone środki na ewentualne remonty w warsztatach a obiaw jest taki że bardzo spala olej z silnika i dymi na niebiesko. Podejrzewam turbinę bo jak już zapali to osiągi ma dobre a pierścienie zgarniające nie powinny w takim stopniu pozwalać na spalanie dużych ilości oleju. Martwię się bo jak stanie całkiem to będę uziemiony i po za rejon zamieszkania się nie ruszę,głównie jeździłem do sklepu ok 1 km. od domu i niezwykle rzadko wchodził na wyższe obroty prawie że na najniższych tym bardziej że w wieku 60+ już szybka jazda mnie nie bawi. Jeśli ktoś z Was może mi pomóc byłbym dozgonnie wdzięczny.
Krystian.
mqy1@wp.pl
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 sty 2018, o 13:09
Rocznik: 1993
Silnik: 1889
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

problem z silnikiem 1,9 TD

 

Re: problem z silnikiem 1,9 TD

Postprzez Grajek_PSR » 28 sty 2018, o 20:14

Witam,
Obstawiam że będzie to turbina, chociaż wiek auta i popularność silników sprzed lat, powoduje że ciężko powiedzieć czy zużyciu też nie uległ sam silnik. Hmm bez rozkręcania przynajmniej pod maską się nie obejdzie. Sprawdzenie turbiny, zobaczyć czy nie jest zalana, to na pewno. Nie jestem mechanikiem, ale wydaje mi się że przez OBD też dałoby radę sprawdzić czy turbina dobrze dmucha, jeśli tak to silnik, a jeśli nie, to prawdopodobnie turbo. Dodatkowo przy kopceniu może dotyczyć to samej głowicy, zależy jakie są ubytki oleju, i czy kopcenie jest na zimnym, na ciepłym, czy w obu przypadkach
Wymiana termostatu - 40 zł
Wymiana oleju silnikowego - 120 zł
Usłyszeć pracę turbinki w 1.9 TDI podczas wyprzedzania - BEZCENNE!;)


Golf jest jak romans. Jeśli nie traktujesz go poważnie - nie jest zabawny. Jeśli potraktujesz go serio - złamie Ci serce.
Grajek_PSR
Czytacz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 16 gru 2013, o 13:03
Lokalizacja: BAU

Re: problem z silnikiem 1,9 TD

Postprzez mqy1@wp.pl » 28 sty 2018, o 20:26

Dymi na niebiesko na zimnym i ciepłym i chyba turbin a masz rację a oleju bierze tyle co paliwa.
Krystian
mqy1@wp.pl
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 sty 2018, o 13:09
Rocznik: 1993
Silnik: 1889
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 11 gości

cron