Golf 3 1.6 AKS Głośne wycie

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Golf 3 1.6 AKS Głośne wycie

Postprzez FROST » 21 gru 2017, o 14:51

Witam.

Od kiedy temperatura spadła poniżej 5st. po uruchomieniu silnika przy dodawaniu gazu słychać bardzo głośne wycie z okolic pasków, dokładne miejsce jest niesamowicie trudne do zlokalizowania, dźwięk jest na tyle głośny, że skutecznie mi to uniemożliwia. Podobno słychać w sąsiedniej wsi o której godzinie wyjeżdżam do pracy, a wszystkie psy w okolicy zaczynają wyć..

Co ważne, dźwięk występuje tylko gdy silnik jest zimny, czyli po kilku ładnych godzinach stania. Jest słyszalny tylko w zakresie obrotów od ~1200 do ~2200rpm. Kiedy silnik trochę się rozgrzeje - po około 3 minutach jazdy - po wycie nie ma już śladu.

Pasek klinowy wymieniony, wielorowkowy także, napinacz paska alternatora nowy, rozrząd zmieniany 4 miesiące temu razem z pompą wody i coś mi się kojarzy, że po tej wymianie raz czy dwa też to słyszałem, później ucichło i o tym zapomniałem.

Proszę o sugestię co sprawdzić, paski wymieniałem bo i tak były w bardzo złym stanie razem z napinaczem, miałem cichą nadzieję, że to ustąpi, ale niestety. A nie chcę w ciemno wymieniać wszystkiego po kolei.

Zajrzałem do rozrządu, delikatnie popuściłem naciąg paska, mogę go obrócić o 90st. w najdłuższym punkcie, ale nie więcej. Myślę jeszcze o popuszczeniu paska na pompie wspomagania, gdyż napędza on też pompę wody i to może ona tak wyje?

Obejrzyjcie proszę film, który nagrałem podczas tego wycia i dajcie swoje pomysły, sugestie co to może być, a nóż ktoś już tak kiedyś miał?

https://youtu.be/TdDslGX7QqY
Avatar użytkownika
FROST
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2 sty 2016, o 04:01
Lokalizacja: W-wa
Rocznik: 1997
Silnik: 1.6 AKS
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Golf 3 1.6 AKS Głośne wycie

 

Re: Golf 3 1.6 AKS Głośne wycie

Postprzez ziutol94 » 21 gru 2017, o 19:31

spróbuj może wd40 psiknąć na rolkę pompy wody? podobny dźwięk jest jak łożysko wentylatora się kończy, wtedy tymczasowo wd40 wystarcza, może tutaj też pomoże, a i będziesz wiedział co jest przyczyną :)
ziutol94
Czytacz
 
Posty: 43
Dołączył(a): 15 mar 2017, o 20:05
Rocznik: 1994
Silnik: 1598 75HP
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Golf 3 1.6 AKS Głośne wycie

Postprzez FROST » 22 gru 2017, o 09:47

Po 2 tyś.km by się łożysko rozlatało? Pompa w aucie siedzi nowa, zmieniana razem z rozrządem. Ale dobrze, zawsze następny krok żeby to wyeliminować :)
Avatar użytkownika
FROST
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2 sty 2016, o 04:01
Lokalizacja: W-wa
Rocznik: 1997
Silnik: 1.6 AKS
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Golf 3 1.6 AKS Głośne wycie

Postprzez FROST » 14 sty 2018, o 23:40

Po zdjęciu pasków, jednego i drugiego, wycie występuje nadal. Słuchając tego wycia od spodu auta mogę stwierdzić, że wycie wydobywa się z koła pasowego - tego które napędza paski. Co o tym myśleć? Dodam, że jest to również część rozrządu i coraz bardziej myślę o pasku. Obejrzałem kilka filmów na YT pt. Wyjące paski rozrządu i przyznam, że dźwięk jest mocno podobny i równie donośny jak ten u mnie.
Avatar użytkownika
FROST
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2 sty 2016, o 04:01
Lokalizacja: W-wa
Rocznik: 1997
Silnik: 1.6 AKS
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Golf 3 1.6 AKS Głośne wycie

Postprzez Aleks84 » 26 mar 2018, o 20:34

to wycie jak dla mnie to ewidentnie od lozyska jakiegos. Co wymieniales ostatnio i jakiej firmy zalozyles te czesci. Bardzo istotne jest jaka firma produkuje zamiennik. Ja zaopatruje sie w inter-cars w czesci BOSCH i powiem szczerze nie mam najmniejszych powodow do narzekania na jakiekolwiek wycia piski i rozpadajace sie podzespoly silnika.
ALEX
Avatar użytkownika
Aleks84
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 lis 2014, o 22:20
Lokalizacja: Wałcz
Rocznik: 1995
Silnik: 2.0
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości