silnik gasnąsy na LPG

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Postprzez Dexster » 3 mar 2014, o 23:31

Panowie. Golf 3 1.6 sekwencja. Na obroty wkręca się aż miło, lecz wolne obroty dość mocno skaczą, nierówno pracuje. Z odpalaniem problemów najmniejszych nie ma. Od czego zacząć?
Dexster
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 22 gru 2013, o 17:40
Lokalizacja: Koszalin

 

Postprzez jarek095 » 14 mar 2014, o 15:04

Ja mam problem z wolnymi obrotami na gazie jak silnik jest ciepły falują od 1000 do 600 obrotów a nie raz nawet mniej. Na benzynie chodzi normalnie, na gazie tez jak silnik zimny. Po przejechaniu około 30-40 km na gazie czuć spadek mocy, po przełączeniu na benzyne jest normalnie, co to może być? Silnik 1.8 90 KM
jarek095
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 mar 2014, o 14:54
Lokalizacja: Lublin

Postprzez rtr.archie » 31 mar 2014, o 19:17

Witam, mam dziwny problem ze swoim golfem III. Mianowicie jak mój przedmówca, na zimnym chodzi normalnie na gazie jak i benzynie. Lecz po przejechaniu ok. kilku kilometrów dzieją się dziwne rzeczy. Obroty spadają ~500 a jak mu się chce to nawet do ~200 i potrafi zgasnąć wtedy. Jest też problem z odpalaniem, bo gdy kręcę to normalnie zaskoczy i zaraz gaśnie i muszę sporo pokręcić, żeby zapalił i wtedy chodzi już dobrze. Jest to dosyć irytujące. Golfidło odpala na benzynie i dopiero po przegazowaniu "przeskakuje" na gaz. Czasem czuć też samym gazem w kabinie. Na przeglądzie Pan polatał czujką przy gaźniku i coś mu tam popipkało. Od razu mówię, że nie znam się na tym, więc proszę o wyrozumiałość. :) Dodam, że kopułka, świece, przewody, pompa paliwa, rozrząd i cewka zapłonowa są NOWE.
Golf to 1.8 90KM 93r.
Doceniam wszelkie porady. :)
rtr.archie
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 3 sie 2013, o 22:57
Lokalizacja: Brenna

Postprzez DrateK » 14 lip 2014, o 13:17

Panowie, przejrzałem ten temat wyrywkowo i nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Auto na benzynie ciężko odpala (jak jest ciepły to na gazie odpala od strała, a na benzynie trzeba kręcić) jak jest zimny nie włącza się ssanie, u mamy w golfie wyraźnie czuć kiedy się włącza i wyłącza. Czasami po odpaleniu trzpie całym silnikiem i obroty są około 400/600 po przygazowniu i przełączeniu na gaz wszystko wraca do normy, aa i czasami gaśnie po wsiśniećiu sprzęgła, jednak gdy zdążę wrzucić nawet byle jaki bieg to nie zgaśnie. Co to może być? :-/

EDIT:
Wyminiłem czujnik temperatury cieczy i pomogło z odpalaniem i gaśnięciem na benzynie, na gazie nadal to samo, chyba trzeba będzie gazownika odwiedzić.
Avatar użytkownika
DrateK
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18 cze 2012, o 11:51
Lokalizacja: Zgierz

Postprzez Michal19925 » 14 lip 2014, o 18:29

Witam, mam problem z Golfem 3 1,6 na pelnym wtrysku.
Bezposrednio po pierwszym odpaleniu silnika na gazie zaczol mi gasnac przy dojeździe do ustap,STOP , rownież przy gwaltownym hamowaniu, czasem nawet przy skrecaniu. (Efekt jest taki przy wciśnieciu sprzegla i hamulca. na benzynie jest to samo. Obroty oczywiście faluja jak glupie.
Natomiast po wyjeciu bezpiecznika od gazu jest ok, Prosze o pomoc bo inaczej auto pujdzie do zyda.
Dzięki.
Michal19925
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 14 lip 2014, o 18:21
Lokalizacja: Sobótka

Re: silnik gasnąsy na LPG

Postprzez Nati712 » 19 sie 2015, o 09:26

jedz do gazownika moze bierze ci i lpg i pb mi tez kiedys tak sie dzialo okazalo ze sie bezyna zalewal
Avatar użytkownika
Nati712
Badacz tematu
 
Posty: 213
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 01:52
Lokalizacja: kłodzko, bystrzyca DKL

Re: silnik gasnąsy na LPG

Postprzez CzachaMan » 3 lis 2015, o 19:30

Samochód kupiłem jakiś tydzień temu.
Przy kupnie sprzedawca mówił o migającej lampce temperatury. Mówił, że to wina czujnika wody.
Kupiłem nowy, zmieniłem i nic to nie dało.
Pojechałem do mechanika, podpiął go pod komputer i wywaliło błędy:
1. Czujnik (chyba) biegu jałowego
2. Czujnik Halla.

Usunął je (a raczej nie usunął bo ciągle się pokazywały).

Po usunięciu błędów samochód miał strasznie duże obroty.
Powiedział że to nie może być wina czujnika Halla bo by inaczej samochód nie odpalił. Po tym mówił by zacząć od zmiany czujnika temp. Wymiana na nowy nie pomogła, lampka dalej mrygała ale obroty już spadły.

Teraz podczas jazdy na benzynie jak stoję to obroty są spoko. Lecz po zmianie na gaz obroty znacznie spadaja, i czasem silnik gaśnie.

Teraz jedyny jaki mam problem to ten że gdy jadę na benzynie to obroty przy postoju są
CzachaMan
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 lis 2015, o 19:07
Rocznik: 1995
Silnik: 1.6 KAT
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: silnik gasnąsy na LPG

Postprzez Dorothy » 11 sty 2016, o 11:45

Jak często macie problemy z instalacją lpg w swoich samochodach?
"Dobre samopoczucie i zdrowa rodzina to dar nie do ocenienia. Zadbaj o komfort w swoim domu i wpuść do niego świeży powiew przez rekuperator."
Dorothy
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 paź 2015, o 13:17
Rocznik: 1997
Silnik: 1.4
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: silnik gasnąsy na LPG

Postprzez Matthev » 16 mar 2016, o 18:59

Witam, przeczytałem każdą stronę tego tematu... dalej nie wiadomo co i jak.
Rano podjechałem do gazownika na przegląd wszystko pięknie wymienił filtr, sprawdził szczelność itp.
Ruszyłem w dalszą podróż... i to zaczyna się ciekawie. Stojąc na światłach poczułem jak by mi obroty spadały przejechałem jeszcze z 300-400 m i naglę kontrolka od oleju się włączyła i zgasł. Na bezynie odpali, ale zgaśnie po 2-3 s. na gazie odpali, zgaśnie po 5-10 s. i obroty bardzo mu falują.
VW Golf 3 1.8 ABS 97r.
----------------------------------------------
Po rozebraniu 50 % auta :) usterką była pompa paliwa.
Matthev
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 mar 2016, o 15:23
Rocznik: 1997
Silnik: 1.8
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: silnik gasnąsy na LPG

Postprzez k-m-r1 » 30 lis 2017, o 22:16

Jak gaśnie na LPG to zbyt uboga mieszanka. Wiecej LPG jakie ma spalanie???
Druga sprawa to możę być lewe powietrze.
Podstawa wtryku często jest nieszczelna i ta guma nad jeżem w dolocie.
Wytnij z twardszego papieru uszczelki domontuj wtrysk.
Odepnij aku na noc przy okazji podładuj bo zima idzie.
Rano odpal i śmignij na PB i niech przełączy sie na LPG jak będzie ciepły.

Falujące obroty to czujnik temperatury płynu.
Wypnij wtyczkę obroty skoczą na 1100-1300 ??

Jak jesteś z Wro to możemy coś pomęczyć.
Jakie błędy na sterowniku? zapewne błedy od mieszanki za bogata za biedna ..
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron