drgania silnika, karoseri, wnętrza

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

drgania silnika, karoseri, wnętrza

Postprzez chris89 » 4 lis 2017, o 12:25

Witam serdecznie,
Mam pytanie techniczne, mój Golf 3: 1.9tdi 1996 r 90KM

Problem tkwi w silnych drganiach silnika, przenoszą się one na całą budę na wolnych obrotach. Jak mam na luzie samochód około 950 obr to wszystko dosłownie się trzęsie: kierownica, deska rozdzielcza, światła drgają, pod spodem lata cała rura wydechowa (plecionka jest wymieniona - w zeszłym roku wymieniane). Byłem u mechanika z tym, sprawdził poduszki, wymienił przednią - bez zmian jest. Mówił że reszta jest ok. Wymieniałem też wszystkie świece na NGK. Po dodaniu gazu gdy jest >1000 obr jest ok, w trakcie jazdy również. Pompa paliwa była regenerowana jakieś 4 lata temu bo ciekła. Wymieniona też jest pompa wspomagania. Rozrząd jakieś 4 lata temu (25000 km). Latem alternator na regenerowany. Doradźcie gdzie mogę jeszcze szukać przyczyny, chociaż jakiś trop bo już nie mam siły na niego. Auto już jest leciwe i nie chciałbym płacić kolejnym "mechanikom", którzy naprawiają, kasują a usterka nadal jest :zalamany: Pomocy Panowie, liczę na waszą pomoc ;-)
chris89
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 lis 2015, o 12:40
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

drgania silnika, karoseri, wnętrza

 

Re: drgania silnika, karoseri, wnętrza

Postprzez ziutol94 » 4 lis 2017, o 18:43

Stawiałbym na koło zamachowe, lecz nie wiem jak to można dokładnie zdiagnozować...
ziutol94
Czytacz
 
Posty: 43
Dołączył(a): 15 mar 2017, o 20:05
Rocznik: 1994
Silnik: 1598 75HP
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: drgania silnika, karoseri, wnętrza

Postprzez krzyś » 16 lis 2017, o 21:50

Witam. Najprawdopodobniej jest to któraś z poduszek, lub źle spasowany układ wydechowy.. co koła zamachowego dwumasowego to wersje 90konne nie miały takowego.
Vag diagnostyka,czyszczenie nastawników, uszczelnianie pomp wtryskowych Vp37, naprawa skrzyń biegów. Wszelkie info PW..
Avatar użytkownika
krzyś
Members
 
Posty: 888
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 18:58
Lokalizacja: Krosino
Rocznik: 1996
Silnik: 1.9 TDI 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - - sprezyna talerzowa



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 17 gości