Temperatura/falowanie itd

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Temperatura/falowanie itd

Postprzez ziutol94 » 27 paź 2017, o 21:53

Cześć, mój golf coraz bardziej przypomina już normalne auto, lecz jest z nim jeszcze parę rzeczy, które trzeba zrobić, a nie do końca wiem co może być przyczyną.

1. temperatura cieczy chłodzącej nawet podczas 300km trasy wariuje między 70-90 stopni. Ostatnio wymieniałem czujnik temperatury (nowy) i obudowę termostatu wraz z termostatem (ze szrotu). Czy winą może być termostat? czy można oskarżać inną część? jeśli termostat to jak go wymienić w najmniej inwazyjny sposób?

2. obroty czasami falują, przed wymianą czujnika było to mega udręką, po wymianie przez jakieś 300km było dobrze, teraz znów falują (nie aż tak jak przed wymianą, raz na jakiś czas mu tak odwala), wymieniony silniczek krokowy, cewka, aparat zapłonowy. Jakieś pomysły co jeszcze może powodować falowanie?

3. przy hamowaniu przy większych prędkościach (koło 100) czuć dość mocne wibracje na kierownicy i w ogóle pod nogami, brak ABS, czy to znaczy że tarcze do przetoczenia czy może być cos innego?

4. przy wciśnięciu sprzęgła, obroty nie spadają od razu, lecz najpierw lekko się podnoszą, nie jest tak non stop, lecz przez jakieś 50% trasy, jakieś pomysły?

5. maska ciężko się otwiera, trzeba ją dość mocno szarpnąć do góry...

6. Przypomniało mi się jeszcze, że jak wymieniałem obudowę termostatu, to po spuszczeniu woda była brązowa, a płyn który zawsze lałem był niebieski, czy to normalne ze tak zmienił kolor? co jest przyczyną tego, kamień w układzie, uszczelka pod głowicą czy co innego? ;d Czy po spuszczeniu wody (będę wymieniał nagrzewnicę), muszę lać nową, czy mogę wlać z powrotem tą spuszczoną (dopiero co była całość zalewana nowa, w zeszłym tygodniu)?

7. Ile kosztuje podpiecie auta pod VAG, opłaca się to zrobić, tak po prostu, prewencyjnie?

Z góry dzięki za wszelkie porady/wskazówki :-)
ziutol94
Czytacz
 
Posty: 43
Dołączył(a): 15 mar 2017, o 20:05
Rocznik: 1994
Silnik: 1598 75HP
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Temperatura/falowanie itd

 

Re: Temperatura/falowanie itd

Postprzez Lukaszmajamen » 25 mar 2018, o 20:52

Co do 2 punktu, miałem podobny problem z falowaniem obrotów. okazało się że przewód od podciśnienia który szedł do serwa hamulców był pęknięty, nie szczelny. Chwilowo wystarczyło zaklejenie taśmą izolacyjną, ale i tak wymieniłem go na drugi używany w lepszym stanie. W sklepie nie było dostępne.
Avatar użytkownika
Lukaszmajamen
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 16 mar 2014, o 17:49
Lokalizacja: Świdnik-Lublin-Kraśnik
Rocznik: 1993
Silnik: 1.8 90KM
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Temperatura/falowanie itd

Postprzez tdu1705 » 10 kwi 2018, o 19:46

Płyn chłodniczy G12 chyba nie jest niebieski tak na marginesie, chociaż ja takiego nigdy nie spotkałem

Co do podpięcia to może znajdź kogoś z forum ze swoich okolic i się dogadasz bo w serwisach (nie mowa o ASO) za samo podpięcie życzą sobie od 50-100zł nie mówiąc o kasacji błędów czy o tym że Ci powiedzą co jest nie tak
tdu1705
Czytacz
 
Posty: 143
Dołączył(a): 15 wrz 2012, o 12:38
Lokalizacja: Bytom
Rocznik: 1997
Silnik: AEE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Temperatura/falowanie itd

Postprzez arthorius » 15 lip 2018, o 18:42

Wymień termostat na ori z ASO koszt około 160zł ale masz spokój. Przeżyje to auto.
Układ chłodzenia do wypłukania wodą demineralizowaną, następnie do zalania nowy G13+ z ASO - w salonie skody jest taniej niż VW. Wchodzi 6l płynu więc potrzebujesz 3l koncentratu z ASO i mieszasz 50/50 z wodą demineralizowaną.

Koszt interfejsu diagnostycznego 45zł do golfa więc możesz sam kupić lub ktoś ci sie podepnie za przysłowiowe piwo.

Zmierz grubość tarcz czy mają odpowiednią grubość. Koszt toczenia może wyjśc porównywalnie do nowych tarcz. Może 50% taniej więc nie wiem czy warto.
Maska może zamek do wyczyszczenia i przesmarowania.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
arthorius
Badacz tematu
 
Posty: 311
Dołączył(a): 7 lip 2011, o 11:51
Lokalizacja: Centrum


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości