Akumulator

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Akumulator

Postprzez bartekwisnia88 » 14 lut 2017, o 19:03

Witam. Rozładował mi się aku, a mam prostownik gdzie na plusie nie ma krokodylka... Jak mogę to podłączyć wyjac aku na plusie zostawic kleme i miedzy nia dac drucik? :-| Czy jakoś inaczej? Nie mam innego prostownika a nagle mi sie rozładował. Co robic? :padam:
bartekwisnia88
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30 paź 2016, o 17:02
Rocznik: 1995
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Akumulator

 

Re: Akumulator

Postprzez Matti1989a » 13 paź 2017, o 13:29

Witam posiadam Golfa III 1.9 TDI 90 KM powoli zaczyna mi już siadać akumulator. W domu posiadam roczną baterię z innego auta ale ona ma pojemność 44 ah 360a i teraz mam dylemat czy ta bateria pozwoli na uruchomienie silnika diesla. Jakby jednym problem było przedwczesne jej wykończenie to mały problem bo tak aby leży ten akumulator i co jakiś czas go profilaktycznie ładuje. Pytanie czy szukać odpowiedniego koło 70 Ah czy w razie śmierci starego założyć ten co mam i jeździć....
Matti1989a
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 11 sty 2017, o 19:32
Rocznik: 1995
Silnik: 1.9 tdi
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Akumulator

Postprzez trojeczkaGT » 22 paź 2017, o 10:10

Ja aku 44 Ah z pradem rozruchowym 360 A to bym nawet do benzyny nie chcial dawac.

Mati diesel to minimum 70 Ah i jak najwyzszy prad rozruchowy


Diesel tym bardziej o tych porach roku bedzie mial ciezko. Wiec tamta Twoja bateria raczej poddala by sie na starcie :D Co jak co ale akumulator mocny to podstawa. Lub kable rozruchowe.

Nie musi byc boscha bo wszystko jest na jedno kopyto robione. Bosch od dawa jest juz chinski :D Ja mam u siebie akumulatory jakichs tam firm i chodza juz po trzy lata
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron