ogrzewanie nie działa

Wszystko co związane z Klimą oraz problem i ciekawostki z nawiewami

Moderator: Moderator

Postprzez lukas2402 » 11 gru 2013, o 15:12

pablomed napisał(a):Sprawdź czy niema pomyłki w założeniu paska wielorowkowego, dość często zakładany jest niewłaściwie czyli górą koła pompy wody bo da się tak założyć.

Znalazlem na necie taki schemat litera C oznaczona jest pompa wody czy to tak powinno wygladac?
Obrazek
bo u mnie wlasnie zalozony jest gora...
czyli w taki sposob Obrazek
rozumiem ze to powoduje zly obieg i wydmuchiwanie plynu przez zbiornik wyrownawczy? po kole od pompy wody pasek powinien isc ta strona z rowkami?
lukas2402
Czytacz

Postprzez kamilkol20 » 11 gru 2013, o 18:48

jaki może być problem jeżeli temperatura jest prawie 90 stopni węzę do nagrzewnicy idą gorące a z nawiewów idzie ciepłe powietrze a nie gorące jak miałem to kiedys ;/ rozebrałem dzisiaj całą nagrzewnice i nie widzę tam nic zlego nagrzewnica jak nowa nalałem z czajnika gorącej wody i jest cała gorąca więdz czemu nie grzeje? jak te klapki mają wygląać bo wczesniej tego nie robiłem więdz nie wiem,a i czy oplaca sie montować tą samą nagrzewnice czy kupić sobie nową bo rozbieranie i skladanie tego mija się z celem
kamilkol20
Czytacz

Postprzez lukas2402 » 13 gru 2013, o 16:14

Pro100 napisał(a):Co do czujnika kup nowy tylko weź stary na wzór bo jest kilka rodzajów koszt max 30zł. Przynajmniej będziesz miał pewność, że to nie to, może silniczek wentylatora jest już martwy, ja bym zaczął od czujnika.

Generalnie może ucieka Ci woda przez zbiorniczek gdy zagotujesz silnik (skoro wiatrak nie chodzi) trzeba wziąć to pod uwagę.

silniczek wentylatora padal i wczoraj wymienilem na nowy (czujnik jest sprawny), przy okazji zerknalem na chlodnice i nie ma na niej zadnych wyciekow jest w 100% sprawna. przyjrzalem sie tez ze dymi na bialo caly czas... to ze przez jakis czas to normalne w taka pogode ale ze po nagrzaniu wydechu nadal caly czas dymi na bialo...

[ Dodano: 2013-12-14, 18:10 ]
Pro100 napisał(a):Byłeś pod autem sprawdzić pompę wody?

dzisiaj bylem pod samochodem i nie ma zadnych wyciekow z pompy wody ani zadnego przewodu od spodu, od gory rowniez nic nie widac na przewodach a plynu ciagle ubywa...
wydaje mi sie ze namierzylem problem http://www.golf3.pl/topics40/wymiana-ga ... 910,15.htm jednak tylko polowicznie bo plyn dalej ucieka niewiadomo gdzie...
lukas2402
Czytacz

Postprzez buli202 » 21 maja 2014, o 18:26

Witam

Koledzy u mnie jest dosc nie typowy problem goferek sie ladnie nagrzewa wszystko jest ok ale jest jedno ale na 1 biegu grzeje ale jak juz wezme na 2,3,4 leci letnie lub zimne powietrze plynu nie ubywa plyt i termostat byl wymieniony i przeplukany, wiec gdzie moze byc problem??
buli202
Berbeć

Postprzez Misiek1994 » 29 gru 2014, o 22:07

Dziś rozebrałem i złożyłem całe wnętrze golfa, bo mi słabo wiało. Pooprawiałem gąbkę na klapkach, sprawdziłem nagrzewnice, przedmuchałem i bez oporów przeleciało przez nią powietrze, termostat jest ok, węże od nagrzewnicy gorące, a jednak powietrze leci lekko ciepłe. Odpowietrzyłem cały układ, lecz dalej to samo.... ręce mi opadają co może być powodem?
Misiek1994
Badacz tematu

Rocznik: 1992
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez edward_k » 29 gru 2014, o 22:20

Mam taki problem który w zasadzie nie jest problemem przy tym co opisuje kolega wyżej. Przez mrozy które ostatnio nawiedzają nasz kraj, po włączeniu nawiewu, obojętnie czy jest to 1, 2, 3 czy 4, coś mi piszczy w okolicach schowka/prawej kratki nawiewu, wiadomo że piszczy jakiś tam wentylatorek. Można w jakiś szybki i łatwy sposób uporać się z tym ustrojstwem ?
edward_k
VIP

Postprzez Misiek1994 » 29 gru 2014, o 23:31

edward_k, zapewne nadmuch ma już swoje lata i wentylator potrzebuje nasmarowania :D znajdziesz go pod schowkiem :D
Misiek1994
Badacz tematu

Rocznik: 1992
Silnik: 1.4 ABD

Re: ogrzewanie nie działa

Postprzez sowiegusta » 5 kwi 2017, o 13:33

U mnie z reguły jest tak ze działa, ale przy bardzo wysokich temperaturach wieje ciepłkiem, nawet na maksymalnych obrotach. Ogólnie w zeszłym roku czy dwa lata temu jak były takie upały to golfik już nie dawał rady. Ja w środku też...
Każdemu może się przydać - badania kierowców w Lublinie.
sowiegusta
Berbeć

Rocznik: 1998
Silnik: 1.4
Paliwo: ON

Re: ogrzewanie nie działa

Postprzez protson » 15 paź 2017, o 21:47

U mnie właśnie ten problem też występuje.
protson
Berbeć

Rocznik: 2004
Silnik: 1.6
Nadwozie: kombi

Poprzednia strona

Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy