Dziwna sprawa z ogrzewaniem kabiny.

Wszystko o układzie chłodzenia.

Moderator: Moderator

Dziwna sprawa z ogrzewaniem kabiny.

Postprzez trajano » 10 paź 2017, o 10:41

Od kiedy zrobiło się zimno na dworze, zacząłem używać ogrzewania, i zauważyłem cos niepokojącego. Gdy przekręcam temperaturę ogrzewania na MAX to czuję w czasie jazdy z wywietrzników gorące powietrze, ale gdy uruchamiam nawiew (np. na szybę) temperatura maleje. Przy MAX z kratek leci bardzo letnie powietrze. Czy to łoże być spowodowane zapowietrzenie mi nagrzewnicy? Auto kupiłem niedawno i zauważyłem niewielki ubytek płynu chłodzącego, który nie wynosi więcej niż pół litra płynu. Z temperaturą silnika wszystko OK. Idealna według wskaźnika.
Avatar użytkownika
trajano
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6 paź 2017, o 15:06
Rocznik: 7
Silnik: 1.4
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Dziwna sprawa z ogrzewaniem kabiny.

 

Re: Dziwna sprawa z ogrzewaniem kabiny.

Postprzez Misiek1994 » 10 paź 2017, o 17:24

Ja stawiam na gąbkę w klapkach sterujących zimno/ciepło :D Temat przerabiany milion razy, tak czy siak musisz rozebrać kokpit, od razu sprawdzisz stan nagrzewnicy :)
PS. Czy jak włączysz nawiew leci gąbka z kratek wentylacyjnych?
Avatar użytkownika
Misiek1994
Badacz tematu
 
Posty: 354
Dołączył(a): 28 lis 2012, o 21:54
Lokalizacja: Przemyśl/Torki
Rocznik: 1992
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Dziwna sprawa z ogrzewaniem kabiny.

Postprzez trajano » 10 paź 2017, o 21:22

Właśnie nie. Nic a nic. Kiedy tylko włączę pierwszy bieg nawiewu powietrze jest chłodne. Gdy wyłączę nawiew tobą czasie jazdy leci grawitacyjnie ciepłe powietrze.

EDIT:
Wszystko działa. Okazało się, że źle podłączyłem linki ogrzewania i nawiewu. Niebieski przewód miał iśc na dół a czarny powyżej, a ja podłączyłem odwrotnie. Po odwróceniu wszystko wróciło do normy :-)
Avatar użytkownika
trajano
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6 paź 2017, o 15:06
Rocznik: 7
Silnik: 1.4
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Układ chłodzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości