Problem z Klimą

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Re: Problem z Klimą

Postprzez vwgolf3kombi » 11 cze 2016, o 19:25

Dzięki Koledzy za wszystkie podpowiedzi i sugestie problem zdiagnozowany walnięta chłodnica dziurawa na dole od kamieni w szoku jestem bo rok temu wymieniana i to jeszcze firmy NINSSENS a mówią że najlepsza :/ jeszcze raz wielkie dzięki Pozdro :D
Avatar użytkownika
vwgolf3kombi
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 16 mar 2014, o 01:36
Lokalizacja: Inowrocław
Rocznik: 1993
Silnik: 1.9 TD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Re: Problem z Klimą

 

Re: Problem z Klimą

Postprzez vwgolf3kombi » 28 lip 2016, o 16:19

Odświeżam temat wymieniłem Chłodnicę nabiłem wszystko szczelne wymieniłem czujniki od osuszacza i temperatury a klima nie chodzi prąd dochodzi do sterownika na zielono czarnym kablu podłączyłem na krótko bezpośrednio do aku sprężarka też sprawna podłączałem inny sterownik i też klima nie chodzi a wiatraki chodzą , czytałem na innych forach że jest jakiś czujnik wewnątrz samochodu w desce rozdzielczej dokładniej czujnik G56
Avatar użytkownika
vwgolf3kombi
Czytacz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 16 mar 2014, o 01:36
Lokalizacja: Inowrocław
Rocznik: 1993
Silnik: 1.9 TD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Re: Problem z Klimą

Postprzez Karolek » 28 lip 2016, o 17:29

Jest kolego czujnik u mnie jest w podszybiu obok filtra przeciw pyłkowego.
Karolek
Czytacz
 
Posty: 54
Dołączył(a): 3 sty 2014, o 17:58
Lokalizacja: Lubartów
Rocznik: 1994
Silnik: 1.9 tdi 1z
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Problem z Klimą

Postprzez posiadacz_golfa » 11 sie 2017, o 21:25

Witam, mam podobny problem który zauważyłem dopiero dzisiaj.
Na początku powiem, że robię krótkie trasy i klima mi nie jest na co dzień potrzebna, problem jest jak ruszam w dłuższą trasę i to latem gdy klima byłaby mile widziana.

Teraz do rzeczy.
Dzisiaj chcąc sprawdzić czy wszystko hula przed wyprawą włączam klimatyzację a tu nic. Wiatraki chodzą, gaz jest (nacisnąłem obie uszczelki na rurkach pod nakrętkami) tylko nie wiem ile go tam jest (nabijana w tamtym roku w listopadzie), nie słychać jakoby hałasował kompresor po włączeniu, poodpinałem wtyczki żeby sprawdzić czy nie zaśniedziały (wtyczki od elektromagnesu z obu stron). Test jaki byłem w stanie przeprowadzić to umieszczenie głowy w miejscu na nogi pasażera i posłuchaniu czy pojawia się jakiś dźwięk po włączeniu klimatyzacji (faktycznie pojawia się lekkie "buczenie" nie wiem od czego). To co zauważyłem sprawdzając metodą dotyku to: rurki aluminiowe te z nakrętkami są letnie a sam kompresor bardzo ciepły/gorący.
Z góry dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi.

@edit 22:07
Chciałem sprawdzić ten czujnik G56 ale nie wiem gdzie dokładniej jest i jak wygląda. Niby na podszybiu ale od wewnątrz czy od środka się tam dostać?
posiadacz_golfa
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 14 kwi 2013, o 21:47
Lokalizacja: Turek

Re: Problem z Klimą

Postprzez MiroGti » 22 sie 2017, o 12:26

Zobacz czy na prosestacie (ten pod osusaczem ) zwarte są dwa piny ze sobą (jest ich cztery ) dwa z nich jak są zwarte tzn że jest odpowiednie ciśnienie gazu w układzie i kompresor się powinien się włączyć . Jeśli tak się nie dzieje tzn że albo uszkodzony elektromagnes na sprężarce lub brak napięcia do samego kompresora . Sprawdź po włączeniu klimy czy jest zwarty ten prosestat o którym pisałem wyżej a jeśli tak , to czy masz napięcie na wtyczce kompresora
moj-golf/black-mk3-by-mirogti-t68213.html

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy.
Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.
Avatar użytkownika
MiroGti
Forumowy wyjadacz
 
Posty: 856
Dołączył(a): 28 sty 2014, o 20:04
Lokalizacja: KDA
Rocznik: 97
Silnik: 2.0 AGG GTI
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości