Mrugająca kontrolka temperatury

Wszystko o układzie chłodzenia.

Moderator: Moderator

Mrugająca kontrolka temperatury

Postprzez Troian » 7 lip 2017, o 08:19

Witam, jakiś mies. temu pomagałem w zakupie mojej siostrze golfa, 3-drzwiowego Jockera.
Wiadomo wymieniłem mu wszystkie płyny ustrojowe, oraz filtry i auto przez ten mies jeździło bez problemu, jednak dzisiaj kiedy jechałem nim odebrać swój samochód nagle po przejechaniu 10km zaczęła mrugać mi kontrolka od temperatury jednak auto cały czas trzymało równo 90 stopni. Kiedy dojechałem na miejsce zauważyłem że w zbiorniczku wyrównawczym jest mniej niż min, razem z kolegą obejrzeliśmy całe auto z zewnątrz (silnik itp :-) ) i nic nigdzie nie widać mokrych plam, pod autem też suchutko. Co ciekawe po odpaleniu auta kontrolka nie mrugała że jest za niski stan płynu dopiero chyba po 2/3 min pracy silnika znowu zaczęła mrugać. Sprawdzałem też poziom oleju czy nie dolewa nic płynu ale z olejem wszystko w porządku ile było wlane tyle jest, w płynie też nie widzę śladów oleju. Czy ktoś spotkał się z czymś takim? może jednak jest gdzieś wyciek tylko schowany i z wierzchu tego nie widać?
Troian
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 lip 2017, o 08:01
Rocznik: 1997
Silnik: 1390
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Mrugająca kontrolka temperatury

 

Re: Mrugająca kontrolka temperatury

Postprzez GolfiarzJR » 7 lip 2017, o 21:45

Być może, czujnik temperatury jest do wymiany, ewentualnie woda gdzieś w w silniku się zbiera, chłodnica dziurawa?
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Mrugająca kontrolka temperatury

Postprzez Troian » 13 lip 2017, o 19:02

Przepraszam że nie odpisałem wcześniej jednak nie miałem czasu, a co do problemu to nie czujnik a uszkodzony był przewód od spodu i kapał płyn ale zlewał się on na zderzaku i dlatego nie było nic widać, temat do zamknięcia.
Troian
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 lip 2017, o 08:01
Rocznik: 1997
Silnik: 1390
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - - A ja polecam Usługi Tapicerskie Wojciech Miller z Warszawy. Tapicerka samochodowa to głównie jego pole do popisu.



Powrót do Układ chłodzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość