Wycena szkody

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

Wycena szkody

Postprzez paulas » 26 cze 2017, o 22:58

Witam, proszę o poradę. Jestem posiadaczem vw golf 3, wersja GTI, którego nie z mojej winy uszkodziłem. Ubezpieczyciel sprawcy - PZU - zaproponował mi ceną 1600 zł, co wydaje mi się za mało, w szczególności jak wczytałem się w wycenę. Ne zgodziłem się na tą cenę i w związku z tym mają policzyć mi szkodę całkowitą i teraz zastanawiam się czy dobrze zrobiłem.
Proszę o jakąś poradę ;)

Uszkodzenia mojego pojazdu:
-wgnieciony błotnik tył
- otarte 2x sierpy przód i tył
-otarta struktura zderzaka tył
-obtarte i wgniecione drzwi
-otarte listwy na drzwiach
-zbita lampa hbl hella

A teraz w skrócie co nie podoba mi się w wycenie:
Listwa ochronna rantu błotnika i Listwa boczna ochronna drzwi przednich były ORYGINALNE GTI, i nie zgadzam się na kosztorys zamiennika z polcaru. Chcąc wymienić listwy z jednej strony uważam, za konieczne wymianę listw na nieoryginalne ze strony drugiej, ponieważ mogą różnić się między sobą.
- za wątpliwą wycenę uważam również koszt pracy blacharza i lakiernika. Koszt pomalowania uszkodzonych elementów (trzech) to według wyceny 722,76 zł (cena materiałów lakierniczych i lakiernika). Jednak z moich orientacji koszt malowania jednego elementu w warsztatach wynosi ok. 400 zł.
- dodatkowo uważam, że tylni błotnik nie nadaje się do naprawy blacharskiej lecz wymiany. Na błotniku nie było szpachli a naprawa blacharska wymagałaby nałożenia warstwy szpachli w celu wyprowadzenie nierówności.
- za wątpliwą uważam także wycenę lampy 92,25 - była to oryginalna lampa vw Gti hella i wymianę tylko na taką uważam za stosowną
paulas
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 cze 2017, o 22:47
Rocznik: 1992
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Wycena szkody

 

Re: Wycena szkody

Postprzez GolfiarzJR » 28 cze 2017, o 00:31

Szczerze? Samochód stary, nie wiem jaki lakier i jak zadbany ale te 1600zł to tak w sam raz, chodź 2000 było by ok :)
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości