Odświeżanie felg stalowych

Wszystkie informacje o felgach aluminiowych, stalowych, oraz oponach.

Moderator: Moderator

Odświeżanie felg stalowych

Postprzez paulinaw » 3 maja 2017, o 13:59

Cześć, to mój pierwszy post na tym forum a także pierwsza rzecz, która zamierzam zrobić samej przy aucie.
Mianowicie zabieram się za odśnieżanie felg stalowych w warunkach domowych.

I stąd mam parę pytań, czy ktoś kiedykolwiek robił to samemu ? Zamierzam najpierw je oczyścić ( wiertarka, szlifierka, papier ścierny) później je jakoś zakonserwowac co by się trzymało dobrze a następnie pomalować i tutaj ważne bo chce je pomalować na biało.jak myślicie wyjdzie dobrze czy lepiej sobie odpuścić a może po prostu wybrać kolor srebrny ?
Jeśli macie jakieś porady to proszę piszcie głównie chodzi mi tutaj o specyfiki i trik których mogłabym użyć. Farba jakiej marki ?

Z góry dziękuję za odpowiedź!
paulinaw
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 31 mar 2017, o 22:39
Rocznik: 1995
Silnik: 1.6
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Odświeżanie felg stalowych

 

Re: Odświeżanie felg stalowych

Postprzez szymekk » 3 maja 2017, o 21:51

Najlepiej byłoby je wypiaskować, potem odtłuścić i nałożyć podkład epoksydowy, na to baza a potem bezbarwny czyli klar i to wszystko. Wtedy to się utrzyma przez długi czas a nie zejdzie po pierwszej zimie.
szymekk
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 18 kwi 2016, o 21:31
Rocznik: 1995
Silnik: AEA 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Odświeżanie felg stalowych

Postprzez Zagrits » 25 maja 2017, o 09:52

Jak już to polecam kątówkę i ściernice listkowe albo wybrać się na te piaskowanie bo jednak daje najlepsze efekty na moje. Niektórzy jeszcze czyszczą wiertarą i szczotką ale to mozolna i długa praca
_______________________
spedycja polska holandia
Avatar użytkownika
Zagrits
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 maja 2017, o 09:45
Rocznik: 1998
Silnik: 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Felgi i opony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości