Jakie siłowniki do przedniej klapy?

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Jakie siłowniki do przedniej klapy?

Postprzez Mamutek » 31 mar 2017, o 10:56

Witam wszystkich.
Jestem nowym posiadaczem Golfa - autko jak w opisie.
Wiem, że jest gotowy temat: "Montaż siłowników klapy przedniej" w poradach, ale nie znalazłem konkretnej podpowiedzi jakie mają być te siłowniki.
Jedni piszą, że od Kadeta/Nexii, gdzie indziej znalazłem, że od Golfa 3, od tylnej klapy...
Ale jeśli od Golfa 3 od tylnej klapy, to konkretnie od jakiej wersji nadwozia? 3D, 5D czy kombi?
(chociaż pewnie 3D i 5D, to to samo jeśli chodzi o te siłowniki)
A może od jeszcze innego auta?
Mam świadomość, że Wy to wiecie, ale ja jeszcze nie :kwasny: Dopiero "uczę się" Golfa :-)
Z góry dzięki za odp i pzdr :padam:

PS. Nie wiem czy we właściwym dziale umieściłem temat...
Mamutek
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 mar 2017, o 17:41
Lokalizacja: Skierniewice
Rocznik: 1995
Silnik: 1.8 AAM
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Jakie siłowniki do przedniej klapy?

 

Re: Jakie siłowniki do przedniej klapy?

Postprzez jaroszy » 31 mar 2017, o 20:33

kombi odpada, za długie , ogólnie dopasujesz od innych byle długość się zgadzała, jak będą krótsze to klapa się nisko otworzy i będziesz musiał się schylać ( no i głową będziesz walił w rant) :-D jak za długie to będzie się klapa o kant dachu opierać .
no i jeszcze odpowiednia siła newtonów musi być -za mało to będzie opadać, za dużo to przy otwarciu wypali jak z katapulty i można w zęby zarobić :lol:
więc wniosek jest krótki, KUP ORYGINAŁY !
jaroszy
Members
 
Posty: 757
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 22:27
Lokalizacja: pleszew
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8i aam
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio

Re: Jakie siłowniki do przedniej klapy?

Postprzez Thorsten » 31 mar 2017, o 21:38

Weź z golfa III hb. Nie ważne czy 3d czy 5d. Do tego weź te mocowania czyli kulki wkręcane w klapę i nadwozie. Mam na myśli te na których oparty jest siłownik klapy.
Obrazek
Następnie otwierasz maskę silnika i zawias przykręcony jest po 2 śruby na każdy z nich. Odkręcasz tą bliżej przodu i wkręcasz kulę wziętą z tyłu. I już masz pierwszy punkt mocowania siłownika. Gwint kuli jest taki sam jak gwint śruby zawiasu maski.

Następnie w błotniku znajduje się gumowy odbój jak go wyjmiesz pokaże ci się prostokątna dziura a pod nią szczelina, wsuwasz w szczelinę nakrętkę ( rozmiar nie pamiętam ale na klucz 13). I od góry wkręcasz drugą kulkę. Wpinasz siłownik tylko wiadomo że dwa i unosi Ci maskę na wysokość praktycznie jak byś podparł bagnetem. Więc cacy aha musisz o ile masz zrobić wcięcie w gąbkowym odboju znajdującym się na masce.

W załącznikach masz foto jak to wygląda finalnie- zwróć uwagę na wcięcie w gąbce na masce oraz na miejsce montażu "kulki" w błotniku. Całość działa świetnie, klapa nie jest wyrywana z rąk i nawet słabsze siłowniki ją utrzymają.

Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie bo wszystko pasuje bez problemów. A i łatwość w dostępnie części. Części wszystkie z golfa więc nie ma potrzeby szukania i dopasowywania gratów z innych aut.
Załączniki
<
20150409_173920.jpg
<
2014-05-30-085.jpg
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Jakie siłowniki do przedniej klapy?

Postprzez Mamutek » 1 kwi 2017, o 09:05

Dziękuję za podpowiedź. W takim razie kupuję dedykowane do Mk3 od tylnej klapy + zaczepy kulowe i montaż :hurra:
Mamutek
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 mar 2017, o 17:41
Lokalizacja: Skierniewice
Rocznik: 1995
Silnik: 1.8 AAM
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości