Kolizja przy wyprzedzaniu skręcającego w lewo

W tym dziale piszemy tematy zwiazane z wypadkami.

Moderator: Moderator

Kolizja przy wyprzedzaniu skręcającego w lewo

Postprzez Berathor » 28 wrz 2015, o 13:52

Witam Serdecznie




Mianowicie dziś o godzinie 6.20 rano wyjechałem od narzeczonej, po ok 300m przy prędkości 30-40 km/h zauważyłem busa praktycznie na poboczu po prawej stronie z włączonymi światłami dziennymi (te z tyłu się nie paliły) ciężko było mi ocenić jego prędkość ale 0-3 km/h. założyłem, że parkuje on na poboczu, ok 30 - 40 m za nim włączyłem kierunek i rozpocząłem manewr wyprzedzania (droga bez pasów, skrzyżowań, brak zakazu wyprzedzania oraz brak linii ciągłej) widoczność miałem dobrą pomimo delikatnej mgły oraz trochę wilgotnego asfaltu, znalazłem się po lewej stronie jezdni już jakieś 30m za owym busem jechałem około 30-40 km/h (teren zabudowany) gdy byłem kilka metrów za nim dokonał on skrętu w lewo na posesję przy czym zajechał mi drogę, wcisnąłem na hamulec (droga hamowania 8m) nie używając kierunku (co jest nie do udowodnienia) ślady mojego hamowania są równoległe do osi jezdni i znajdują się po lewej stronie, co wskazuje, że manewr był już zaawansowany bo jechałem już prosto lewym pasem. Doszło do uderzenia moje prawe nadkole w jego tylne lewe nadkole około 1m od końca pojazdu, po obrażeniach samochodu dokładnie widać, że zostałem zciągnięty z drogi. Policja orzekła od winie kierującego busem, ale nie przyjął on mandatu i sprawa została skierowana do sądu. powinienem się obawiać?
Avatar użytkownika
Berathor
Czytacz
 
Posty: 136
Dołączył(a): 13 gru 2011, o 23:58
Lokalizacja: Skarżysko Kamienna

Kolizja przy wyprzedzaniu skręcającego w lewo

 

Re: Kolizja przy wyprzedzaniu skręcającego w lewo

Postprzez BartheZz_3 » 28 wrz 2015, o 15:32

Moim zdaniem nie, skoro masz po swojej stronie Policjantów, idź dalej w zaparte, nie zmieniaj zeznań, walcz o swoje, jak dureń nie wie do czego kierunkowskazy i lusterka służą to niech jeszcze koszta sądowe płaci. mam nadzieję że zrobiłeś zdjęcia? bo czasami policjantowie "zgubią" i będzie tyle...
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Re: Kolizja przy wyprzedzaniu skręcającego w lewo

Postprzez Berathor » 28 wrz 2015, o 15:54

Mam zdjęcia samochodu i w sumie tyle no i drogi hamowania. Też mi się wydaje, że raczej niema powodów do obaw, aczkolwiek słyszałem. iż właściciel tej firmy ma jakieś tam chody.
Avatar użytkownika
Berathor
Czytacz
 
Posty: 136
Dołączył(a): 13 gru 2011, o 23:58
Lokalizacja: Skarżysko Kamienna

Re: Kolizja przy wyprzedzaniu skręcającego w lewo

Postprzez BartheZz_3 » 28 wrz 2015, o 15:58

No i po to są właśnie Tobie potrzebne własne zdjęcia, w razie jakby nie było żadnych poszlak "bo zgubili". Jeśli mimo to będzie na ciebie to zrób anonimowy donos do PIP niech mu namieszają we firmie :P
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Re: Kolizja przy wyprzedzaniu skręcającego w lewo

Postprzez GolfiarzJR » 28 wrz 2015, o 16:23

jak masz dowody i Policja jest po twojej stronie to nic tylko trzymać swoje i dostaniesz odszkodowanie po procesie ... tylko teraz nie mów za dużo bo jeszcze nie wszystko ustalone ;)
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Kolizja przy wyprzedzaniu skręcającego w lewo

Postprzez colosus » 14 kwi 2016, o 10:59

Według mnie powinieneś trzymać się swojej wersji, przecież tak naprawdę z nie twojej winy, załatwić sobie dobrego adwokata czy tam firmę ubezpieczeniową polecam https://www.i-kancelaria.pl/, która wyciągnie w procesie pieniądze najlepiej najwięcej ile się da. Nie może tak kurdę być że ktoś jest nieodpowiedzialny a my potem za to płacimy
colosus
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 lut 2016, o 13:41
Rocznik: 1998
Silnik: 1.7
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Kolizja przy wyprzedzaniu skręcającego w lewo

Postprzez trojeczkaGT » 26 lut 2017, o 11:03

Trzymaj sie swojej wersji. Busista pewnie juz jest ogarniety w takich akcjach i dlatego nie przyjal mandatu.


Zakup sredniej wartosci kamerki tez bedzie pomocny :d ja mam i jest troche pewniej.
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Wypadki / Odszkodowania / Ubezpieczenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość